Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #4

X-Man #4

X-Man #4

"The Art of War"

Postacie
Cytat

Sinister: "I want you to fulfill your destiny."
Nate: "My destiny?"
Sinister: "Yes... to kill Apocalypse!"

Streszczenie

Cytadela Apocalypse'a. Mroczny Lord pyta Shadow Kinga, jak to możliwe, że Domino przegrała. King czuje, jak potężny telepata, którego miała zabić wciąż wysyła mentalne sygnały zakłócające obszar astralny. Jednocześnie Farouk próbował wysondować umysł zabójczyni i odkrył, że został on wymazany. Apocalypse jest zaskoczony, ale Shadow King przypomina mu, że uprzedzał o niezwykłej potędze niezidentyfikowanego mutanta. Lord wpada w złość, pytając Farouka, jak śmie tak do niego mówić, jednak King stwierdza tylko, że telepata wciąż żyje. Nur niechętnie przyznaje mu rację i stwierdza, że zajmie się tym osobiście. Teraz jednak ma inne obowiązki. Powoli schodzi do komory, w której jest więziony Magneto by kontynuować jego tortury.


Ruiny farmy. Nate zaciekle atakuje Sinistera, jednak jego ataki nie czynią mu krzywdy. Essex nie chce z nim walczyć, gdyż ich cele pokrywają się. Chłopak nie rozumie, o co mu chodzi. On chce tylko zemsty za śmierć Forge'a. Sinister rozumie to, ale prosi, by go wysłuchał zanim podejmie decyzję. Forge był dla niego przybranym ojcem, ale on może mu opowiedzieć o tym prawdziwym. Nate pyta, dlaczego miałby mu wierzyć, w końcu zdołał oszukać jego psychosondy, gdy podawał się za Essexa. Sinister proponuje, aby po prostu zajrzał do jego pamięci. Po chwili przed nimi pojawia się obraz laboratorium z ciałem Nate'a podłączonym do aparatury. Chłopak nie przypomina sobie tego wydarzenia, ale jego rozmówcy wcale to nie dziwi. Opowiada mu, jak przez kilka pokoleń selekcjonował materiał genetyczny, aż doprowadził do jego powstania dzięki genom prałata Cyclopsa i telepatki Jean Grey. Sztucznie poczęte dziecko poddał procesowi przyspieszonego rozwoju i rezultat przeszedł jego oczekiwania. Później ojciec Nate'a, nie zdając sobie sprawy z ich pokrewieństwa, dopomógł mu w ucieczce. Sinister nie przeszkodził mu w tym, gdyż Apocalypse nie mógł się dowiedzieć o jego istnieniu a także o aktach zdrady Cyclopsa, który od dawna pomagał więźniom w ucieczce z laboratoriów. Był przekonany, że go utracił, aż do teraz.


Razem z Apocalypse'm Sinisterowi przyświecał wspólny cel - dążenie do ewolucji homo superior, jednak teraz ich drogi rozeszły się. Mroczny Lord dąży do zagłady świata, do czego nie można dopuścić. Nate musi podążyć za swoim przeznaczeniem i zabić Apocalypse'a. Tyradę Sinistera przerywa strzał. To Soaron i Sonique przybyli z pomocą, jednak chłopak nie chce ich w to mieszać. Tworząc telekinetyczną barierę oddziela ich od pola bitwy i odpowiada swemu twórcy. Uderzając go, krzyczy, że nigdy nie będzie jego marionetką. Sinister z uśmiechem stwierdza, że będzie. Nigdy nie był niczym więcej, niż jego bronią na Apocalypse'a. Słysząc te słowa, Nate wpada w szał. Koncentrując swoją TK moc w dłoniach, bije przeciwnika z siłą, jakiej jeszcze nigdy nikt nie doświadczył. Krzycząc, że jest człowiekiem a nie przedmiotem, powala Sinistera. Stojąc nad bezwładnym wrogiem, stwierdza, że zemsta jest czymś pustym i nie zabije go. Zamiast tego oznajmia, że to spotkanie czegoś go nauczyło - wie, że


Apocalypse przyjdzie po niego prędzej czy później, chyba że on zrobi to pierwszy. Chłopak odlatuje, zostawiając Sinistera zadowolonego. W zasadzie wszystko poszło zgodnie z planem. Nagle Essex zdaje sobie sprawę z tego, że krwawi. Moc jego 'tworu' dokonała niemożliwego i Sinister doświadcza tego, czego nigdy nie spodziewał się doświadczyć - śmierci.


Nate żegna się z dwójką towarzyszy. Walka z En Sabah Nurem jest zbyt niebezpieczna, żeby ich na nią narażać. Całując Theresę na pożegnanie, chłopak odlatuje w dal. Zastanawiając się, jak odnaleźć Magneto, próbuje wywołać go telepatycznie i pojawia się wizja En Sabah Nura, torturującego swego wroga. Ustalając ich położenie, młodzieniec zmierza w odpowiednim kierunku. Wkrótce dociera do wyspy Manhattan, gdzie znajduje się główna kwatera Apocalypse'a. Panuje tu chaos. Z laboratoriów uciekają więźniowie [uwolnieni w Factor X #4 - Chris] a strażnicy strzelają na oślep w tłum. Nate likwiduje ich i zmierza w kierunku dziury w ścianie twierdzy. Nagle na jego drodze stają uciekający Cyclops i Jean Grey. Chłopak chciałby porozmawiać ze swoimi biologicznymi rodzicami, wyjaśnić im wszystko, ale nie ma czasu. Instynktownie wysyła telepatyczny impuls do Jean, co wprawia ich oboje w szok. Cyclops źle odczytuje jego intencje i atakuje go promieniem optycznym. Jean zatrzymuje Summersa.


Nie zdołali sobie przekazać zbyt wiele, ale wie, że ten młodzieniec jest przyjacielem. Prosi go, by uciekał razem z nimi, ale Nate odmawia. Zbyt wielu ludzi już zginęło dla niego, teraz jego kolej, by coś dla nich zrobić. Młodzieniec odchodzi, życząc uciekinierom szczęścia i obiecując, że odnajdzie ich kiedy wszystko się zakończy. Jean i Cyclops ruszają swoją drogą, jednak Scott przypomina sobie, że kiedyś pomógł temu chłopakowi uciec z Zagród. Nie wie, dlaczego przypomina mu on samego siebie.


Tymczasem Nate zaczyna wspinać się w kierunku centrum dowodzenia Apocalypse'a.

Autor: Horseman Christoff

Galeria numeru

X-Man #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.