Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #17

X-Man #17

X-Man #17

"One Step Forward"

Postacie
Cytat

Holocaust: "You dug your own grave child. Now lie in it!"

Streszczenie

Poddanie się było tylko blefem - Nate telepatycznie przekazuje Threnody, że ma uwolnić energię, którą pochłonęła od wszystkich cierpiących i umierających na plaży. Dziewczyna jednak jest w szoku, więc jedyne co pozostaje chłopcowi, to przejąć kontrolę nad jej ciałem. Ukierunkowany wybuch jest tak silny, że wyrzuca Holocausta daleko w morze. Chwilowo uwolnieni od wroga, Nate i Threnody idą pomóc rannym. Stan jednej kobiety jest tak cieżki, że potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej. X-Man łapie więc wszystkich plażowiczów w telekinetyczną sieć i zabiera ich do szpitala; w tym zrozpaczoną wdowę po świeżo poślubionym mężu, który zginął podczas walki, dobity przez Threnody. Kiedy Grey znika razem z resztą ludzi, wraca Holocaust, szukając zemsty na tej, która go upokorzyła - bo nawet tak potężne wyładowanie nie jest w stanie poważnie uszkodzić krystalicznej zbroi, którą nosi.


W Londyńskim barze Madelyne zostaje zauważona przez Trevora Fitzroya, który dość nachalnie stara się ją poderwać. Jednak Pryor odmawia i opuszcza lokal.


Na plaży Holocaust celuje swoim emiterem w Threnody, ale tuż przed strzałem pojawia się Nate, który odrzuca swoją przyjaciółkę i przyjmuje całą energię na siebie. Jest choroniony przez tarczę telekinetyczną, więc nie zostaje zraniony, ale Holocaust wyśmiewa się z niego, że walka jeden na jeden pomiędzy nimi może mieć tylko jeden wynik. Nate przyznaje mu rację. Oboje zostają zamknięci w sferycznym polu TK; rozpoczyna się ostateczna bitwa pomiędzy odwiecznymi wrogami z alternatywnej rzeczywistości.


Fitzroy odnajduje Madelyne na moście i kontynuuje swoje awanse jeszcze nachalniej, co kończy się wymuszonym przez niego pocałunkiem. Wynik jest zaskakujący: odrzuca dziewczynę ze wstrętem, mówiąc, że jest zimna jak trup. Maddie składa mu propozycję dołoczenia do nich, ale Trevor nie ma zamiaru poddać się Selene: przyzywa sobie cybernetyczną zbroję z niesamowicie wytrzymałej siatki z omnium. Uderza swoją przeciwniczkę, ale nie robi to na niej wrażenia - bez problemów odskakuje i unika kolejnych, przyspieszonych przez mechanizmy zbroi ciosów.


Holocaustowi udaje się zacisnąć dłoń na szyi Nate'a, ale ten uwalnia całą swoją telekinezę, wzmacniając własne ciało. Uderzeniami głowy kruszy pozornie niezniszczalny kryształ, i ostatecznym ciosem pięści zupełnie rozbija osłonę czaszki byłego Jeźdźca Apokalipsy.


W tym samym czasie, wspomagając się telekinezą w identyczny sposób jak Nate w Grecji, Maddie rozbija inną pozornie niezniszczalną zbroję. Klęskę zielonowłosego mutanta obserwuje Selene, która wreszcie może się zemścić na Trevorze. Całuje go, by jej moc mogła wyssać wszystkie siły życiowe mutanta, zostawiając wysuszoną mumię. Ciszę nocy rozdziera pełen strachu i bólu wrzask człowieka umierającego w męczarniach.


Holocaust jakoś nie traci pewności siebie. Twierdzi, że wygrana Nate'a była tak naprawdę porażką, ponieważ teraz kiedy odsłonił wszystkie swoje możliwości, Onslaught na pewno pofatyguje się samodzielnie, by dopaść chłopca. Nie zatrzymywany przez nikogo, pomarańczowy stwór odlatuje do swojego pana. Threnody zauważa, że nie mogą sobie pozwolić więcej na takie walki, bo za każdym razem ryzykują życiem Nate'a. Proponuje żeby skontatkowali się z X-Men na wyspie Muir, ale Nate ma powody by nie ufać nikomu, kto nosi kolory Xaviera. Dziewczyna stwierdza, że w tym świecie X-Men nie są jedynymi bohaterami, a oprócz nich są jeszcze Avangers, czy Fantastic Four. Nate szczególnie interesuje się tymi pierwszymi...

Autor: Maelstrom

Galeria numeru

X-Man #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.