Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #26

X-Man #26

X-Man #26

"Down To Earth"

Postacie
Cytat

Shadowcat: "Wisdom! Up and at'em, big guy... Breakfast is warm an' waiting."
Pete Wisdom (rozbudzony): "Pss ff, Pryde."
Shadowcat: "Getting colder."

Streszczenie

Północny Atlantyk, niedaleko południowo-zachodniego wybrzeża Szkocji. Do wyspy Muir zbliża się w żaglówce Nate Grey. Minął tydzień, odkąd stracił znaczną część swoich mocy. Obawia się, iż jest to zwiastun jego bliskiej śmierci, przed czym ostrzegała go dr MacTaggert. Dlatego teraz postanowił ją odszukać, by potwierdziła jego obawy. Wspinając się po klifie żałuje, że nie wie, jak odnaleźć Forge'a z tego świata. Tymczasem nie ma innego wyjścia jak dotrzeć do Moiry. Postępuje tak, jak poradził mu jego przyjaciel Peter Parker.


Kilka dni wcześniej. Nate szuka w redakcji Daily Bugle Petera. W zamieszaniu nie zwraca uwagi na dwójkę reporterów rozmawiających o niezidentyfikowanym ciele znalezionym na cmentarzu St. Raymond's [chodzi o Threnody - Don David]. Parker dostrzega swojego przyjaciela i udaje się z nim na dach. Okazuje się, iż Nate jest obecny tylko w formie telepatycznej projekcji. Pozbawiony telekinezy ma problem z fizycznym opuszczeniem Szwajcarii. Peter radzi mu, by skontaktował się z X-Men. Ta rada tylko oburza Grey'a, Peter więc proponuje wizytę na wyspie Muir. Nate jest do tego trochę niechętny po tym, jak zakończył się jego pierwszy pobyt tam [patrz X-Man #12 i Excalibur #95 - Don David]. Nie ma jednak innego wyboru.


Grey stara się pozostać niezauważonym. Przemyka obok rozmawiających Nightcrawlera i Amandy Sefton. Prawie wpada na nagle pojawiającą się Wolfsbane. W ostatniej chwili telepatycznie maskuje się przed jej zmysłami. Przemyka dalej w stronę głównego kompleksu. Wchodzi przez okno do pokoju Pete'a Wisdoma. Po raz drugi nieomal zostaje wykryty, gdy przez ścianę fazuje Shadowcat. Zostawia zakochaną parkę i rusza w stronę laboratoriów. Moira jest kompletnie pochłonięta szukaniem leku na Wirus Spuścizny, którego jest pierwszą ludzką nosicielką. W laboratoriach Nate zostaje z łatwością przez nią wykryty. Dr MacTaggert ma na sobie specjalny hełm blokujący jego telepatię. Mierząc do niego z broni rozkazuje mu mówić, po co tu przybył.


Falls Edge, Virginia. Val Cooper odbiera połączenie od dr MacTaggert. Musi ją zasmucić, członkowie X-Factor nie żyją [upozorowali swoją śmierć w X-Factor #132 - Don David].


Wyspa Muir. Moira przekazuje Nate'owi wiadomość. Forge nie żyje. Grey telepatycznie wyczuwa, że to nie do końca prawda. Nie wie tylko, czy to ona umyślnie wprowadziła go w błąd. Lekarka zasypuje go masą pytań na temat ostatnich wydarzeń. Gdy skupia się na analizowaniu danych, Nate zaczyna zwiedzać laboratorium. Po krótkiej chwili dr MacTaggert wzywa go z powrotem. Wstępne badania potwierdziły, iż nie posiada już zdolności telekinetycznych. Lecz jest jeszcze coś...


Jeden z zapomnianych tuneli poniżej miasta Nowy Jork. Dark Beast zlokalizował miejsce pobytu Grey'a. Dwójka jego współpracowników pragnie zwerbować telepatę do swoich celów. Gdy wchodzą do teleportera McCoy radzi im, by lepiej nie przyznawali się, iż to on ich wysłał.


Z powrotem na Muir. Grey dopytuje się, co takiego Moira przed nim ukrywa. Ona bez jakichkolwiek wyjaśnień zaczyna do niego strzelać. Zdziwiony Nate ratuje się szybkimi unikami i ucieczką do zacienionego korytarza. Tam, korzystając z okazji atakuje z zaskoczenia. Dr MacTaggert traci swój hełm, ale rewanżuje się bezpośrednim trafieniem z karabinu. Grey'owi nic nie jest, naboje były ślepe. Moira chciał sprawdzić czy jego zdolności nie powrócą w obliczu zagrożenia. Okazuje się bowiem, iż jego moce nie znikły. Są tylko w uśpieniu. Obecne wyniki badań są takie same jak poprzednie. Różnią się tylko drobną anomalią. Wskazuje ona, że to sam Nate nieświadomie blokuje swoje moce, by nie zniszczyć swojego organizmu. Dalsza rozmowa toczy się telepatycznie, bo zamyślony Grey wychodzi na zewnątrz instytutu. Nagle przed nim teleportują się dwie osoby. Havok i Fatale witają go w imieniu Bractwa Złych Mutantów.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.