Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Hidden Years » X-Men: Hidden Years #2

X-Men: Hidden Years #2

X-Men: Hidden Years #2

"The Ghost and the Darkness"

Postacie
Cytat

Beast: "We've either come the wrong way or "paradise" has changed its meaning since the last time I perused the dictionary!"

Streszczenie

Savage Land. Scott Summers wędruje w głąb dżungli, rozpamiętując ostatnie wydarzenia. Zaledwie dzień wcześniej czwórka X-Men - Marvel Girl, Angel, Beast i on sam - zostali wysłani tutaj przez profesora X. Chales Xavier nakazał swoim dawnym uczniom upewnić się, czy jeden z ich największych wrogów - Magneto - rzeczywiście zginął pod gruzami swojej bazy, mieszczącej się jakiś czas temu właśnie w Savage Landzie. Podróż X-Men została zakłócona przez awarię pojazdu, którym lecieli. Marvel Girl zdołała ochronić swoich przyjaciół; wytworzone przez Jean pole telekinetyczne okazało się jednak śmiertelnie groźne dla niej samej. Wódz plemienia, u którego po krótkiej potyczce z tubylcami znaleźli się X-Men, powiedział Scottowi, Warrenowi i Henry'emu, że Marvel Girl przeniosła się już do Królestwa Zmarłych. Cyclops nie może sobie poradzić z myślą o utracie Jean; rozżalony i wściekły zaczyna strzelać swoimi optycznymi promieniami naokoło. Nagle przed Scottem pojawia się olbrzymi tyranozaur; Cyclops próbuje mu uciec. Wie wprawdzie, że mógłby bez problemu wygrać starcie z wielkim gadem, ale nie chce zranić stworzenia, które tylko broni swojego terytorium. Z niebezpiecznej sytuacji wybawia Scotta Beast, który, uczepiony liany, zjawia się niespodziewanie i ratuje lidera X-Men przed śmiercią w paszczy jaszczura. Cyclops dziękuje McCoy'owi za ratunek, wyrzuca mu jednak zbyt radosny - zważywszy na okoliczności i śmierć Jean - nastrój. Do dwóch X-Men przylatuje Warren, który mówi, że radość Henry'ego jest usprawiedliwiona. Prawdopobnie bowiem Jean nadal żyje...


Tymczasem daleko stamtąd Zelda, dawna dziewczyna Bobby'ego Drake'a rozmawia przez telefon ze swoją matką. Sam Bobby śpi na kanapie w jej apartamencie; Zelda opowiada, że chłopak zjawił się u niej w środku nocy. Dziewczyna podejrzewa, że Drake może mieć jakieś problemy. Gdy Bobby się budzi, Zelda wypytuje go o powód niespodziewanych odwiedzin. Drake nie do końca pamięta, skąd wziął się w domu dziewczyny. Zelda domyśla się, że Bobby ma jakieś kłopoty w swojej "super-elitarnej" szkole. Chłopak przeprasza ją, że ostatnio rzadko się z nią kontaktował i tłumaczy, że jego życie stało się ostatnio skomplikowane: poznał pewną dziewczynę, Lornę Dane, która z kolei poznała następnie brata Scotta Summersa, Alexa... Zelda jest oburzona tym, że Bobby przychodzi zwierzać się jej z kłopotów z inną dziewczyną. Zaczyna krzyczeć; w tym momencie do pokoju wchodzi współlokatorka Zeldy, Vera. Gdy Bobby, nadal nieco oszołomiony, zaczyna wyjaśniać sytuację, słyszy telepatyczne wołanie profesora X. Charles Xavier informuje właśnie dwójkę swoich nowych uczniów - Lornę i Alexa - że stracił kontakt z X-Men wysłanymi do Savage Landu. Bobby, zaniepokojony tą wiadomością, opuszcza dom Zeldy bez słowa. Dziewczyna nie rozumie, co się dzieje i dzwoni do Candy Southern, dziewczyny Warrena Worthingtona. Candy odpowiada na pytania dotyczące szkoły Charlesa Xaviera; mówi, że nigdy tam nie była, gdyż Warren nie chciał, by odwiedzała to miejsce. Stwierdza jednak, że wierzy, iż miał ku temu jakiś istotny powód...


W tym czasie Scott, Warren i Hank rozmawiają z jednym z uzdrowicieli plemienia, w którym się znaleźli. Okazuje się, że zaszło nieporozumienie: Jean nie umarła, lecz została zabrana do miejsca, gdzie tubylcy zawożą wszystkich swoich ciężko chorych, miejsca, które nazywane jest przez nich "Królestwem Zmarłych". Beast mówi, że z tego, co rozumie, to miejsce jest czymś w rodzaju raju na ziemi, gdzie pod opieką specjalnej kasty kapłanów umierający dożywają końca swoich dni. Cyclops ponagla, by jak najszybciej wyruszyć w takim razie w poszukiwanie Jean; przysłuchująca się im kobieta - żona przywódcy plemienia - próbuje ich powstrzymać, mówiąc, że to zabronione.


Gdzie indziej w Savage Landzie. Jean pogrążona jest w głębokim śnie; jeden ze stojących obok niej kapłanów mowi, że jej obrażenia są już wyleczone i że można by ją obudzić. Sprzeciwia się temu Magneto, który w swej przezroczystej ("duchowej") postaci pojawia się w Królestwie Zmarłych. Magneto mówi do kapłana, że śpiąca dziewczyna należy do jego największych wrogów i jej przedwczesne obudzenie może oznaczać zniszczenie wszystkich ustalonych od dawna planów.


W tym samym czasie Hank, Warren i Scott próbują dostać się do Królestwa Zmarłych. Obserwują z ukrycia pilnujących wejścia kapłanów. Henry'ego zastanawiają noszone przez nich płaszcze; mówi, że wyglądają one dziwnie "organicznie". Jego komentarze ucina jednak pojawienie się grupki tubylców, którzy przyprowadzeni zostali właśnie do miejsca, gdzie przejąć mają nad nimi opiekę kapłani. Tubylcy wsiadają do łodzi unoszącej się na falach rzeki; stojący na brzegu kapłani mówią, że nie ma powodu do smutku, gdyż dla ludzi, którzy zbliżają się do Królestwa Zmarłych, kończy się czas smutku i bólu.


Łódź odpływa; X-Men postanawiają, że nie będą dłużej wyczekiwać i muszą jak najszybciej dowiedzieć się, gdzie jest owo tajemnicze "Królestwo". Scott nakazuje Angelowi rozejrzeć się w pobliskich górach; sam zaś wraz z Hankiem planuje udać się tropem łodzi. Ledwie Angel odlatuje, przed oczami dwóch pozostałych X-Men pojawia się grupa uzbrojonych wojowników. Ich przywódca mówi, że X-Men - "obcy" - zawiedli zaufanie plemienia i zostaną za swoją zdradę ukarani. Hank i Scott zostają zasypani gradem strzał. Beast sugeruje ucieczkę; obaj mutanci schodzą (Hank - raczej zeskakuje) nad brzeg rzeki i natychmiast trafiają dwóch kapłanów. Jeden z nich rozwija nagle swój płaszcz, który okazuje się... dwojgiem skórzastych skrzydeł; sam zaś "kapłan" zdecydowanie nie przypomina istoty ludzkiej. Hank i Scott wskakują na jedną ze znajdujących się przy brzegu łodzi i uciekają przed pogonią. W pewnej chwili jednak jedna wystrzelonych przez tubylców strzał trafia Cyclopsa. Scott czuje, że został bardzo ciężko ranny i mówi Hankowi, że prawdopodobnie będzie musiał poszukać Jean już bez niego. W międzyczasie niosąca ich łódź wypływa z podziemnego tunelu do miejsca, które ma być niezwykłym Królestwem Zmarłych...


...Które jednak, jakkolwiek niezwykłe, na rajskie bynajmniej nie wygląda: Hank i Scott wpływają do dziwacznego miasta, pełnego olbrzymich, szarych budowli. Rzeka, którą dotąd płynęli, zmienia się w żółty ściek. Niespodziewanie Cyclops mówi, że jego rana już się wyleczyła; w tej samej chwili z głębi rzeki wynurza się metalowa klatka, która otacza łódź, na której znajdują się obaj X-Men.


W tym czasie Warren próbuje wykonać polecenie Cyclopsa, walcząc z wiatrem, która utrudnia mu skutecznie lot. W pewnej chwili silny podmuch ciska Warren na jedną ze skalnych ścian; Worthington spada na pokryte śniegiem zbocze. Gdy podnosi głowę, widzi przed sobą postać, która - podobnie jak on - ma białe skrzydła.

Autor: Gokuma

Galeria numeru

X-Men: Hidden Years #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.