Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Hidden Years » X-Men: Hidden Years #11

X-Men: Hidden Years #11

X-Men: Hidden Years #11

"Destroy All Mutants"

Postacie
Cytat

Ashley: "That's pretty good jumping, mister. How do you do that?"
Beast: "Er...years of practice."

Streszczenie

Cztery tygodnie wcześniej. Młody mężczyzna, imieniem Larry Trask, wydaje komendę swoim sentinelom, aby zebrali wszystkich mutantów w jednym miejscu i zniszczyli. Próbuje powstrzymać go sędzia Chalmers. Kiedy chłopak nie chce słuchać, sędzia uderza go i odbiera mu złoty medalion. Wtedy Trask zaczyna myśleć rozsądniej i odwołuje komendę. Jednak sentinele nie chcą go słuchać, ponieważ zainstalowane oprogramowanie zakazuje im wykonywać polecenia jakiegokolwiek mutanta. Sędzia Chalmers uświadamia Larry'emu, że on również jest mutantem, a tarczą, która go maskowała, był medalion, przed chwilą zrwany mu z szyi. Teraz strażnicy muszą wykonać ostatnie polecenie: zabić wszystkich mutantów.


Obecnie. Na podwórku państwa Martin zapanował chaos. Jeden z sentineli trzyma Ashley Martin, gotowy wykonać zadanie i zabić mutantów. Jednak, kiedy dziewczynka każe mu ją puścić, robot wykonuje polecenie. Zauważa to Profesor, zastanawiając się, dlaczego sentinel jest posłuszny dziecku.


Jean, Scott i Candy odnajdują nieprzytomną Avię. Mutantka jest wycieńczona i potrzebuje opieki medycznej, ale X-Men stwierdzają, że powrót do samoloto może być małym problemem. Postanawiają nie cofać się. Cyclops używa swoich promieni optycznych, aby pozbyć się drzwi zagradzających im drogę. Po drugiej stronie czeka na nich mutant, nazywany Kruegerem, odporny na salwy optyczne Scotta. Co więcej, nieznajomy dobrze wie, kim są X-men. Przyznaje też, iż podobnie jak Profesor Xavier zgromadził wokół siebie „wybryki natury”. Cyclop chce jak najszybciej odzyskać Angela i odejść. Do dyskusji włącza się Candy, którą Krueger bierze za Marvel Girl, ponieważ dziewczyna nosi jeden z kostiumów Jean. Nagle X-men dostają zawrotów głowy i nie mogą ustać na nogach. Okazuje się, że to Krueger właśnie zademonstrował im, na czym polegają jego moce mutanta. Kiedy leżą nieprzytomni na podłodze, Krueger udaje się do innego pomieszczenia, żeby nawiązać kontakt radiowy z Blobem, który jest zachwcony, słysząc, że pozostali X-Men również dali złapać się w pułapkę.


Dom państwa Martin. Mama Ashley jest bardzo zaskoczona wiadomością, że jej córka jest mutantem. Zastanawia ją, jak sentinelowi udało się odnaleźć jej dziecko. Kiedy dziewczynka pyta robota, dlaczego się tu znalazł, okazuje się, że po walce z X-Men udało mu się zrekonstruować i lecąc do bazy wykrył obecność mutanta. Pani Martin jest w jeszcze wiekszym szoku, kiedy dowiaduje się, że Ashley ukryła sentinela w starej szopie. Nie wie, co ma teraz zrobić, szczególnie, że strażnicy mają za zadanie zniszczyć wszystkich mutantów.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

X-Men: Hidden Years #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.