Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #30

X-Man #30

X-Man #30

"Coming Home"

Postacie
Cytat

Roust: "I only came knockin' to warn de geek dat lives here 'bout a... mutual problem he and I got... Some serious danger dat's comin' up his way soon... But I'm bettin' he's not gonna be much help to anyone by de time yer finished wit' him. So I'll jus' catch youse all later, okay...?"
Prime Sentinel: "No. It is not okay."

Streszczenie

Trzy tajemnicze kobiety - Jam, Bux i Marita przyniosły nieprzytomnego Nate'a Grey'a do swojego mieszkania. Bux stara się mu pomóc przy pomocy odprawianego rytuału. Przerywa jej Marita stwierdzając, iż potrzebna jest tu pomoc innego typu. Nate zakrzyczał dziko gdy nastawiła mu bark. Długo nie może odzyskać pełnej przytomności. W pewnym momencie słyszy w swojej głowie głos Cable'a proszący o pomoc. Operacja Zero Tolerancji wkroczyła w decydującą fazę. Ludzie Bastiona polują na mutantów i na osoby z nimi związane. Cable telepatycznie ostrzegł Johna i Eleine Grey'ów by zabrali swoje wnuki i udali się do mieszkania Nate'a w Soho. Nate po chwili wahania decyduje się mu pomóc. Zrobi to dla Jean. Grey nie jest w stanie stwierdzić ile czasu od rozmowy zajęło mu dojście do pełnej przytomności. Musi się spieszyć John i Eleine na pewno już dotarli do jego mieszkania. Gdy dziewczyny, które go znalazły wracają do pokoju telepaty już nie ma.


Soho, mieszkanie Grey'a. Jeden z The Forgotten - Roust, który przybył tu by ostrzec Nate'a przed nowym, wspólnym niebezpieczeństwem wpadł prosto na dwa Prime Sentinele. Roboty szukają Johna i Eleine oraz ich wnuków. Roust nie mając innego wyjścia zaczyna uciekać. Strumienie energii wystrzelone przez Sentinele nieomal by go trafiły, gdyby nie pomoc Johna. Każe on chłopcu i swoim wnuk uciekać z budynku. Sam stara się odwrócić uwagę robotów. Jeden z nich bez ceregieli chwyta go potężna łapą. Drugi rusza na poszukiwanie reszty. Sentinel trzymający Johna wyjaśnia, iż trafili tu gdy Bastionowi udało się przechwycić telepatyczną wiadomość Cable'a. Na ratunek trzymanemu przychodzi Nate. Trafia robota telekinetycznym strzałem. Lecz, jego nadal osłabione moce, to za mało by go zniszczyć. Dlatego wraz z Johnem muszą ratować się ucieczką. Mutant wyprowadza go na zewnątrz i każe mu wracać do hotelu do swojej żony. Sam postanawia uratować dzieci. Roztropnie schowały się one w pełnej urządzeń przybudówce na dachu. Jedynym miejscu, które może zakłócić sensory Sentineli. Nate dociera na dach, ale zaraz za nim trafia tam jeden z robotów. Korzystając z chwili nieuwagi Sentinela Grey chwyta dzieci i z trudem odlatuje by poszukać jakiejś kryjówki.


Hong Kong. Madelyne Pryor wyczuwa, że Nate ma kłopoty. Stara się przestać o tym myśleć. Jest tu, przy boku Sebastiana Shawa by zapomnieć o Grey'u. Przynajmniej na razie.


Nate i dzieci schowali się na plaży pod molo. Moce Grey'a są za słabe by mógł odlecieć gdzieś dalej. Roust zaczyna opowiadać o sprawie, z którą przybył. Ma problem z jednym z The Forgotten o imieniu Jack. Nate ucisza go, by nie straszył pozostałych dzieci. Sam uspokaja je wywołując telepatyczną iluzję zgubionego przez nie w Soho misia. Nagle molo nad nimi rozbija Sentinel. Grey i dzieci rzucają się do ucieczki Telepatycznie sondując jednego z robotów telepata odkrywa, iż tak naprawdę są przemienionymi ludźmi. Wywołuje, więc w ich umysłach iluzję, w której eliminują swoje cele. Gdy Sentinele odlatują wyczerpany Nate wpada do wody.


Nowy Meksyk, główna baza OPZ. Kontrolujący akcję Bastion dał się zwieść iluzji. Drastyczne środki, które zastosował były konieczne dla dobra operacji. Jest zadowolony z wyeliminowania Nate'a. On sam i jego potężne moce mogłyby pokrzyżować plany Bastiona.


Nate oddaje dzieci przybyłemu Johnowi i Eleine. Zamierzają wyjechać z miasta i proszą mutanta by zabrał się z nimi. On odmawia. Teraz jego głównym celem jest odzyskanie pełni mocy. Patrząc w ślad za odjeżdżającą rodziną, Nate myśli o tym co powiedział Roust. Dzieciak zniknął zanim zdążył sprecyzować, o co mu chodzi, ale jedno jest pewne, ostrzegał przed nowym zagrożeniem.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.