Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #24

X-Man #24

X-Man #24

"First Noel"

Postacie
Cytat

Threnody (wysysając energię z chorych na raka): "Merry Christmas to all... Love Threnody."

Streszczenie

Manhattan, szpital Empire State. Po korytarzach oddziału dla chorych na raka spaceruje Threnody. Po kolei wysysa z chorych ich energię.


Forest Hill, Queens, dom Parkerów. Do Petera i Mary Jane wpadła Anna Watson, by obdarować ich świątecznymi prezentami. Peter robi dobrą minę do złej gry, bo tak naprawdę zaprzątają go inne zmartwienia. Konkretnie dziwny sen, którego doznał krótko po wizycie Nate'a Grey'a [patrz The Amazing Spider-Man #420 - Don David]. Teraz na domiar złego jego pajęczy zmysł daje o sobie znać. Coś niepokojącego dzieje się w garażu sąsiedniego domu.


Parker po cichu wślizguje się do środka. Pajęczy zmysł po raz kolejny się odzywa. Okazuje się, że to Nate jest tego przyczyną. Dzieje się z nim coś dziwnego. Mówi, iż nie może opanować żądzy krwi. Zaczęło się to, gdy wracał po wieczorze spędzonym u Parkerów i jakiś niebiesko-czerwony potwór znienacka się na niego rzucił i ugryzł. Peter rozpoznaje w nim Morbiusa. Tylko, że jego ugryzienia nie zamieniają ludzi w wampiry. Winne tego są więc psychiczne zdolności Grey'a. W taki czy inny sposób jest on zainfekowany. Parker zobowiązuje się pomóc. Oszołomiony Nate pragnie odnaleźć Threnody. Z powodu ugryzienia jego moce inaczej działają i psychiczne sondowania nie dają skutku. Bezskutecznie próbuje wywoływać ją w myślach.


Jacht Sebastiana Shawa. Madelyne Pryor patrząc w niebo rozważa ostatnie wydarzenia. Psychiczny atak Tessy przywrócił jej wspomnienia [patrz X-Man Annual 1996 - Don David]. Te rozmyślenia przerywa Shaw. Dziwi go jej pojawienie się bez Selene. Sprawiając, że blizna na twarzy Sebastiana znika, telepatka oświadcza, iż we dwójkę mogą osiągnąć więcej. Shaw jednak jeszcze nie jest do końca przekonany. Rozmowę podsłuchuje Tessa. Wie, że Madelyne zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel.


Wschodnia część Nowego Jorku. Spacerując po opuszczonym budynku Threnody wysysa energię z bezdomnych. Od kilku tygodni nic nie jadła, karmi się tylko pochłanianą energią. Mimo to czuje się coraz silniejsza. Jej myśli cały czas zaprząta Nate. Zastanawia się, dlaczego właściwie od niego uciekła. Tymczasem z cienia cały czas obserwuje ją Morbius.


Spider-Man i Grey patrolują bezskutecznie miasto w poszukiwaniu Threnody. Nate ma kłopoty z opanowaniem zmienionych mocy i z narastającym pragnieniem krwi. Ich jedyną szansą na odnalezienie poszukiwanej jest podążanie za wonią śmierci.


Bronx, Cmentarz St.Raymond's. Threnody klęczy przed grobem swojej matki. Opowiada o wszystkich minionych wydarzeniach. Nagle na nagrobku pojawia się Morbius. Wypiwszy krew Grey'a przejął jego pragnienia, w tym także pociąg do Thren. Wampir dostrzega w niej pokrewną duszę. Jego wywód przerywa oplatająca jego twarz wiązka pajęczej sieci. To Nate i Spider-Man. Ku zdziwieniu wszystkich Threnody zaczyna bronić wampira. Grey przygląda się walce jak zahipnotyzowany. Wykorzystuje to Morbius zachodząc go od tyłu. Telepata nie daje się jednak podejść drugi raz. Zmusza przeciwnika do ucieczki. Wie, iż to tylko kwestia czasu zanim zwalczy jego wpływ. Spider-Man rusza za wampirem w pościg. Nate ma żal do już trochę uspokojonej Thren. Dziewczyna tłumaczy się, że wreszcie znalazła kogoś takiego jak ona sama. Grey obawiał się, iż właśnie tak zareaguje na Morbiusa. Wie też, jakie zbrodnie popełniała, gdy od niego odeszła. Odlatując pozostawia jej wybór, sama musi zdecydować czy chce do niego wrócić.


Jakiś czas później do klęczącej przed grobem Threnody podchodzi rudowłosa kobieta. To Madelyne, która szuka Nate'a.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.