Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Hidden Years » X-Men: Hidden Years #5

X-Men: Hidden Years #5

X-Men: Hidden Years #5

"Riders on the Storm"

Postacie
Cytat

Beast (skacząc w nawałnicę, żeby uratować Angela): "Thus though this is far from ideal weather for bungee jumping..."

Streszczenie

Rezydencja Xaviera. Do drzwi posiadłości podchodzi czarnowłosa dziewczyna, Candy Southern, która chce widzieć sie z Profesorem. Kiedy nikt nie odpowiada na dzwonek do drzwi, postanawia obejść budynek dookoła. Wtedy łapie ją jeden z robotów chroniących posiadłość. Uwalnia ją sam Profesor, mowiąc, że wie kim jest i po co tu przyszła.


Iceman stoi nad morzem, wśród szalejącej burzy, próbując wymyslić jakiś sposób dostania się na Antarktydę. W końcu postanawia wykorzystać swoje zdolności, żeby uratować pozostałych X-Men i tworzy lodowy tunel. Ma zamiar przebyć w nim siedem tysięcy mil dzielących go od celu.


Tymczasem pozostali X-Men nadal tkwią na pokładzie rozpadającego się przez burzę latającego statku [więcej informacji w poprzednim numerze - M.]. Jean nie chce się poddać i ponownie proponuje, że użyje swojej mocy, aby ich uratować. Angel także widzi w tym jedyną deskę ratunku. Niespodziewanie odzywa się Magneto, który najwyraźniej doszedł już do siebie. Stwierdza, że X-men ponownie go nie docenili. Tłumaczy też, że byli głupcami, wsiadając na pokład przeklętego statku powietrznego. Balony unoszące wehikuł są wypełnione radioaktywnym gazem. To samo promieniowanie pozwala skrzydlatym kapłanom na zachowanie nieśmiertelności oraz odbiera siłę woli istotom o słabszych umysłach. Rozmowę przerywają nagłe wstrząsy w statku powietrzynym. Magneto chcąc samemu wybrać godzinę swojej śmierci wyskakuje z pokładu. Avia, skrzydlata kobieta leci, aby go ratować. Z kolei do tego nie chce dopuścić Angel, zawdzięczający jej życie [Hidden Years #3 - M.]. Po chwili sam podąża w jej ślady.


Lorna i Havok obserwują ze swojego samolotu Ka-Zara. Po pewnym czasie władca Savage Landu daje im znak, żeby wylądowali. Wskazuje na odległe góry, z których wydobywa się dym i mówi, ze tam właśnie muszą się udać. Dodaje, że nigdy wcześniej tam nie był i jego władza nie sięga tak daleko na południe.


Statek powietrzny. Beast obwiązuje się sznurami, chcąc wyskoczyć z pokładu i odnaleźć Warrena w nawałnicy. Jean protestuje, ale Hank uważa, że nie powinni się rozdzielać. Po krótkiej chwili udaje mu się złapać Angela za kostkę. Marvel Girl nie może uwierzyć, że Beast tego dokonał, kiedy oboje pojawiają się z powrotem na statku. Warren jednak nie jest zbyt zachwycony swoim powrotem. Ma wyrzuty sumienia, że nie odnalazł Avii, która wczesniej uratowała mu życie. Beast wpada na pomysł, który wydaje się jedynym rozwiązaniem. Skrzydlaci Nhu-Gari znajdujący się na pokładzie i Angel będą musieli sami o siebie zadbać, a Hank, Jean i nieprzytomny Cyclops (niesiony przez Beasta) muszą uczepić się linek gigantycznych balonów i spróbować lecieć na nich. To zawsze lepsze niż podróż rozpadającym się powietrznym statkiem. Marvel Girl nie chce pozwolić, aby nieprzytomny Scott przywiązany do jednego z balonów odleciał gdzieć sam. Dlatego wyplątuje się z linek i używa swoich telekinetycznych zdolności. Po chwili wszystkie balony odlatują w różne strony.


Radioaktywny gaz z balonu Beasta ulatnia się, dlatego Hank zaczyna coraz szybciej opadać na ziemię. Puszcza linki balona i skacze. Upada z wysokości wystarczającej, żeby nieźle się poturbować. Spada w kępę drzew i uderza się w głowę, tracąc przytomność. Ostatnią rzeczą jaką widzi jest piękna, czarnoskóra kobieta wygladająca na boginię.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

X-Men: Hidden Years #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.