Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Hidden Years » X-Men: Hidden Years #4

X-Men: Hidden Years #4

X-Men: Hidden Years #4

"Escape to Oblivion"

Postacie
Cytat

Magneto (w astralnej postaci): "Immortality, Marvel Girl! The most sought, the most coveted dreams of humankind thorough their history. Now mine to reach and grasp!"
Jean Grey: "You don't look terribly immortal to me, Magneto!"

Streszczenie

Królestwo Zmarłych, Savage Land. Magneto wyjawia właśnie Marvel Girl swoje zamiary: mówi, że tym, do czego dąży, jest nieśmiertelność. Opowiada również, co działo się z nim po ostatniej potyczce z X-Men: wyjaśnia, że gdy jego baza została zniszczona, ciężar gruzu spowodował, iż zapadła się podłoga budowli. Magneto nie zginął wówczas pod ruinami, lecz wpadł do znajdującej się pod bazą podziemnej rzeki. Nurt wyniósł go do miejsca, w którym znajdują się obecnie - to tajemniczego miasta w nieznanej części Savage Landu. Szybko zorientował się, że w mieście tym rządzi niezwykła rasa, niewiele przypominająca ludzi i panująca nad tłumem pracujących dla niej niewolników. Magneto skorzystał z mocy, której nie używał już od dawna - pozostawił w ukryciu swoje ciało i w astralnej postaci udał się na rozmowę z władcami miasta. W końcu nakłonił rasę do pomocy w realizacji jego planu - podporządkowania sobie całej ludzkiej rasy.


Tymczasem Angel próbuje porozmawiać z uskrzydloną kobietą, która uratowała go niedawno po upadku w górach [Hidden Years #2 - Gokuma]. Okazuje się jednak, że nie umie ona mówić. W azylu, gdzie obydwoje przebywają, pojawia się nagle jeden z opiekujących się mieszkańcami kapłanów. Mówi, że w mieście odkryto jeszcze dwójkę obcych. Warren domyśla się, że chodzi o Beasta i Cyclopsa. W tym czasie wspomniani wyżej X-Meni przyglądają się swojemu znalezisku - dziwacznej konstrukcji przypominającej statek powietrzny. Pojazd unoszony jest ponad ziemię przez ogromne balony. Cyclops zastanawia się, po co taki statek rasie, która potrafi latać.


Gdzieś indziej w mieście Magneto ciągnie dalej swoje wyjaśnienia. Mówi, że w miejscu, gdzie się znajdują, blisko pod powierzchnią płynie radioaktywna lawa. To ona powoduje "magiczne" uzdrowienia i wywołuje u ludzi niezwykłe mutacje. Wpływa też na umysły, co sprawia, że każdy z przebywających tu ludzi ma przynajmniej odrobinę mocy telepatycznych. Magneto informuje też Marvel Girl, że niedługo całe miasto przestanie istnieć - rządzący nim kapłani odkryli jakiś czas temu, że wkrótce nastąpi erupcja lawy - i tylko nielicznie zdążą przed nią uciec.


Tierra del Fuego, Argentyna. Bobby Drake tłumaczy właśnie pilotowi wynajętego przez niego samolotu, że musi dostać się jak najszybciej na Antarktydę. Pilot odpowiada, że w taką pogodę (za oknem szaleje ulewa) na pewno nigdzie nie poleci. Drake mówi, że od tego, czy się tam dostanie, może zależeć życie jego przyjaciół...


W międzyczasie Jean Grey udaje się wreszcie telepatycznie skontaktować z Henrym i Scottem. Przekaz jest zmącony przez myśli innych mieszkańców miasta. "Rozmowę" przerywa zresztą wkrótce Magneto (nadal w swojej astralnej postaci). Do pomieszczenia, w którym Mistrz Magnetyzmu przebywa wraz z Jean, dociera po chwili Amphibius. Idący za nim słudzy niosą "prawdziwe" ciało Magneto, do którego wraca wkrótce postać astralna. Jean po raz kolejny odzyskuje kontakt z Hankiem i Scottem i stara się jak najszybciej poinformować ich o tym, czego się dowiedziała...


W innej części miasta Warren Worthington usiłuje nadążyć za Avią - uskrzydloną kobietą, którą spotkał w azylu. Obydwoje starają się lecieć jak najszybciej, nie będąc jednocześnie zauważonymi przez patrolującymi miasto "kapłanami". Niespodziewanie blisko Avii i Warrena następuje erupcja lawy - po której następują kolejne i kolejne.


Tymczasem Beast i Cyclops docierają do miejsca, gdzie znajduje się Magneto i Marvel Girl. Po krótkiej walce Mistrz Magnetyzmu traci przytomność [jak widać, poruszanie się w astralu nie wpływa dobrze na kondycję - Gokuma].


Angel i Avia starają się uratować jak najwięcej mieszkańców miasta. Wszędzie wokół następują erupcje lawy. Ludzie przestali słuchać swoich kapłanów i wśród płomieni rozpętuje się wyzwoleńcza rewolta. Jean, chcąc powstrzymać masakrę, wysyła telepatyczny sygnał. Mieszkańcy miasta podążają za nią. Okazuje się, że drogę ucieczki przed lawą zamyka ogromne zwalisko skał. Cyclops, korzystając ze swojej mutacyjnej mocy, toruje tubylcom drogę przez górską ścianę.


Mieszkańcom miasta udaje się uciec. X-Men orientują się jednak, że w środku znajduje się jeszcze Warren. Cyclops, wyczerpany wysiłkiem, mdleje. Jean i Beast - niosący i Magneto, i Scotta - wycofują się w głąb miasta. Wszystko dookoła zaczyna wybuchać. Niespodziewanie z jednego z rozpadających się budynków wyłania się ów dziwaczny statek, na który Beast i Cyclops natrafili już wcześniej. Pojazd unosi się coraz wyżej; X-Menom udaje się dostać na pokład. Po krótkim starciu pokonują znajdujących się tam kapłanów. Okazuje się, że udało im się uciec w ostatniej chwili: całe miasto ogarniają płomienie. To jednak nie koniec niebezpieczeństw: statek, unosząc się, zmierza wprost w stronę ogromnej burzy. Sytuacja wydaje się bez wyjścia i Jean postanawia po raz kolejny użyć swoich mocy [jak zrobiła to w "Hidden Years" #2 - Gokuma], by ocalić X-Men przed śmiercią. W chwilę później statek zostaje porwany przez burzę i rozpada się na części...

Autor: Gokuma

Galeria numeru

X-Men: Hidden Years #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.