Avalon » Serie komiksowe » Agent X » Agent X #4

Agent X #4

Agent X #4

"Dead Man's Switch" - part 4: "Invisible"

Postacie
Cytat


Alex: "What are you doing?"
Mary: "I was looking at your butt. It's awesome."
Alex: "Stop it. I'm not even sure that's legal."

Streszczenie

Alex zabrał Mary do restauracji na małą przekąskę po robocie. Właściwie to sam poszedł się najeść, bo dziewczyna nie ma na nic ochoty i tylko wpatruje się w niego. Co więcej, nikt oprócz niego jej nie widzi, więc kelnerka również przygląda mu się trochę dziwnie. W tej chwili dzwoni Outlaw, informując, że jubiler jest zadowolony z wykonanego zlecenia, a gliny nie mają pojęcia, co się właściwie stało. Alex pyta czy nic jej nie jest, ale na szczęście ucierpiało tylko jej ubranie, więc może zainkasować czek i spotkają się u Sandi. Kiedy kończy rozmawiać, Mary zaczyna tłumaczyć, że skoro ją zobaczył i zapamiętał, musi być kimś wyjątkowym. On wyjaśnia, że jest najemnikiem i nie zamierza wciągać dzieciaka w swoje niebezpieczne życie, ale ona upiera się, że mogłaby być przydatna. Ponieważ Alex bardzo zawiódł się na daniach kuchni latverniańskiej, postanawia czym prędzej opuścić lokal. Wcześniej jednak zamierza przemówić do rozumu pewnemu denerwującemu klientowi, który siedział obok i cały czas nawijał o tym, jak jedzenie wpływa na sex. Szanownemu gościowi przychodzi jednak z pomocą kelner. Okazuje się bowiem, że ów klient jest tu szczególnie poważaną osobistością, poza tym ma bardzo ważną pracę - projektowanie internetowych pop-upów. Za to dostaje kolejne baty, a Alex zostaje w końcu wyrzucony z restauracji.


Na zewnątrz odkrywa z przerażeniem, że Mary wpatruje się w jego tyłek, powtarzając bez końca jaki jest jędrny i smakowity. Napalona małolata przeraża go nie na żarty, ale nie wie nawet, jak sobie z tym poradzić. W tej chwili znowu dzwoni telefon. To pan Higashi z przykrością informuje go, że z braku możliwości porozumienia, zmuszony był podjąć radykalne metody działania i zamierza spalić jego własność. Słysząc to, Alex puszcza się biegiem do parku, a ponieważ taki sposób przemieszczania jest mało efektowny, uprowadza autobus. Cały czas podąża na nim Mary Zero.


Tymczasem okazuje się, że Higashi-sama wcale nie jest w parku, jak twierdził. I chociaż Saguri uprzedza go, że to co zamierza uczynić jest ryzykowne dla jego pozycji, on jest pewien swego, zwłaszcza, że podwładni już zaczęli okazywać mu szacunek, tatuując sobie glace na jego podobieństwo. Po chwili, wraz z grupką podwładnych zbliża się do drzwi mieszkanka Sandi. Ona rozpoznaje Higashiego przez judasza i czym prędzej dzwoni do Alexa. Ten jednak jest zbyt zajęty taranowaniem samochodów w korku i każe Mary odebrać. Słysząc kobiecy głos w słuchawce, nastolatka myśli, że to dziewczyna Alexa, więc krzyczy, że on nie chce jej więcej widzieć, bo teraz kocha ją. Potem rozłącza się i mówi Haydenowi, że to była pomyłka. Alex wysadza wszystkich, razem z Mary niedaleko swojego parku. Na horyzoncie widać już pożar, więc ktoś proponuje wezwać straż, ale okazuje się, że oni o wszystkim wiedzą i nie zamierzają interweniować. Słysząc to, Mary rusza za swoim lubym.


Na miejscu Hayden zastaje jedynie płonącą karuzelę i ani śladu Higashiego. Nagle otrzymuje postrzał w klatkę piersiową. Po chwili padają kolejne strzały, więc podnosi się z ziemi i ukrywa w przyczepie-kuchni. Ponieważ mary wciąż ma jego komórkę, nie może wezwać pomocy, wygląda więc na to, że przyjdzie mu umrzeć wśród kukurydzy i syropu klonowego.


Higashi próbuje przekonać Sandi, że nie chce zrobić jej krzywdy, a tylko przeprosić za swoje wcześniejsze zachowanie. Ona otwiera drzwi, ale cały czas trzyma go na muszce. Ku zaskoczeniu panny Brandenberg, pomocnicy pana Higashi przynoszą kwiaty i podarunki, a on sam wyznaje, że jest nią zauroczony i proponuje spotkanie towarzyskie.


Z dachu naprzeciwko, całe zdarzenie obserwuje przez lornetkę Taskmaster. Widząc zaloty Higashiego, wpada w szał i demoluje znajdujący się tam gołębnik. Potem przyznaje, że musi się nauczyć kontrolować swój gniew.


Gdy opuścili już mieszkanie Sandi, Saguri pyta swego pana, czy jego propozycje były poważne, czy mają tylko na celu zdobycie ziemi. Higashi odpowiada, że park rozrywki nie ma już dla niego znaczenia, odkąd poznał tę wyjątkową kobietę. Słysząc to, Saguri wydaje swoim podwładnym rozkaz zabicia Haydena. Ich pan nie sprawdził się na stanowisku i trzeba go zastąpić.


Jeden z najemników zbliża się właśnie do kryjówki Alexa, ale tuż przy wejściu obrywa w głowę automatem do napojów. Po chwili Hayden odnajduje innego - snajpera, który ulokował się na rollercoasterze. Ponieważ wcześniej uruchomił kolejkę, daje przeciwnikowi wybór: może uciec i uratować życie, albo dochować wierności swojemu pracodawcy i walczyć, ale wtedy zostanie przejechany przez pędzący wagonik. Ku jego zaskoczeniu, najemnik próbuje walczyć i zgodnie z przewidywaniami ginie. W ostatniej chwili Hayden wskakuje na drabinkę, prowadzącą na ziemię. Tam znajduje go Mary. Przed chwilą widziała, jak ktoś spadał z góry i myślała, że to on, teraz jednak okazuje się, że obiekt jej westchnień również nie jest w najlepszym stanie: jedna z kul trafiła go w tchawicę i teraz nie może oddychać. Myślał, że potrafi wyleczyć się z każdej rany, ale nie przewidział, że może go zabić niedotlenienie mózgu. Zrozpaczona Mary próbuje dzwonić na pogotowie, ale operatorka nie słyszy jej głosu. Biegnie więc do miasta, zatrzymując przypadkowych ludzi i krzycząc, że potrzebuje pomocy, ale oni również jej nie zauważają.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Agent X #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.