Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Hidden Years » X-Men: Hidden Years #3

X-Men: Hidden Years #3

X-Men: Hidden Years #3

"On Wings of Angels"

Postacie
Cytat

Beast (na widok dziwacznego statku): "What in the name of Steven Spielberg is that?"

Streszczenie

Antarkyda. Lorna Dane i Alex Summers lecą małym samolotem, szukając śladu po zaginionej grupie X-Men. Właśnie rozległ się sygnał lokalizujący; jest on nadal jednak bardzo słaby. Summers mówi, że znalezienie reszty uczniów Profesora X nie będzie łatwe; na szczęście Charles Xavier potrafi dokładnie określić, gdzie znajdowali się X-Men, w momencie, gdy zniknęli. W tej samej chwili na pustym miejscu obok Lorny pojawia się astralna postać Profesora. Mentor X-Men informuje, że znajdują się właśnie dokładnie nad miejscem, gdzie samolot niosący Cyclopsa, Beasta, Angela i Jean Grey wpadł w turbulencje.


Gdzieś w Savage Landzie. Warren Worthington przytomnieje po swoim niedawnym upadku. Nieznany głos prosi Angela, by leżał spokojnie, gdyż jego obrażenia jeszcze się nie zagoiły. Warren orientuje się, że po tym, jak stracił przytomność, ktoś musiał go znaleźć i przynieść do chaty zamieszkanej przez dwoje tubylców. Z wysiłkiem przypomina sobie niedawne wydarzenia - wysłanie X-Men na misję przez Profesora X, rzekomą "śmierć" Jean Grey, wreszcie próbę znalezienia jej w Królestwie Zmarłych. Warrenowi wydaje się, że nim stracił przytomność, zobaczył przed sobą kogoś jeszcze - ale tubylcy zaprzeczają, mówiąc, że nikt nie wybiera się w tak wysokie góry, jak te, z których przybył Angel. Radzą też, by Warren nie marnował sił na takie rozważania, a przygotował się do czekającej go podróży.


Tymczasem Cyclops i Beast nadal tkwią w pułapce, w której znaleźli się po wypłynięciu z podziemnego tunelu. Ich łódź została otoczona przez metalowe kraty. Jedyna droga ucieczki prowadzi w górę. Beast wskakuje na jedną z krat i w tym momencie zauważa lecące w stronę łodzi skrzydlate stworzenia, które tubylcy nazywają "kapłanami". Cyclops używa swoich promieni laserowych, by odpędzić przybyszów. Potem obaj X-Men wydostają się z zasadzki i udają w głąb tajemniczego miasta, które - według lokalnych wierzeń - ma być podobno rajem.


W jednym z budynków miasta znajduje się Jean Grey. Dziewczyna nadal jest nieprzytomna; leży, otoczona przez skrzydlatych "kapłanów". Stworzenia rozmawiają między sobą, mówiąc, że wydaje się ona niegroźna - wbrew temu, co twierdził Magneto. Gdy istoty opuszczają pomieszczenie, okazuje się, że Jean Grey bynajmniej już nie śpi. Niemal natychmiast bowiem podnosi się i używając swojej telekinezy, otwiera drzwi, po czym wymyka się z komnaty.


W innej części tego samego budynku, Mistrz Magnetyzmu - Magneto, ruga właśnie swoich sprzymierzeńców - owe skrzydlate istoty, które jeszcze niedawno walczyły z Beastem i Cyclopsem. "Kapłani" błagają o wybaczenie, mówiąc, że nie byli przygotowani na moce, którymi posługują się X-Men. Magneto gromi swych popleczników, stwierdzając, że przygotowanie to klucz do powodzenia ich wspólnego planu. W chwilę później do sali, w której się znajdują, wpada Amphibius, mówiąc, że dwaj X-Men - Beast i Cyclops - byli widziani niedaleko hangaru.


W tym samym czasie McCoy i Summers obserwują z ukrycia grupę niewolników, noszących na swoich barkach wielkie ciężary. Nieszczęśnicy poganiani są przez unoszącego się nad nimi "kapłana". Beast i Cyclops zastanawiają się, jak mogło się stać, że miejsce, które miało być rajem, okazało się czymś takim. Beast domyśla się, że jakąś wskazówką jest rana Scotta, która zagoiła się, gdy tylko znaleźli się wewnątrz miasta. Cyclops nie rozumie, dlaczego Ka-Zar, nie powiedział im nigdy, że takie miejsce znajduje się na jego ziemiach. Baest domyśla się, że Savage Land jest po prostu zbyt wielki i że jego władca nie wszystkiego o swoim terytorium.


Tymczasem sam Ka-Zar śledzi właśnie dwoje nieznanych sobie X-Men - Havoka i Lornę Dane. Obydwoje rozglądają się właśnie dookoła, szukając śladów Cyclopsa, Beasta, Angela i Marvel Girl. Szybko natykają się na resztki statku, którym tamci X-Men przybyli do Savage Landu. Nagle pojawia się przed nimi Ka-Zar, który każe sobie wytłumaczyć, kim są i co ich sprowadza na jego ziemie. Havok wyjaśnia, że wraz z... Magnetrix - jak Lorna Dane każe się nazywać - poszukują reszty swojej grupy. Ka-Zar mówi im, że nie zna zbyt dobrze terenów, na których w tej chwili się znajdują. Przybył tu, sprowadzony wieściami o jakichś złych rzeczach, które dzieją się w tym zakątku Savage Landu. Ka-Zar mówi Lornie i Alexowi, że jeśli uważają, że mogą się na coś przydać, mogą mu towarzyszyć, podczas gdy będzie starał się ustalić, czy owe wieści są prawdziwe.


W tym samym czasie Jean Grey przysłuchuje się z ukrycia rozmowie Magneto z Amphibiusem. Z ulgą dowiaduje się, że pozostałym X-Men udało się uciec podwładnym Mistrza Magnetyzmu. Intryguje ją natomiast sama przezroczysta postać, w której pojawił się wróg X-Men: Marvel Girl wydaje się bowiem, że umysł Magneto znajduje się gdzieś... indziej i dlatego miała dotąd problemy z jego zlokalizowaniem.


Angelowi, z pomocą tubylców, udaje się dostać do "Królestwa Zmarłych". Dociera do znajdującego się wewnątrz miasta azylu, gdzie znajdują schronienie niektórzy z niewolników rasy "kapłanów". Okazuje się, że i w tej oazie spokoju znajduje się jeden z nich. Opowiada on Angelowi, że dawno temu jego pobratymcy byli zwykłymi ludźmi, którzy natknęli się na miejsce nasączone magią. Góry, w których znajduje się "Królestwo Zmarłych", mają moc uzdrawiania i obdarzania długowiecznością. Obie te rzeczy mają jednak swą cenę: magia przeobraziła ludzi w skrzydlate stwory, niezdolne do ciężkiej pracy. Członkowie nowej rasy wymyślili więc mit o Królestwie Zmarłych i powiedzieli tubylcom mieszkającym z dala od gór, że są kapłanami, którzy mają przeprowadzać chorych i starych przez granicę śmierci. W istocie, w chwili, gdy przybysze trafiali na przesycone magią ziemie, natychmiast zdrowieli - po to tylko, by być potem zmuszanym do niewolniczej pracy. Jeden z tubylców, którzy przybyli wraz z Warrenem dopowiada, że niektórzy spośród rasy "kapłanów" zrozumieli, że takie postępowanie jest złe i starają się zrobić coś, żeby pomóc mieszkającym w mieśćie ludziom. Rozmowę przerywa nagle pojawienie się uskrzydlonej kobiety. Warren orientuje się, że to ta sama istota, którą widział w górach, na krótko przed tym, nim stracił przytomność [końcówka "Hidden Years" #2 - Gokuma].


Tymczasem Beast i Scott wędrują nadal w głąb miasta. Wkrótce natrafiają na budynek, który wydaje im się ważny. Po pokonaniu pilnującego go kapłana docierają do pomieszczenia w którym znajduje się niezwykła konstrukcja - coś, co wygląda jak statek z przymocowanym do niego mnóstwem podłużnych balonów.


Niedaleko od tego miejsca Jean idzie korytarzem, nadal zastanawiając się, dlaczego nie może odnaleźć swoją telepatią umysłu Magneto. Raptem przez jej czoło przechodzi przezroczysta dłoń. Jean Grey pada na ziemię. Nad dziewczyną stoi sam Mistrz Magnetyzmu - Magneto; mówi, że nie darmo jego umysł jest nazywany drugim spośród najpotężniejszych umysłów na świecie i dzięki temu nadal jest w stanie zniszczyć Marvel Girl i resztę X-Men.

Autor: Gokuma

Galeria numeru

X-Men: Hidden Years #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.