Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Hidden Years » X-Men: Hidden Years #9

X-Men: Hidden Years #9

X-Men: Hidden Years #9

"Dark Destiny"

Postacie
Cytat

Beast: "My, my! Rabbit hole such as this would have given even Alice pause!"
Thing: "Yeah...kinda makes ya wanna spit, don't it?"

Streszczenie

Po przejęciu wielkiej dawni energii, Jean zaczyna walczyć ze swoimi przyjaciółmi. Cyclops wkracza do akcji, kiedy Marvel Girl jest bliska zabicia Reeda Richardsa. Crystal próbuje zwrócić cał± moc ataków marvel Girl przeciwko niej samej, ale nie udaje je się to. Nagle wszystko się kończy, a zmartwiony Scott pyta, co stało się Jean. Mr. Fantastic twierdzi, że w połowie ataku Z’Nox na ich statek dziewczyna nagle znieruchomiała. Ona sama nie wie co ma o tym s±dzić. Crystal sugeruje, że jako telepatka, Marvel Girl może być wyj±tkowo podatna na manipulacje ze strony obcych istot. Beast wraca na pokład statku, informuj±c towarzyszy, że być może przecenili swoje siły i nie s± w stanie pokonać najazdu Z'Nox. Mr. Fantastic ma zamiar użyć przeciwko nim niekonwencjonalnych metod, w tym celu zmienia ustawienia zwi±zane z utrzymywaniem się na orbicie. Human Torch, który nadal znajduje się w przestrzeni kosmicznej widzi, jak statek z X-men na pokładzie bardzo przyspiesza, celuj±c w atmosferę plantey obcych.


Rezydencja. Candy Southern po raz kolejny nachodzi Profesora. Tym razem przerywa jego poł±czenie z X-Men znajduj±cymi się w kosmosie. Twierdzi, że musi koniecznie porozmawiać z Warrenem, jednak Xavier odpowiada, że ten jeszcze nie powrócił z ostatniej misji. W tym samym czasie na statku kosmicznym doktorowi Richardsowi wydaje się, ze znalazł odpowiedz na dręcz±ce ich akurat pytania. Wbrew obawom Human Torcha, jego przyjaciele nie rozbili się o atmosferę obcej planety, ale lec± teraz prosto na ich główn± bazę. Mr. Fantastic ostrzega, że mog± mieć raczej twarde l±dowanie, kiedy ich statek uderza w wieżę Z'Nox. Wtedy atakuje ich wielki stwór podobny do przero¶niętego jaszczura. Reed, Beast i Thing udaj± się w stronę urz±dzenia, które zdaje się być główn± sił± napędow±, pozwalaj±c± planecie obcych podrózować w przestrzeni. Kiedy Mr. Fantastic skupia się na zepsuciu mechanizmów urz±dzenia, Marvel Girl, Cyclops, Torch i Crystal walcz± z potworem. Jest on odporny na pojedyncze ataki, więc Scott podejmuje decyzję o wspólnym ataku. Poł±czone siły daj± zadowalaj±cy efekt - przeciwnik leży oszołomiony.


Savage Land. Bobby Drake nadal nie może sobie niczego przypomnieć. Jest jednak wdzięczny Sauronowi, że uratował go od ¶mierci.


Mr. Fantastic, Thing i Beast schodz± coraz niżej tunelem prowadz±cym do głównego urz±dzenia Z'Nox. Reed obawia się, że on i hank mog± nie wytrzymać ogromnego ci¶nienia panuj±cego na końcu tunelu. W tej sytuacji Thing przejmuje sprawę w swoje ręce, jako że jest najodporniejszy z nich. Udaje mu się zniszczyć obiekt, więc Beast z pomoc± doktora Richardsa wyci±gaj± go z powrotem na powierzchnię. Gdy znajduj± się już na pokładzie swojego statku Mr. Fantastic wyja¶nia, że przez manipulację przyrz±dem, wsłał cał± planetę Z'Nox w przestrzeń między wymiarami. Tym sposobem wspólna misja FF i X-Men zostaje zakończona.


Prolog. Mała dziewczynka, Ashley Martina bawi się w swoim ogrodzie lalkami. Wła¶nie jest w trakcie tłumaczenia Kenowi, czemu nie może umawiać się z Barbie, kiedy zjawia się Sentinel.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

X-Men: Hidden Years #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.