Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #25

X-Man #25

X-Man #25

"Closer To The Flame"

Postacie
Cytat

Madelyne Pryor (o Nate'cie): "Take me to him, Threnody... Please. I need him."
Threnody: "Hah. Don't we all,sister... Take a number."

Streszczenie

Bronx, Cmentarz St.Raymond's. Threnody odmawiając odpowiedzi na pytania Madelyne Pryor zbiera się do odejścia. Telepatka rozglądając się wyczuwa, iż Nate Grey na pewno tutaj był.


Westchester, instytut Xaviera. Nagły impuls budzi Jean Grey. Odczuwa obecność kogoś jeszcze oprócz śpiącego obok niej Scotta. To Sanctity, członkini klanu Askani z przyszłości. Już kiedyś objawiła się Jean [patrz The Further Adventures Of Cyclops And Phoenix #2 - Don David]. Ma teraz ostrzeżenie dla Jean. Ktoś dopuścił się najbardziej bluźnierczego czynu na jej podobieństwo. Zjawa znikła zanim telepatka zdążyła ją wysondować. Jednego się jednak dowiedziała. Pewna osoba powróciła zza grobu i zadaniem Jean jest ją powstrzymać.


Cmentarz. Threnody wróciła zdając sobie sprawę, iż ma do czynienia z tą Maddie, o której tyle opowiadał jej Nate. Kobieta zaczyna płakać prosząc Thren, aby zaprowadziła ją do niego. Tymczasem na Manhattanie zamyślony Grey stoi na dachu opuszczonej wieży zegarowej. Threnody natomiast odmawia jakiejkolwiek pomocy. Gdy pracowała dla Sinistera dowiedziała się o niej bardzo wiele. Mówiąc to zabiera się do wysysania energii. Nate w tym czasie rozmyśla o obu kobietach swego życia. Madelyne generuje tak dużo energii śmierci, że jej przeciwniczka nie potrafi jej zassać. Thren stwierdza ze zgrozą, iż ona w dalszym ciągu jest martwa. Wywołuje to wściekłość telepatki, która zrywa z jej głowy urządzenia ograniczające moc. Powoduje to wielki wybuch energii. Właśnie wtedy Grey wyczuwa obecność Maddie w pobliżu. Pryor rzuca martwe ciało swojej przeciwniczki na śnieg. Ten ostatni mroczny uczynek sprawił, iż całkowicie się odrodziła.


Huk gromu przetoczył się przez cały plan psioniczny. Osoby związane z Madelyne odczuły jej odrodzenie. Cable drży z przerażenia, natomiast Havok z oczekiwania.


Dwie minuty później na cmentarz dociera Nate. Nie wyczuwa żadnego śladu Threnody, ale za to trop Maddie jest wyraźny. Podąża w jej kierunku, nie zauważając pozostawionego w dole ciała Thren.


Alpy Szwajcarskie. Oszołomiona Madelyne powraca do miejsca, gdzie się odrodziła po raz kolejny. Opada z sił i ląduje w śnieżnej zaspie. Jest zdruzgotana powracającymi traumatycznym wspomnieniami swojej śmierci. Traci przytomność, a całe minione życie przelatuje jej przed oczami.


Pryor budzi się w górskiej chacie pod opieką Grey'a. Nie zwracając uwagi na jakiekolwiek pytania zaczyna go całować. Przerywa im telepatyczne wołanie Jean. Maddie gwałtownie wzlatując w powietrze uszkadza lecącego nad chatką Blackbirda. Nate telepatycznie pomaga mu wylądować. Wściekła Madelyne ma do niego o to pretensje. Korzystając z tej sprzeczki z samolotu wyślizguje się Jean. Świadoma dogodnej chwili atakuje całą mocą swojego klona. Zauważa to jednak Nate i odbija atak. Impet odrzuca telepatkę. Przez krótką chwile ukazuje jej się po raz kolejny Sanctity. Widmo rozkazuje dokonać tego, w czym Cable zawiódł, czyli zabić Grey'a. Do ogłuszonej Jean podchodzi Pryor, gotowa zadać ostateczny cios. Nate na to nie zezwala, chce usłyszeć jakieś wyjaśnienia. Maddie uważa, iż Grey ją zdradził. Daje upust swojej wściekłości wywołując telekinetyczne wybuchy. Nate z ogromnym wysiłkiem otacza wszystkich tarczą ochronną. Jean zauważając, iż Pryor dorównuje mu mocą proponuje, by połączyli siły i ją wysondowali. Madelyne nie zamierza na to pozwolić i telekinetycznie odpycha Nate'a. Dwie telepatki rozpoczynają zaciekłą walkę. Nie trwa to długo, Maddie jest znacznie silniejsza. Powracający Grey chwyta więc Jean za rękę i wspólnie wnikają do umysłu przeciwniczki. Wybuch telekinetycznej energii pozbawia ją przytomności. Jej sekret wyszedł na jaw. Otóż gdy Nate pierwszy raz trafił do tego świata był w szoku. Potrzebował chociaż odrobiny pocieszenia. Uchwycił się więc wspomnienia Jean Grey z jego świata. Wtedy nieświadomie psionicznie stworzył Pryor. Jest ona tylko psioniczną skorupą zmarłej osoby. Zdruzgotany Nate nie zwracając uwagi na protesty Jean postanawia zniszczyć swój twór. Stara się odebrać energię, której użył przywracając ją do życia. Madelyne jednak się opiera. Sama pozbywa się energii trafiając go nią. W efekcie jest teraz całkowicie niezależna i wolna od jego wpływu. Po chwili znika w fali zielonej energii. Jean stwierdza, iż jest ona dla niego czymś takim jak Onslaught był dla Xaviera. Grey jest widocznie przerażony zaistniałą sytuacją. Telepatka stara się go pocieszyć, po raz kolejny oferuje mu pomoc X-Men. Nate odmawia, ale dodaje w myślach, że chciałby, aby Jean była jego matką. Ona patrząc za odchodzącym wyznaje, iż chciałaby żeby to było możliwe.


Siedziba Hellfire Club w Hong Kongu. Śpiącego Sebastiana Shawa budzi pojawienie się gościa. To Madelyne. Ucina jego pytania stwierdzeniem, iż porozmawiają rano. Mówiąc to zaczyna się rozbierać.


Szwajcaria. Nate czuje się samotny. Threnody i Maddie odeszły, a teraz pozwolił odejść Jean. Na domiar złego stracił swoje moce, pozostała mu tylko telepatia. Tylko czy jest to rezultat ostatniej walki czy może czegoś gorszego? Czyżby był to objaw tego, iż jego moce go niedługo kompletnie się wypalą i w efekcie zabiją?

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.