Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 2 » Incredible Hulk vol. 2 #444

Incredible Hulk vol. 2 #444

Incredible Hulk vol. 2 #444

"Cable Vision"

Postacie
Cytat

Storm: "Release Cable, now!"
Hulk: "Make me!"

Streszczenie

Baltimore. Pozostający pod mentalną kontrolą Onslaughta Hulk przelatuje nad miastem, trzymając przełożonego przez ramię półprzytomnego Cable'a. Za nimi podąża Storm, która wytwarzając potężny wicher stara się zachwiać równowagą zielonego olbrzyma i doprowadzić do uwolnienia swojego przyjaciela. Kiedy Banner osiada na jednym z budynków, powoli dochodzący do siebie Nathan rzuca się na niego i obaj spadają z ogromnej wysokości na ziemię. Hulk z Summersem przewieszonym mu przez plecy ląduje jednak na równe nogi, po czym znów wzbija się w powietrze i cała "zabawa" zaczyna się od początku.


Tymczasem w innym miejscu. Młoda rudowłosa kobieta o imieniu Janis leży w łóżku i wije się w konwulsjach spowodowanych gorączką nękającą jej ciało. Dziewczynie śnią się różne postacie, m.in. Banner nawołujący by wzięła się w garść czy Maestro, który uważa ją za istotę tak słabą, jak cały jej gatunek. Po chwili kobieta spada z łóżka i widzi przed sobą siedzącego Hulka, który wyjaśnia jej, że znajdują się w jednej z podziemnych kryjówek Pantheonu. Na pytanie dlaczego jej pomógł, olbrzym odpowiada, iż go to bawiło. Po chwili Bruce chwyta się z bólu za głowę powtarzając kilkakrotnie, że musi zniszczyć Cable'a. Janis rzuca się kierunku Hulka chcąc go zatrzymać, ponieważ uważa, iż ma on zaślepiony umysł. Dziewczyna przenika jednak przez jego ciało i lądując twardo na podłodze uświadamia sobie, że wizyta Bannera to jedynie wspomnienie zdarzenia, które miało miejsce kilka godzin wcześniej.


Gdzieś indziej. Walczący Hulk i Cable wpadają przez dach do sporej wielkości magazynu. Zielony potwór uderza Nathanem o podłogę i szykuje się do zadania ostatecznego ciosu, lecz na chwilę jego uwagę przykuwa plakat wiszący na ścianie, przedstawiający dziewczynę Betti Paige. Bannerowi przypomina się jego ukochana Betty i moment ten wykorzystuje Summers, wchodząc do umysłu olbrzyma z zamiarem uwolnienia go spod kontroli Onslaughta. Wewnątrz świadomości Bruce'a Cable wędruje po wznoszących się w nieskończoność schodach, z których zaczyna się nagle staczać w jego kierunku ogromna kamienna kula. Posiada ona twarz Hulka, który krzyczy, że wszyscy są ofiarami Onslaughta. Nathan nie ma możliwości ucieczki, dlatego kładzie się w poprzek schodów, a głaz odbity od jednego ze stopni przeskakuje nad nim. Summers dociera z czasem na szczyt, gdzie zatrzymuje się przed wielkimi stalowymi drzwiami, za którymi prawdopodobnie kryją się wszystkie tajemnice umysłu Hulka. Cable nadludzkim wysiłkiem otwiera wrota z nadzieją, iż uda mu się przełamać kontrolę Onslaughta nad Bannerem, jak również doprowadzić do wyleczenia jego "pękniętej" osobowości. Za drzwiami znajduje się jednak tylko głęboka, ciemna otchłań, w którą Nathan wpada, wepchnięty przez toczący się tym razem pod górę kamienny głaz, zdający się wołać o pomoc. Wówczas Summers powraca do realnego świata i z zaskoczeniem odkrywa, że spędził jedynie kilka sekund w umyśle Hulka, który wciąż trzyma wysoko w górze zaciśnięte pięści, gotowy do zadania ciosu swojemu przeciwnikowi. Wytworzona przez nadlatującą Storm mała trąba powietrzna wybawia Cable'a z opresji unosząc Bannera wysoko do góry. Zielony olbrzym ciska jednak w mutantkę przypadkowo złapanym kawałkiem gruzu i zostaje ona wyrzucona przez okno na zewnątrz magazynu.


Tymczasem mocno poturbowany i osłabiony Summers wyczołgiwuje się z budynku i prosi przypadkowych przechodniów, aby pomogli mu wstać. Ci jednak odwracają się i uciekają na jego widok. Nathana nachodzą wówczas wspomnienia z przeszłości [która w jego przypadku miała miejsce w przyszłości - maSSive]. Był jeszcze młodym mężczyzną, gdy pewnego razu spotkał na swej drodze śmiertelnie rannego, błagającego o pomoc człowieka, który wcześniej próbował go zabić. Cable zostawił go samego, gdyż poszedł szukać ratunku, jednak gdy wrócił, jego przeciwnik był już martwy. Summers odnosi wrażenie, że jakaś jego cząstka chciała, aby tamten umarł. Po chwili jednak Nathan przestaje rozpamiętywać przeszłość i koncentruje się na własnym przetrwaniu, zauważając ku swojej radości mieszczący się po drugiej stronie ulicy sklep z bronią. Moment później celuje on w Hulka pociskiem gazowym, próbując go obezwładnić. Banner stara się wyrwać z chmury gazu, wzbijając się wysoko w górę, lecz dzięki pomocy przywołanych przez Storm wiatrów olbrzym pada zamroczony na ziemię.


Wiedząc, że nie minie dużo czasu nim Bruce dojdzie do siebie, Summers telepatycznie wtajemnicza Ororo w swój plan. Według niego Onslaught nie posiada całkowitej kontroli nad Hulkiem. Cable sądzi więc, iż jeśli zdoła on dokonać telepatycznej ingerencji w umysł Bannera, a Storm w tym samym momencie uderzy go wytworzoną przez siebie błyskawicą to wówczas mózg olbrzyma przestanie pracować na kilka sekund i wpływ Onslaughta zniknie. Oboje wykonują wszystko dokładnie tak jak zaplanowali i po chwili Hulk ląduje bezwładnie na ziemi. Sondując jego umysł Nathan z przerażeniem odkrywa, iż nie wyczuwa w Bannerze żadnych oznak życia. Storm sugeruje przyjacielowi jak najszybsze opuszczenie tego miejsca, ponieważ słyszy już wycie policyjnych radiowozów zbliżających się z oddali. Cable jednak zdecydowanie odmawia, stwierdzając, że nigdy więcej nie zostawi nikogo bez pomocy i ma zamiar zrobić wszystko, aby pomóc Hulkowi. Następnie po raz kolejny ingeruje on w umysł zielonego olbrzyma i ponownie natrafia na wielką kamienną kulę. Tym razem jednak Cable postanawia stawić jej czoła i uderzając pięściami z całej siły stara się ją roztrzaskać. Po chwili głaz kruszy się na małe kawałki, a z jego wnętrza wydostaje się człowiek, w którym Cable rozpoznaje Bruce'a Bannera. Summers, po udanej próbie przerwania kontroli Onslaughta, powraca do swojego ciała, natomiast Storm budzi nieprzytomnego jeszcze Hulka za pomocą elektrowstrząsów wytworzonych błyskawicą. Moment później cała trójka odlatuje Blackbirdem z miejsca zdarzenia. Banner zapewnia, że czuje się całkiem nieźle i ma zamiar dobrać się do skóry temu, kto bawił się jego umysłem i przejął nad nim kontrolę.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 2 #444

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.