Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #29

X-Man #29

X-Man #29

"Dead Ahead"

Postacie
Cytat

Fatale: (o poświęceniu Nate'a): "The little hero made his decision, his noble sacrifice... let him die with it"

Streszczenie

Duch Nate'a Grey'a unosi się nad ziemią. Świetlisty punkt na niebie przyciąga go z nieopisaną mocą. Nate ma jeszcze jednak parę niedokończonych spraw. Jego czas jeszcze nie nadszedł. Dlatego jego dusza kieruje się z powrotem ku ziemi.


Nowy Jork, siedziba Bractwa. Havok i Fatale spoglądają na leżącego bez ruchu Grey'a. Nie są w stanie wynieść go z pomieszczenia pełnego gazu. Co gorsza wypuszczenie Cold Snapa spowodowało włączenie się protokołów bio-ewakuacyjnych kompleksu. Kolejne włazy zamykają się odcinając poszczególne segmenty bazy. Para mutantów jest zmuszona do ucieczki. Mimo wszystko Summers ciągle rozważa pójście z pomocą Nate'owi. Nagle na ich drodze pojawia się hologram Dark Beasta. McCoy wyjaśnia, iż dla Grey'a nie ma już żadnej nadziei. On sam i reszta personelu przenoszą się do innej bazy. Tymczasem ostatni właz zamyka się przed Alexem i Fatale. Havok jest wściekły na Beasta. Nie pozostaje im nic innego jak tylko teleportować się dzięki mocy Fatale.


Magazyn z Cold Snapem. Trucizna już się rozwiała. Nate nadal się nie porusza.


Bronx, kostnica szpitalu okręgowego. Jedno z szuflad ze zwłokami wysuwa się. Cień kobiety, która powinna być martwa ucieka w noc. Wydaje z siebie ciche zawodzenie, które sprawia, iż pozostałe szuflady z denatami również się wysuwają.


Duch Grey'a stoi nad swoim ciałem. Wypomina sobie nieprzemyślane działanie. Otwarcie pojemników z gazem na własną zgubę nie było jedynym możliwym rozwiązaniem. Duch niecierpliwi się i kopie swoje ciało. Grey otwiera oczy zdziwiony widokiem swojego własnego odbicia. Zjawa wygłasza mu długi monolog na temat ich pozbawionej nadziei na przyszłość egzystencji. Po chwili dołącza do nich duch Threnody. Przyszła do Nate'a ponieważ go kocha. Lecz może jeszcze trochę poczekać zanim do niej dołączy. Teraz do rozmowy włącza się Forge. Widząc ducha swojego zmarłego mentora Grey wreszcie uświadamia sobie, że umarł. Prosi Forge'a o pomoc. Jest on jego ostatnią nadzieją. Na wołanie odpowiada jednak Madelyne Pryor. Ona jest dowodem na to, iż Nate potrafi zapanować nad śmiercią. Bezlitośnie kopie go w twarz i odchodzi. Czołgający się po ziemi Grey prosi o pomoc teraz swoje odbicie. Prośba jest po raz kolejny odrzucona. Zjawa tłumaczy, iż zawsze byli skupieni na pomaganiu innym, a nie sobie. To śmierć może się dopiero okazać ich zbawieniem. Słysząc te słowa Nate chwyta swoje duchowe JA za przedramię. W tym momencie następuje wybuch kompletnie niszczący okolicę. Grey wrócił do świata żywych, na dodatek z powrotem z pełną mocą. Telekineza jednak po raz kolejny go zawodzi i upada na ziemię.


Chwiejnym krokiem Nate dociera do parku na Placu Waszyngtona. Nie ma sił dotrzeć do swojego mieszkania w Soho. Wycieńczony traci przytomność. Po chwili stają nad nim trzy tajemnicze kobiety - Jam, Bux i Marita.


Mieszkanie Grey'a w Soho. Do środka włamał się Roust - jeden z The Forgotten [ostatnio widziani w X-Man #20 - Don David]. Szuka on Nate'a, lecz w ciemności czai się na niego coś zupełnie innego.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.