Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Hidden Years » X-Men: Hidden Years #7

X-Men: Hidden Years #7

Postacie
Cytat

Beast: "Was there ever a moment a mere breath of air could taste so sweet?"

Streszczenie

Trójka X-Men i Ororo nadal tkwią przywiązani do pali, kiedy woda zaczyna ich zakrywać. Próbują się uwolnić, szarpiąc więzy, ale Jean wpada na inny pomysł. Używa telepatii, aby przejąc kontrolę nad umysłem nieprzytomnego Scotta. W ten sposób uruchamia jego moc, kierując salwę optyczną na pobliskie głazy, zamieniając je w proch. Rzeka zaczyna płynąć innym torem, przestając zatapiać X-Men. Beast przerywa krepujące go sznury, po czym uwalnia pozostałych. Teraz problemem staje się wzmocniona przez Deluge burza, zdolna wyrządzić ogromne szkody.


Iceman odzyskuje przytomność. Obok niego czuwa Sauron, mając nadzieję, że Bobby go nie rozpozna i nie będzie próbował z nim walczyć. Tenm jednak czuje się bardzo słabo i nie może sobie nic przypomnieć. Tymczasem Lorna, Havok i Ka-Zar nadal znajdują się w spalonym mieście. Podchodzi do nich przewodniczka plemienia, mówiąc, że niektórzy z nich słyszeli o włądcy Ka-Zarze. Jednak wielu z nich zostało zniewolonych w mieście Nhu-Ghari, zanim przybył on do Savage Landu.


X-Men zastanawiają się, co zrobić, aby powstrzymać wciąż rosnącą w siłę nawałnicę. Postanawiają ponownie odnaleźć Deluge. Mutant cieszy się widząc zniszczenie, które spowodował. Przypomina sobie swoją młodość i odrzucenie. Przez swoje dziwaczne zabarwienie skóry stał się wyrzutkiem w swojej rodzinnej wiosce. Czas spędzał na samotnych wędrówkach, aż w końcu znalazł obozowisko. Wszedł do niego, a ludzie tam mieszkający uwięzili go w obawie, że jeśli powie komuś, co tam zobaczył, ich odkrycia i praca mogą zostać zniszczone. Nikt z jego wioski nie poszedł go szukać, dlatego nienawiść wciąż narastała w Deluge. Pewnego dnia ludzie z obozu postanowili zabrać go do cywilizowanego świata, zostawiając wszystkich z wioski jako obiekty do badań. W końcu Deluge uciekł i odkrył, że jest mutantem zdolnym do dostosowywania otoczenia do własnych potrzeb. Teraz za pomocą wywołanej przez siebie burzy chce zabić wszystkich, którzy jak uważa, kiedyś go skrzywdzili. Nagle nadlatuje Ororo, chcąc go powstrzymać. Niedaleko znajdują się Marvel Girl, Beast i nadal nieprzytomny Cyclops. Beast postanowił użyć mocy Scotta przeciwko Deluge. Kierują strumienie optyczne w szalonego mutanta podczas jego walki z Ororo. Deluge natychmiast przejmuje energię, myśląc, ze stanie się przez to jeszcze silniejszy. Nie przewiduje jednak, ze może to być dla niego za dużo i zaczyna płonąć. Następuje wybuch i Deluge znika. Ororo używa swojej mocy, aby powstrzymać burzę i po chwili zza chmur wychodzi słońce. Ku zaskoczeniu reszty drużyny, nawet Cyclop odzyskuje przytomność.


Angel i Avia, związani przez rybaków, nadal znajdują się na pokładzie statku. Załoga rozmyśla, co możnaby z nimi zrobić. Widzą w Warrenie i Avii możliwość wzbogacenia się.


Siedemdziesiąt dwie godziny po przygodach w Savage Land, Marvel Girl, Cyclops i Beast wracają do domu. Dziwi ich, czemu w całej posiadłości jest ciemno. Gdy wchodzą do środka widzą w ciemności kobietę. Myśląc, że jest intruzem atakują ją. Niespodziewanie Hank dostaje pięścią w twarz, próbując obezwładnić kobietę. Wtedy robi się jasno i X-Men widzą Fantastic Four, chcących przekonać ich, żeby nie marnowali czasu walcząc ze sobą.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

X-Men: Hidden Years #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.