Avalon » Serie komiksowe » Agent X » Agent X #15

Agent X #15

Agent X #15

"Deadpool Walking" - part 3: "A Means To An End"

Postacie
Cytat


Alex: "Everyone else okay?"
Deadpool: "Let me check."
Narracja: Do I still think in those yellow boxes? Oooh, I missed you, little yellow boxes! What fun we shall have together!
Deadpool: "I'm good."

Streszczenie

Sandi wita Alexa w nowej wspaniałej kwaterze Agencji X. Jest dokładnie taka, jak sobie wymarzył: marmury, jego portret, Taskmaster usługujący w smokingu i Sandi w kusej spódniczce, pozwalająca napatrzeć się do woli. Są też jego pracownicy - najwięksi złoczyńcy na ziemi, teraz wiernie kłaniający się przed nim. Panna Brandenberg informuje, że przyszło wezwanie o pomoc od Avangers i prowadzi go do sali pełnej najróżniejszych pojazdów. Tym razem Alex postanawia wybrać motorówkę, ale gdy zbliża się do niej, wpada do wody i tonie.


Rzeczywiście jest mokry, ale to dlatego, że Sandi oblała go wodą z wychodka, żeby go ocucić. Pogodzenie się z niemiłym zapachem przychodzi mu jednak łatwiej, niż pogodzenie się z faktem, że ta cudowna wizja była tylko snem. Nie ma jednak czasu na rozmyślanie, bo muszą zabierać się stąd jak najszybciej. Sądząc, że Alex mocno uderzył się w głowę, Sandi tłumaczy mu, co się dzieje: Deadpool walczy z Black Swanem, którego moc jest teraz poza jej pojęciem, a muszą jeszcze znaleźć Taskmastera. Okazuje się, że Hayden wszystko doskonale pamięta. Tak samo jak to, że wykorzystał przysługę, którą obiecał mu Higashi, żeby zabezpieczyć odwrót. Po szybkim telefonie, ujawnia się kilkudziesięciu snajperów, czekających na dogodną okazję do strzału. Sandi przypomina mu, że Wilson znajduje się na linii strzału, ale nie zważając na to, Alex każe jej uciekać i rozkazuje strzelać. Na szczęście Deadpool w porę słyszy przeładowywaną broń i bierze nogi za pas. Rozlegają się setki strzałów.


Black Swan bez problemu zatrzymuje wszystkie kule w powietrzu, po czym wyłącza mózgi snajperów. Zapomniał jednak o dwóch najgroźniejszych przeciwnikach: Agent X i Deadpool zamierzają razem stawić mu czoła. Wade szybko jednak wyłamuje się z szeregu i atakuje pierwszy, krzycząc, że przez niego przegapił koniec mody na boysbandy. Swan zakłóca perspektywę im obu, sprawiając, że zamiast w niego, trafiają w siebie nawzajem. Z boku potyczkę obserwuje Outlaw, która właśnie przybyła.


Tymczasem Sandi znajduje Taskmastera i pomaga mu dojść do siebie. Obawiając się, że nie może mieć więcej okazji, Tony chce jej coś powiedzieć. Wykorzystując swoją zdolność naśladowania innych, przez cały tydzień oglądał telenowele, żeby przygotować się do tej chwili. Chce jej powiedzieć, że chociaż wiele razy strzelano do niego, bito i tak dalej, naprawdę zraniony poczuł się dopiero kiedy dowiedział się, że ona jest z Haydenem. Sandi jest co najmniej zaskoczona i pyta, czy naprawdę myślał, że może zaimponować jej takim tekstem? Ale po chwili przytula się do niego i pyta, czy czasem zdejmuje maskę?


Swan tryumfuje, stojąc nad pokonanymi przeciwnikami i przygotowując się do wyssania reszty ich umiejętności, zanim ich zabije. Widząc to, Outlaw postanawia wkroczyć do akcji. Zaskakuje Swana i strzela do niego kilka razy, krzycząc, że tylko on ma prawo zabić swojego byłego chłopaka. Po chwili jednak w jej głowie pojawia się spięcie i pada na ziemię. Sądząc, że Inez nie żyje, Alex wpada w szał i rzuca się na przeciwnika. Udaje mu się go powalić i natychmiast zarządza odwrót. Atak Outlaw podpowiedział mu, że moce Swana mają swój limit i że można go zaskoczyć. Teraz pora to wykorzystać. Tego samego zdania jest Taskmaster, który ukrył w swoim samochodzie kilka zabawek na wszelki wypadek. Najbardziej obiecująco wygląda spora paczka C-4.


Podczas gdy Swan dochodzi do siebie, lecząc rany, Outlaw również odzyskuje przytomność. Właściwie, nic jej nie jest poza tym, że ma okropną migrenę i jest zabójczo wściekła na Haydena, teraz jednak ważniejsze wydaje się pokonanie złoczyńcy. Tylko, że Alex nie chce wyjawić reszcie swojego planu, żeby Swan nie wyciągnął go z ich umysłów. Wszystko co muszą wiedzieć, to tyle, że mają odwrócić jego uwagę.


Przechadzając się po parku w poszukiwaniu Haydena, Black Swan wyjaśnia, że jako dziecko też uwielbiał takie miejsca. Próbuje przekonać go, żeby się ujawnił i pozwolił zabić, bo przecież jest tylko bezwartościowym zlepkiem osobowości, zamkniętym w ciele trupa. W pobliżu czają się Outlaw i Deadpool, ale pierwszy atakuje Taskmaster. Swan szybko go obezwładnia i zajmuje się na chwilę umiejętnościami, które znajduje w jego umyśle. Wtedy od tyłu zachodzi go Outlaw. Swan rozpoznaje w niej Crazy Inez ze wspomnień Wilsona i spodziewa się, że będzie chciała do niego strzelać. Niespodziewanie, Inez przebija go na wylot własną pięścią. Black Swan odkrywa, że dzięki lewitacji, wcale nie potrzebuje sprawnego kręgosłupa, po czym próbuje wyszukać w umysłach przeciwników informacji o działaniach pozostałych. W tej chwili naciera na niego Deadpool i używając konika z karuzeli, przybija do samochodu Tony'ego. Na pobliskim dachu, Alex szykuje się do strzału, czekając tylko, aż jego towarzysza nieco się oddalą. Tymczasem Swan próbuje się uwolnić, jednocześnie wciąż szukając informacji o planie, ale znajduje tylko coś o odwróceniu uwagi. W tej chwili, Hayden strzela w detonator C-4 ukryty w samochodzie i wszystko wybucha.


Alex zbliża się do umierającego przeciwnika i bierze go za rękę. Wykorzystuje wciąż krążące wokół niego energie, żeby oddać część nieprzyjemnych wspomnień, między innymi tych o swojej śmierci. Wraz z tymi wspomnieniami, przechodzą na niego blizny, które pokrywały ciało Alexa. Wygląda na to, że mózg Swana wypalił się, ale dla pewności cała czwórka strzela do niego jeszcze kilka razy.


Inez pyta, czy Alex dobrze się czuje po tym wszystkim. A niby czemu miałby się czuć inaczej? Blizny zniknęły i wygląda całkiem nieźle. A że jest zwłokami utrzymywanymi przy życiu przez skradziony czynnik regeneracyjny? Cóż, nikt nie jest doskonały, ale jakoś trzeba sobie radzić. Sandi, która właśnie przybyła, próbuje wytłumaczyć, co zaszło między nią i Alexem, ale Inez radzi o wszystkim zapomnieć, zwłaszcza, że zauważyła, że ona i Tony trzymają się za ręce. Taskmaster pyta, czy jest jeszcze dla niego miejsce w Agencji, bo chciałby się przyłączyć do zabawy, na co Hayden chętnie się zgadza. Proponuje także miejsce Wilsonowi, przy okazji przepraszając za to, że obijał go przy każdej okazji. Deadpool woli jednak pójść swoją drogą. Przynajmniej rozstają się w zgodzie... na kilka sekund, bo zaraz znowu rzucają się na siebie z bronią . Obserwując ich pojedynek na wyzwiska, Sandi przyznaje, że teraz świat będzie ciekawszym miejscem. Na razie jednak proponuje coś przekąsić. Ci dwaj dołączą do nich, jak się znudzą. Agencja X zasługuje na wakacje!

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Agent X #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.