Avalon » Serie komiksowe » Agent X » Agent X #6

Agent X #6

Agent X #6

"Dead Man's Switch" - part 6: "Uninvited Guests"

Postacie
Cytat


Tarantula: "... you, senior, have not yet faced the skills of the daughters of Batroc the Leaper and the Tarantula."
Taskmaster: "Listen, I knew both your fathers, and may I say, with all due respect to those brave and talented men... You cannot imagine my surprise at finding out that they were heterosexual."

Streszczenie

Outlaw naliczyła przed bramą parku dwudziestu ludzi w kostiumach i ze dwa razy tyle uzbrojonych najemników korporacji, gotowych do małej wojenki. Alex wyjaśnia pierwszą fazę swojego planu: trzeba ich rozproszyć i zdenerwować. Upewniwszy się, że Sandi jest w bezpiecznym miejscu, Taskmaster uruchamia autobus. Hayden ściąga spodnie i przystawia goły tyłek do przedniej szyby, po czym wydaje rozkaz natarcia na przeważające siły wroga. Przejeżdżając i ostrzeliwując napastników, zataczają łuk, aby wciągnąć ich za sobą do parku. Teraz zastawiają bramę autobusem i przygotowują się do fazy drugiej, zakładającej rozdzielenie się, żeby napastnicy musieli ścigać trzy cele, zamiast jednego. Niestety, Outlaw przeżywa mały kryzys, związany ze śmiercią na polu bitwy, więc Alex musi ją pocieszyć. Po chwili Inez przełamuje się i całuje go namiętnie. Prosząc, żeby uważał na swoje najważniejsze organy, rusza na wyznaczoną wcześniej pozycję.


Ledwie dociera na miejsce, już trafia na jednego z zamaskowanych najemników - Crossfirea, który twierdzi, że zawsze chciał zmierzyć się z Crazy Inez i proponuje pojedynek w stylu dzikiego zachodu. Po chwili stają naprzeciw siebie w alejce i przygotowują się do rozstrzygnięcia. Jednocześnie wyciągają broń i strzelają. Najemnik dostaje prosto w cybernetyczne oko i pada na ziemię, resztką sił mówiąc, że to niezły strzał jak na kobietę. Inez obiecuje, że chętnie strzeli do niego jeszcze raz... jak tylko przestanie krwawić.


Alex właśnie rozprawia się z facetem wytwarzającym lód, przy pomocy lukrowanego jabłka na patyku. Nagle zauważa innego, który próbuje skontaktować się z Saguri i prosić o posiłki, zabiera mu więc telefon i sam ślicznie prosi, żeby przysłała więcej ludzi. W tej chwili jakieś zwoje oplatają jego szyję.


Niedaleko stąd, Taskmaster rozprawia się z trzema przeciwnikami jednocześnie. Kiedy kończy i rusza dalej, zauważa, że Constrictor dusi Alexa. Musi się zdecydować czy mu pomóc, czy pozwolić go zabić, a ponieważ ma trudności z wyborem, decyduje się poszukać monety, którą mógłby rzucić.


Constrictor twierdzi, że Alex nie może być Wilsonem, bo on był prawdziwym najemnikiem, a nie facetem, który gania małpy. Dlatego też zamierza zdusić go swoimi zwojami z vibranium. Niestety, jego maska nie jest zrobiona z vibranium i zwykła plomba wystarczy, żeby wyłączyć go z dalszej zabawy.


Tymczasem Tony dociera na pobliski dach, gdzie czekają na niego córki Skaczącego Batroca i Tarantuli. Ponieważ kpi sobie z ich ojców, obie atakują w gniewie, nie zauważając, że wyskakują poza krawędź dachu.


Po chwili Alex dociera do umówionego miejsca, gdzie zastaje Outlaw, prawie całą i zdrową, chociaż trochę podenerwowaną. Ponieważ Taskmaster jeszcze nie dotarł, istnieje pewna nadzieja, że zginął gdzieś po drodze. Wkrótce Tony sam rozwiewa tę nadzieję - nic mu nie jest. To jednak może się szybko zmienić, bo całą trójkę zaskakuje Rhino, który bardzo chce wyrównać rachunki z Wadem Wilsonem. Wyjaśnienia, że Alex nie jest tym, za kogo go bierze, nie pomagają i dopiero strzał w oko przeciwnika pozwala mu się uwolnić z uścisku. Podczas szarży Nosorożca, Taskmaster złamał rękę, przez co opóźnia nieco ucieczkę, a napastnik nie odpuszcza. Hayden postanawia więc odwrócić jego uwagę, podczas gdy Inez zarzuca mu na szyję lasso ze zwojów Constrictora. Drugi zwój przywiązany jest do zderzaka autobusu, którym Tony wjeżdża do jeziora. Alex i Outlaw pomagają mu się wydostać, ale w tej chwili odkrywają, że zostali otoczeni. Nie pozostaje im nic innego, jak bohatersko stawić czoła wszystkim przeciwnikom naraz.


Następnego ranka, trójka poobijanych i wymęczonych bohaterów wtacza się do jadłodajni. Outlaw z miejsca rozkłada się na siedzeniu z zamiarem zaśnięcia. Taskmaster został zbity na miazgę i potrzebuje lekarza, ale Alex uznał, że szpital nie jest teraz bezpiecznym miejscem. Muszą tylko zaczekać tu na kogoś, więc korzysta z okazji i zamawia śniadanie. Po chwili zjawia się Mary Zero z teczką dokumentów. Podczas gdy oni wystawili się na cel i wyciągnęli wszystkich ludzi z korporacji, on dostała się do ich biur i zdobył to, o co prosił Hayden. Pora na ostatnią część planu, którą zamierza wykonać sam.


Wkrótce, Alex wpada na zebranie zarządu korporacji, rzucając na stół plik zdjęć i dokumentów. Są to dane o rodzinach najważniejszych członków klanu, a propozycja Haydena jest jasna i przejrzysta: pozwólmy sobie nawzajem żyć. Pan Higashi z miejsca chce się zgodzić, ale Saguri protestuje, zamierzając własnoręcznie zabić Alexa. Ten zaś oświadcza, że niedawno dostał od pewnego klienta zlecenie na nią. Po chwili Saguri pada martwa Teraz Higashi może przyjąć ofertę Haydena. Co więcej, oferuje się osobiście wyprowadzić go z budynku.


Za drzwiami pan Higashi wręcza Alexowi zwitek banknotów, dziękując za usunięcie kłopotliwej doradczyni. Ostrzega go jednak, że gotów był go zabić, ale panna Brandenberg przekonała go, że Alex nie odpowiada za śmierć jego poprzedniczki. Sandi czeka już w pokoju obok i z radością wita swojego partnera.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Agent X #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.