Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #12

X-Man #12

X-Man #12

"Trust"

Postacie
Cytat

Nate Grey: "I wasn't looking for a fight, but if you people want to attack me... I'M GAME!"

Streszczenie

Wyspa Muir, niedaleko południowo-zachodniego wybrzeża Szkocji. Dopiero co przybyłego na wyspę Nate'a Greya nie czeka ciepłe powitanie. Staje się celem ataku Britanica i Colossusa. Próbuje odeprzeć atak, lecz dezorientuje go fazująca przez niego Shadowcat. Tę chwilę zawahania wykorzystuje Nightcrawler, który ogłusza go kopniakiem. Wtedy pojawia się Moira, rugając członków Excalibur za nieprzemyślaną akcję i zaatakowanie młodzieńca, któremu miała pomóc na prośbę Xaviera i Rogue. Britanic stara się tłumaczyć, że nic nie wiedział o potencjalnym gościu i uznał go za niezidentyfikowanego intruza. Dr MacTaggert przerywa mu, każąc im zanieść Greya do ambulatorium i zniknąć zanim ten się obudzi.


Po jakimś czasie Nate odzyskuje przytomność i nieomal atakuje czuwającą przy nim Moirę. Jednak kobiecie udaje się go uspokoić, po czym przeprasza go w imieniu członków Excalibur i oferuje mu swoją pomoc. Grey wyjawia, że słyszał o wirusie Spuźcizny zabijającym mutantów. Uskarża się też na bóle głowy i problemy z kontrolowaniem swoich mocy i obawia się, że może być zarażony. Dr MacTaggert zobowiązuje się mu pomóc, a tymczasem proponuje mu coś do zjedzenia.

Gdzieś indziej. Mr. Sinister przy pomocy holograficznego przekazu kontaktuje się ze swoją podwładną i zaczyna wypytywać ją o Nate'a Greya. Threnody odpowiada, że pierwszy raz słyszy to nazwisko. Lecz tak naprawdę ma inne plany, w których jej pracodawca chwilowo nie może jej przeszkodzić. Zatapia się w rozmyślaniach o Greyu jako o jej bilecie na wolność.


Laboratorium na wyspie Muir. Nate poddaje się badaniom podłączony do skomplikowanej aparatury. Jest to dla niego trudne, przypomina mu czasy gdy był przetrzymywany jako niewolnik przez Apocalypse'a w swoim świecie. Natomiast Moirze jej pacjent o biosygnaturze bliźniaczo podobnej do Cable'a, przypomina innego mutanta, który miał problem z kontrolą swych mocy. Był nim jej syn Proteus i tak jak wtedy, tak i teraz to co widzi, budzi w niej strach.Jakiś czas później, dr MacTaggert oznajmia swojemu pacjentowi, że nie jest zarażony wirusem Spuźcizny, ale w wynikach jego badań jest inna anomalia, którą chciałaby jeszcze zbadać. Ich rozmowie przygląda się z oddali Wolfsbane - najmłodsza członkini Excalibur. Jednak szybko przepędza ją dr Campbell. Uwagę wychodzącego z laboratorium Nate’a przykuwa jeden z korytarzy, wyczuwa tam czyjąś obecność. Moira jednak szybko zmienia temat mówiąc, że musi coś mu pokazać. Wychodzą razem na zewnątrz podziwiać zachód słońca, lecz Greya bardziej interesuje siedząca na klifie nad brzegiem oceanu dziewczyna. Podchodzi więc do Wolfsbane i wdaje się z nią w rozmowę. Rahne opowiada mu, że to jej ulubione miejsce i gdy była młodsza zawsze marzyła o zatopionych wrakach statków i odkryciu ich skarbów. Młodzieniec wyciągając do niej rękę obiecuje spełnić jej marzenie, po czym obydwoje zlatują z dużą prędkością w dół klifu. Obserwuje to dr MacTaggert i po raz kolejny Nate przypomina jej własnego syna. Obiecuje sobie w duchu zrobić wszystko, co tylko możliwe, by mu pomóc. Tymczasem Grey używa swojej mocy by cofnąć wody oceanu, aby pokazać swojej towarzyszce jeden z wraków. Ten pokaz siły dużo go kosztuje, z jego nosa zaczyna płynąć krew, ale nie zwraca na to uwagi, bo Rahne bardzo przypomina mu jego jedyną przyjaciółkę z tego świata - Madelyne Pryor.

Gdy zapada wieczór, Moira kontaktuje się Xavierem. Przedstawia mu wyniki swych badań: jej pacjent umrze zanim osiągnie 21 lat, jego własna moc go wypali i nie da się zrobić nic by temu zapobiec. Charles uważa, że muszą spróbować mu pomóc, ale on nie może się w to angażować, bo chłopiec mu nie ufa. Musi się tym zająć ona, pomimo jej własnego bólu związanego z Proteusem i osłabienia wirusem Spuźcizny.


Nate tymczasem przedostaje się do korytarza, który wcześniej zwrócił jego uwagę. Omijając skomplikowane systemy zabezpieczeń dostaje się do bloku więziennego. Przypomina mu to zagrody, z których uciekł w swoim świecie. Tylko, że tutaj wszystkie cele są puste, oprócz jednej. Siedzący w niej mutant przedstawia się jako Spoor. Stara się manipulować Greyem by go uwolnił, wyjaśniając, że jest jedną z ofiar genetycznych badań w tej placówce. Nate wyczuwa, że więzień nie mówi całej prawdy, ale jednocześnie kompletnie nie kłamie, więc postanawia sam spytać o wszystko dr MacTaggert. Gdy dociera do laboratorium nie daje jej nawet szans na wyjaśnienia i zabiera się do sondowania jej umysłu. Jej ostatnie wspomnienia, czyli strach przed nim, zdawanie raportu Xavierowi, a przede wszystkim odkrycie faktu, że Grey umiera co zostało przed nim zatajone, powodują, że czuje się on zdradzony. Ku przerażeniu Moiry, traci on kontrolę nad swoimi mocami. Chwilę po tym następuje wybuch placówki.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.