Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #14

X-Man #14

X-Man #14

"Fallen From Grace"

Postacie
Cytat

Nate Grey (o karabinie Cable'a): "Size is right, I admit. Fits like a glove, in fact. Just not my style."

Streszczenie

Szwajcaria, gdzieś w Alpach. Z lawiny wygrzebuje się Cable. Nareszcie udało mu się odnaleźć Nate'a Greya w swojej kryjówce w Szwajcarii, gdy nagle niespodziewany wybuch energii spowodował lawinę. Okazuje się, że było to dziełem Exodusa, który po zniszczeniu Avalonu stał się pewnego rodzaju energetyczną pijawką. Teraz próbuje wyssać energię z bardzo potężnego źródła, jakim jest Grey, posiadający cały potencjał Cable'a i do tego nie limitowany tak jak u niego technowirusem. Każdy telekinetyczny atak zastosowany przez jego przeciwnika czyni Exodusa coraz silniejszym. Summers nie jest w stanie jakkolwiek pomóc, bo sam ma kłopoty z kolejną lawiną wywołaną przez starcie tak potężnych oponentów. Natomiast nie mający innego wyjścia Nate próbuje bardziej fizycznego sposobu ataku, lecz jego wróg boleśnie kontruje posyłając go w ośnieżone zbocze gór. Spada akurat w pobliżu kryjącej się Threnody, która pomaga mu wstać i widząc, że nie jest w stanie dalej walczyć z tak potężnym przeciwnikiem doradza mu ucieczkę. Jego jednak martwi potężny ból głowy, spowodowany przez bliską obecność Cable'a. Mimo wszystko obydwoje próbują oddalić się jak najdalej od szukającego ich Exodusa.


Tymczasem w Paryżu w apartamencie Selene, Madelyne Pryor pod jej nieobecność oddaje się pracom w kuchni. Siekanie warzyw pozwala jej się zrelaksować i swobodniej pomyśleć. Tak jak zwykle jej myśli krążą wokół Nate'a. Ta zaduma sprawia, że głęboko rani się nożem w dłoń. Gdy służąca Ella udaje się po bandaż, Maddie uświadamia sobie coś dziwnego. Otóż poczuła ból dopiero, gdy zauważyła ślad po przecięciu, a jej rana nie zaczęła krwawić od razu.


Alpy. Cable po raz kolejny wygrzebuje się z lawiny, tylko po to by natknąć się na, Blaquesmitha który oskarża go o marnowanie czasu. Summers broni się stwierdzając, że wie co ma zrobić, tylko najpierw musi zająć się Exodusem. Blaquesmith przerywa mu mówiąc, że pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić jest wyeliminowanie tego, którego nie powinno tu być, jego odpowiednika z innego świata - Greya.


Threnody i Nate kontynuują swoją ucieczkę starając się wymyślić jakiś plan. Przypadkowo trafiają do zasypanych śniegiem ruin kryjówki Cable'a, w których znajdują coś, co może odwrócić losy starcia - jeden z jego potężnych karabinów. Lecz właśnie wtedy dopada ich Exodus, zeskakując z jednej ze skał nad nimi. Nagłym atakiem zwala z nóg Grey'a. Jego towarzyszka stara się mu przyjść z pomocą oddając strzał z karabinu, lecz Exodus z łatwością go odbija i chwyta ją za gardło. Już ma wyssać z niej energię, gdy Nate zaskakuje go uderzając łokciem w jego głowę. Jednak to nie wystarcza by pokonać Exodusa, dwóch potężnych oponentów po raz kolejny staje pośród rozbłysków energii do próby sił. Na pole walki dociera Summers, wyrywa Threnody karabin i zaczyna strzelać do energetycznego wampira, na przekór telepatycznym radom podążającego za nim Blaquesmitha, by wyeliminować Greya. Jego wkroczenie do akcji wcale nie pomaga Nate’owi. Ich podobne psychiczne sygnatury powodują mentalne echo i potężne bóle głowy u obydwojga. W telepatycznym dialogu Cable stara się przekonać swojego sobowtóra do współpracy, dzięki której będą mogli pokonać ból i zwyciężyć Exodusa. Tymczasem ich przeciwnik z łatwością podsłuchuje ich rozmowę chełpiąc się, że to nic wielkiego dla kogoś będącego spuścizną wiecznego Apocalypse'a. Informacja, że jest on sługą tyrana, który zniewolił jego świat sprawia, że Nate wpada w szał. Produkuje tyle energii, że jego wróg nie może jej zassać. Dzięki temu z łatwością go pokonuje, wrzucając go do szczeliny w skałach, z której wyszedł, następnie zasklepia ją telekinezą. Ten pokaz siły wywołuje przerażenie Cable'a i Blaquesmitha, jak i nawet Threnody. Grey wyczuwa ich myśli. Ma już dość tego, że każda spotkana osoba boi się go lub próbuje go wykorzystać. Pomimo, że pokonał swojego wroga, jego wściekłość płonie nadal.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.