Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Hidden Years » X-Men: Hidden Years #10

X-Men: Hidden Years #10

X-Men: Hidden Years #10

"Home is Where the Hurt is"

Postacie
Cytat

Marvel Girl: "They outnumber us... but they don't seem to have any powers!"
Candy Southern: "Other than being ugly, you mean?"
Cyclops: "Try a little tolerance, Candy. Not everyone can be as handsome as your boyfriend."

Streszczenie

Zielony stwór, imieniem Amphibius z trudem przedziera się przez lodowatą głębinę, aby odnaleźć swojego mistrza, Magneto. Zauważa go leżącego na dnie morza. Po chwili wynurza się wraz ze swoim nieprzytomnym panem, zadowolony, że udało mu się uchronić go od śmierci.

Wyspa Muir. Doktor Moira McTaggert bada, co mogło spowodować dziwne halucynacje Jean w kosmosie. Nie potrafi wykryć jednak nic, co odbiegałoby od normy. Po skończonych badaniach Profesor idzie przygotować samolot do odlotu, a Moira rozmawia z Jean na temat tego, czego doświadczyła na statku Shi'ar. Jean wyznaje, że Charles ma wiele sekretów, które dzieli jedynie z nią, nie mówiąc o nich nikomu z pozostałych uczniów. Gdy Marvel Girl i Profesor lądują w rezydencji, na ich powitanie wychodzą Cyklop i Beast. Henry donosi, że Cerebro wykrył nowego mutanta. Jest zaniepokojony, ponieważ niedaleko miejsca jego przebywania nadal mieszkają jego rodzice. Do tego Cerebro odbiera bardzo silny sygnał, co oznacza, że mutant jest potężny.

Beast i Professor X jadą, aby odwiedzić rodziców Hanka i sprawdzić, co zosobą, którą wykrył Cerebro. W tym czasie Jean i Cyclops, nadal przebywający w rezydencji, korzystają z komputera, aby namierzyć Angela. Sygnał jest bardzo słaby, ale z pewnością jest to Warren. Do pomieszczenia niespodziewanie wkracza Candy Southern. Marvel Girl i Scott są zaskoczeni ta wizytą oraz tym, że Candy wie o nich wszystko. Dziewczyna od razu stwierdza, że muszą jak najszybciej sprowadzić Angela do domu. Co więcej, ma ona zamiar brać udział w tej wyprawie, mówiąc, że doskonale potrafi o siebie zadbać.

Savage Land. Lorna i Havok są na tropie Icemana. Tymczasem Bobby nadal nie odzyskał pamięci i jest zdany na łaskę Saurona, któremu wciąż udaje się panować nad swoim głodem i mocami. Cieszy się z tego, że Iceman nie może sobie nic przypomnieć, ponieważ najprawdopodobniej zacząłby z nim walczyć, jak z najgorszym wrogiem. Przypomina sobie, kiedy po długim czasie napadania na ludzi i mutantów, udało mu się znaleźć schronienie w Savage Land.

Beast i Profesor Xavier docierają do domu, w którym namierzono mutanta. Kiedy nikt nie odpowiada na dzwonek do drzwi, Hank postanawia okrążyc dom dookoła. Nie widzi nic podjrzanego, ale kiedy wchodzi do znajdującej się za domem przybudówki, z ciemności wychodzi sentinel.

Scott, Jean i Candy lecą swoim samolotem do miejsca, gdzie Cerebro zlokalizował Angela. Zauważają duży statek i próbuja się na niego dostać. Kiedy już są na pokładzie, otacza ich banda dziwnych stworów. Początkowo z nimi walczą, ale najważniejsze jest, to aby znaleźć Warrena. Przedostawszy się do innej części statku, widzą na podłodze białe pióra. Idąc ich śladem docieraja do pomieszczenia, gdzie powieszono za ręce Angela.

Profesor Xavier czeka przed wejściem do domu poszukiwanego mutanta. Nadbiega dziewczynka, Ashley Martin, która właśnie wróciła ze szkoły. Xavier nie ma wątpliwości, że to ona jest mutantką, którą namierzył Cerebro. Są w trakcie rozmowy, kiedy nagle na chodniku przed nimi ląduje Beast. Za nim pojawia się olbrzymi sentinel, niszcząc po drodze dom Ashley. Robot identyfikuje trójke mutantów, chcąc ich jak najszybciej unieszkodliwic. Mała Ashley jest oburzona. Stwierdza, że nie po to pomogła sentinelowi się schować, żeby teraz niszczył jej dom. W tym momencie robot podejmuje decyzję, aby natychmiast zabić trójkę mutantów.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

X-Men: Hidden Years #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.