Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #21

X-Man #21

X-Man #21

"Open Cage"

Postacie
Cytat

Nate Grey (Prosząc Threnody do tańca): "C'mon, Thren, they're playing our song..."
Threnody: "This isn't the "Mission Impossible" theme!"

Streszczenie

Nowy Jork, park na placu Waszyngtona. Nate i Threnody relaksują się spacerując po okolicy. Grey przy pomocy telepatycznej sugestii sprawia, że nie wyróżniają się spośród tłumu. Po jakimś czasie ich uwagę zwraca miejsce, w którym gra się w trzy karty. Podstawiony gracz na pokaz cieszy się z wygranej chcąc zachęcić przechodniów. Rozdający zaprasza parę mutantów do gry. Gdy Thren stwierdza, że nie mają pieniędzy podstawiony gracz oferuje im postawienie jednej próby, jeśli podzielą się z nim wygraną. Nate dzięki telepatii bez problemu odgaduje właściwą kartę. Powtarza się to jeszcze siedem razy, zanim pojawiają się kolejni współpracownicy szulera ostrzegając wszystkich przed pojawieniem się policji. Oczywiście Grey wie, że to tylko kolejny trik oszusta starającego się zakończyć źle idącą partię. Następną parkową atrakcją, na którą natyka się para jest wróżka. Zauważając Nate'a stara się ona odgadnąć fakty na temat jego życia. Te marne próby rozbawiają go. Sam zaczyna czytać w jej myślach i wyjawiać różnego rodzaju informacje o niej. Następnie sprawia, że dwójka samotnych ludzi: czytający Daily Bugle muzyk i siedząca obok redaktorka tej gazety zaczynają ze sobą rozmawiać. Następnie zwraca uwagę na siedzącego w cieniu mężczyznę. Zauważa w nim coś niepokojącego, lecz ten wściekły odchodzi, nie dając się wysondować do końca. Ze względu na te triki wokół Grey'a zbiera się tłumek gapiów. Zadają mu oni mnóstwo pytań, a Threnody nawet zaczyna zbierać od pytających gotówkę. Rozbawiony Nate chwyta ją za rękę i razem odlatują w całym tym zamieszaniu nie dostrzegając wołającej go z tłumu Madelyne Pryor. Widok dawnego towarzysza wywołuje w niej dziwne uczucie. Przez ułamek sekundy jeden z wieżowców wydaje jej się wieżą z zupełnie innego świata. Z rozmyślań wyrywa ją jednak Ella prosząc ją o powrót do hotelu zanim przybędzie Selene.


Tymczasem Trevor Fitzroy niezadowolony ze swojej współpracy z Selene płynie motorówką w stronę dużej łodzi. Przy wejściu na pokład wita go Tessa od razu prowadząc go przed oblicze Sebastiana Shawa. Fitzroy wyjaśnia, że sprowadza go tu problem, jakim jest wymierzona przeciwko mutantom Operacja Zero Tolerancji. W tym momencie z cienia wyłania się Selene sugerując reaktywowanie Hellfire Club jako rozwiązanie kłopotu. Gdy Shaw próbuje oponować, przerywa mu mówiąc, że ma dla niego propozycję nie do odrzucenia.


Rockefeller Center. Nate i Threnody postanawiają zjeść kolację w ekskluzywnej restauracji. Recepcjonista wpuszcza ich bez rezerwacji, gdy Grey nakłada telepatyczną iluzję, dzięki której wyglądają jak Quentin Tarantino i Naomi Campbell. W trakcie kolacji wywiązuje się rozmowa na temat ich ciągłej ucieczki przed machinacjami Sinistera. Nate chcąc przerwać drażliwy temat prosi swoją towarzyszkę do tańca. Dając się ponieść magii momentu sprawia, że zaczynają tańczyć w powietrzu. Wywołuje to wybuch paniki pośród reszty gości. Grey telepatycznie zatrzymuje ich wszystkich w miejscu i wymazuje im wspomnienia ostatnich chwil. Następnie wraz ze swoją towarzyszką odlatują. Nate wyrzucając pieniądze, które Threnody korzystając z okazji ukradła ludziom w restauracji zauważa, że powinni zmienić swoje postępowanie. Ona musi przestać zachowywać się w taki sposób, natomiast on musi lepiej panować nad swoimi mocami. Grey jest coraz bardziej zachwycony cudami nowego świata, w którym się znalazł. Jednym z takich cudów jest dla niego Threnody. Proponuje jej bez względu na niebezpieczeństwo próbę zdjęcia urządzeń, które zainstalował Sinister w celu kontroli jej mocy. Jej jedyną odpowiedzią jest namiętny pocałunek.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.