Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Hidden Years » X-Men: Hidden Years #6

X-Men: Hidden Years #6

X-Men: Hidden Years #6

"Behold a Goddess Rising..."

Postacie
Cytat

Sauron: "This boy will not be yours today! But... he may be mine..."

Streszczenie

Morze wyrzuciło na brzeg nieprzytomnego Icemana po jego wyprawie do Savage Land. Pterodaktyle zauważywszy leżące ciało, chcą zamienić Bobby'ego na swój obiad, ale Sauron, mutant wysysający energię życiową, odpędza bestie. Jest o krok od przejęcia mocy Icemana, ale powstrzymuje się, nie chcąc popaść w szaleństwo.


Hank McCoy budzi się w nieznanym sobie miejscu. Jest pielęgnowany przez Ororo, kobietę, którą mieszkańcy osady nazywają boginią. Powoli dochodzi do siebie i przypomina sobie, co wydarzyło się, zanim stracił przytomność [Hidden Years #5 - M.]. Beast dochodzi do wniosku, że to właśnie dziwne promieniowanie, o którym wspominał Magneto, pozwala mu porozumiewać się w Savage Land. Ororo tłumaczy mu, że burza, która zniszczyła dziwaczny latający statek, nie była jej dziełem, raczej stara się ją zatrzymać.


Tymczasem Jean szuka Scotta. Dzięki telepatii potrafi go zlokalizować, pomimo, że jest nieprzytomny. Stwierdza, że Cyclops jest gdzieś niedaleko niej. Rzeczywiście, Scott leży nieprzytomny, a nad jego ciałem stoi tajemniczy mutant Deluge. Podziwiając jego moc, otwiera mu oczy. Czerwone światło widać aż w wiosce, gdzie znalazł się Henry.


Ka-Zar wraz z Lorną i Havokiem nadlatują swoim samolotem. Widzą w pobliskiej dolinie morze lawy oraz zatopioną w niej, płonącą osadę. Następne co pojawia się na horyzoncie, to tysiące ludzi, którzy uratowali się od ognia. Ka-Zar wysiada z samolotu i zaczyna do nich przemawiać jako władca Savage Land, ale w odpowiedzi obrywa kamieniem w głowę. W tej sytuacji Alex zmuszony jest użyć swojej mocy.


Deluge odnalazł w Cyclopsie nieskończone źródło energii, którą zaczyna pochłaniać. Zjawia się Jean i próbuje użyć na tajemniczym mutancie swojej telekinezy, ale ten zwraca jej moc przeciw niej samej. Na pomoc biegnie Beast, a w chwilę później pojawia się Ororo. Jednak ta trójka nie stanowi dla Deluge większego problemu. Niedługo potem wszyscy są przywiązani do pali wbitych głęboko w koryto wyschniętej rzeki. Deluge wywołuje burzę, korzystając z mocy Ororo, chce aby X-Men utonęli.


Przez wzburzone od burzy morze płynie statek rybacki. Kapitan nie widział takiego sztormu od ponad sześćdziesięciu lat. Radar sygnalizuje załodze, że coś złapało się w ich sieci. Po chwili wciągają na pokład nieprzytomnych Angela i Avię.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

X-Men: Hidden Years #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.