Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Hidden Years » X-Men: Hidden Years #8

X-Men: Hidden Years #8

X-Men: Hidden Years #8

"Shadow on the Stars"

Postacie
Cytat

Human Torch: "Holy cats! Who's that? He makes the Thing look like Mel Gibson!"

Streszczenie

Cztery tygodnie temu Marvel Girl w stroju Scarlet Witch, Cyclops w kostiumie Quicksilvera i Beast w stroju Toada walczyli z Sentinelami. Była to jedna z najbardziej niebezpiecznych potyczek, jakie do tej pory stoczyli. Roboty zostały ulepszone i jeszcze groźniejsze dla mutantów. Walka skończyła się szcześliwie ucieczką X-Men.


Teraźniejszość. W Rezydencji Jean, Henry i Scott dopiero wrócili do domu. Zastają tam nieoczekiwanych gości - Fantastic Four [poprzedni numer - M.]. Okazuje się, że przybyli w sprawie, od której może zależeć los ludzkości. Beast podkreśla, że X-Men słyszą to zdanie bardzo często. Pojawia się Xavier. Prosi, aby jego uczniowie poszli przebrać się w swoje kostiumy. Kiedy wszyscy ponownie spotykają się w innym pomieszczeniu, Profesor mówi, że niedawno udało mu się połączyć telepatycznie z każdym człowiekiem na ziemii. Chcąc opowiedzieć całą historię, tworzy telepatycznie obrazy, które wszyscy zgromadzeni mogą zoabczyć. Opowiada o drapieżnej rasie Z’Nox, pochodzącej z galatyki Andromedy, której miliony lat temu udało się stworzyć największą broń, jaką można sobie wyobrazić. Wynaleźli urządzenie pozwalające przenosić w kosmosie całą ich planetę. Przemieszczali się w przestrzeni kosmicznej nie zważając na szkody, które czynili innym planetom. Doktor Richards odkrył, że ostatnio Z'Nox planowali inwazję na Ziemię. Jedyną obroną jaką Profesor X mógł wymyslic przeciwko komus tak potężnemu, jak Z’Nox, było właśnie połączenie się ze wszystkimi ludźmi na Ziemii. Kilka miesięcy temu Charles odkrył zbliżającą się planetę. Podczas tego odkrycia w rezydencji pojawił się Changeling. Miał przed sobą tylko kilka miesięcy życia, ponieważ zachorował na raka. Razem z Xavierem obmyślili plan, w który wtajemniczyli Marvel Girl. Changeling miał zmienić swoją formę, upodabniając się do Profesora, który dzielił swoją moc z nim i Jean. Jednak changeling został zabity, będąc wciąż w ciele Xaviera. Jean wiedziała, ze to nie prawdziwy Charles nie żyje, jednak nie mogła bez pozwolenia podzielić się tą informacją z innymi członkami grupy. Później Profesorowi udało się odkryć naturę obcych. Nie znali oni niczego innego od okrucieństwa i wojny. Zbudowali też bazę na południowym biegunie, którą X-Men potem przeszukali. Wtedy Xavier utworzył chwilowy, unikalny link ze wszystkimi żyjącymi ludźmi. Przekazał tę energię Jean, ta z kolei Havokowi, który skierował ją do Cyclopsa. Scott swoimi wzmocnionymi promieniami optycznymi przesłał do obcych taką dawkę uczuć ludzkich, której nie mogli znieść. Zniszczyli swoją bazę na biegunie i odlecieli. Gdy Charles kończy historię, Mr. Fantastic wskazuje, że teraz Z’Nox są gotowi zniszczyć jakiś inny świat zamiast Ziemii.


Podczas, gdy załoga statku rybackiego nadal snuje plant wzbogacenia się na Angelu i Avii, Fantastic Four i X-Men przygotowują się do lotu w kosmos statkiem Skrulli. Jean ma dziwne uczucie, że ktoś ją obserwuje, odkąd opuścili ziemską orbitę. Po chwili lotu, statek wchodzi w hiperprzestrzeń. Tymczasem Lorna, Havok i Ka-Zar nadal szukają pozostałych X-Men w Savage Landzie. Mini Cerebro trafia na ślad Icemana. Zastanawia ich, co Bobby tam robi, skoro opuścił drużynę.


Kiedy statek X-Men i Fantastic Four zbliża się do planety Z'Nox, zostaje zaatakowany przez jej mieszkańców bez powodu. W tej sytuacji Human Torch opuszcza statek, żeby walczyć z obcymi, a Cyclop używa swojej salwy optycznej, do niszczenia nasłanych na nich statków i rakiet. Natomias Thing rozprawia się z Z'Noxami siedzącymi na pokładach atakujących samolotów. Po chwili dołącza się Beast. Jednak z Marvel Girl dzieje się coś dziwnego. Jej uczucie, ze coś się jej przygląda wzmaga się. Po chwili ogromna moc wstępuje w jej ciało, przejmując nad nią kontrolę.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

X-Men: Hidden Years #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.