Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #22

X-Man #22

X-Man #22

"Falling Up"

Postacie
Cytat

Sebastian Shaw (całując Madelyne Pryor w rękę): "I see no fire, Tessa, no flame... except for the inferno itself."

Streszczenie

Wschodnia część Nowego Jorku. Tę cześć miasta nękają podpalenia opuszczonych budynków. Właśnie płonie kolejny budynek. Przebywający w nim bezdomni, przeważnie narkomani, nie mają szans na ucieczkę. Na szczęście ktoś nad nimi czuwa. Nate Grey telekinetycznie przenosi ich do stanowisk strażaków. Z zaułka swoje dzieło obserwuje podpalacz. Nagle pojawia się lewitując przed nim malutkie dziecko ocalałe z pożaru. Patrząc na nie przestępca doświadcza całego jego przerażenia spowodowanego podpaleniem. To Nate, który poznał jego plany sondując go w parku [patrz X-Man #21 - Don David], utworzył pomiędzy nim, a jego ofiarą psycho-łącze. Bohater przekazuje dziecko strażakom i odlatuje.


Park na placu Waszyngtona. Threnody zbiera pieniądze od tłumu ludzi oczekujących na przybycie Grey'a. Ludzie są zniecierpliwieni, chcą wiedzieć kiedy się pojawi i jakie triki pokaże im tym razem. Szczególnie zniecierpliwiony jest przybyły z matką mały chłopiec w czapce nazywający się Frankie. Thren drażniąc się z nim ściąga mu nakrycie głowy. Dzieciak okazuje się być kompletnie łysy, jest to efekt chemioterapii. Energia generowana przez jego chorobę zaczyna kusić mutantkę. Nagle z pobliskiej fontanny efektownie wylatuje Nate. Sondując umysł Frankiego stwierdza, że posiada on silnego ducha, który pozwoli mu przezwyciężyć chorobę i pomoc w walce nie jest mu potrzebna. Natomiast jego matce przydałoby się trochę wewnętrznej siły, którą obiecuje ją natchnąć. Thren przerywa mu mówiąc, że czekają klienci, którzy zapłacili za jego usługi. Wtem Nate wyczuwa, że ktoś ich obserwuje. Ktoś znajomy, znajdujący się blisko, ale nie pozwalający się zidentyfikować.


Gdzieś indziej. W pokoju kontrolnym asystentka Bastiona obserwuje monitory ukazujące obraz z wielu miejsc na planecie. Zdaje raport z obserwacji siedziby Hellfire Club w Los Angeles. Członkowie elity rządzącej klubem znikli. Bastion wie, że nie znajdą ich w żadnej innej siedzibie organizacji, ale wcześniej czy później ujawnią się i wtedy agenci Operacji Zero Tolerancji będą na nich czekać. Następnie domaga się, by pokazać mu więcej obrazów niedawno co przybyłego na Ziemię Silver Surfera.


Z powrotem w parku. Grey przy pomocy swojej mocy sprawia, że on i Threnody niezauważenie oddalają się od otaczających ich ludzi. Para potrzebuje trochę czasu dla siebie by porozmawiać o swoich relacjach.


Łódź Sebastiana Shawa. Tessa analizuje obecną, nie napawającą optymizmem sytuację społeczności mutantów. Lecz mimo wszystko i tak poddaje w wątpliwość projekt współpracy Shawa z Selene. Sebastian stwierdza, że podejmie decyzję po tym jak zobaczy, kogo Selene zwerbowała dla Hellfire Club. W tym momencie wraz z uderzeniem błyskawicy pojawiają się Selene, Fitzroy oraz zakapturzona postać. Black Queen powróciła i ma im kogoś do przedstawienia.


Centrum Nowego Jorku. Nate przyglądając się sklepowej wystawie zauważa marynarkę, która mu się podoba. Już ma ją ukraść, gdy powstrzymuje go Threnody, która mówi, że nie musi tego robić, bo mają pieniądze od ludzi z parku. Razem wchodzą do sklepu.


Ponownie na łodzi. Tajemnicza postać zdejmuje kaptur. Jest to Madelyne Pryor. O dziwo początkowo Shaw nie dostrzega w niej nic niezwykłego. Jednak po sugestii Tessy by lepiej się przyjrzał, zauważa wewnętrzny ogień Madelyne. Sebastian podchodzi i całuje ją w rękę. Tymczasem Grey i Thren kontynuują swój wypad na zakupy. Selene w telepatycznej rozmowie z Tessą jest bardzo z siebie zadowolona. Wie, że po raz kolejny zapewniła sobie miejsce w Hellfire Club.


Po skończeniu zakupów Nate i Threnody postanawiają znaleźć jakieś lokum. Niestety resztki ich skromnego budżetu nie dają im dużego pola do manewru. Dzięki mocy Grey'a udaje się im jednak trafić na opuszczony budynek, w którym mogą pomieszkać jakiś czas. Teraz Nate chce, żeby Threnody opowiedziała mu parę rzeczy o sobie i żeby wyjaśniła to, co usłyszał na jej temat od Sinistera.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.