Avalon » Serie komiksowe » Jubilee » Jubilee #2

Jubilee #2

Jubilee #2

"The Melancholy Life of Meg Devereux"

Postacie
  • * Jubilation Lee
  • * Meg Devereux
    * Judy Kingsley, Ciotka Hope, Brad, Dale Spangler
Cytat

Meg: "Wow. I never really thought o it like that."
Jubilee: "You learn something new every day."

Streszczenie

W swoim gabinecie Judy Kingsley sprawdza czy Jubes będzie w stanie pomagać uczniom w rozwiązywaniu problemów. Dziewczyna wykazuje zerowe zainteresowanie, więc nauczycielka mówi jej, że w szkole jest wielu ludzi którzy nie potrafią zwierzyć się rodzicom lub mają problemy ze zdobyciem przyjaciół. Każe jej chociaż słuchać kolegów, ponieważ jej im potrzebny ktoś kto potrafi to robić.


Tymczasem w stołówce, Meg jest wyśmiewana przez uczniów. Dziewczyna nawet nie próbuje się bronić. Przysiada się do niej Jubilation. Nagle jeden z chłopaków drwi z Jubilee, że jeśli nadal będzie używała swoich mocy to pozabija ich wszystkich. Dziewczyna odpowiada ironicznie, że to nie taki zły pomysł. Po tych słowach wystraszeni studenci wychodzą ze stołówki, a Jubes zaprasza Meg do centrum handlowego.


Na korytarzu dziewczyny zaczepia Dale który chce wiedzieć, czy Jubilation naprawdę jest mutantem i jakie ma moce. Mutantka tłumaczy mu na czym polegają jej "fajerwerki" i

pyta się co zrobią jeśli Missy dowie się, że ze sobą rozmawiają. Dale każe jej się nie martwić i informuje, że zerwał z Lopez.


Później. Jubes opowiada Meg o spotkaniu ze Splanglerem. Mutantka domyśla się, że chłopak chciał się upewnić iż ona wie o rozpadzie jego związku z Missy, a teraz chce zacząć chodzić właśnie z Jubilation. Boi się, że Dale będzie chciał być z nią tylko dlatego, że bez dziewczyny straci popularność i wypadnie z najwyższej ligi. Devereux opuszcza Jubilee, ponieważ idzie szukać biustonosza, który schowały jej jakieś dziewczyny.


Centrum handlowe. Meg cały czas wypytuje Jubes o jej moce, gdyż nadal nie może uwierzyć, że poznała mutanta.


Dwie godziny później, Jubilation wraca taksówką do domu. Na podjeździe znajduje nowy skuter z przyczepioną kartką od ciotki Hope, na której pisze "nigdy więcej taksówek!"

Zaskoczona dziewczyna wchodzi do domu gdzie zastaje Hope i Brada. Szczęśliwa dziękuje jej za prezenty. Brad komentuje słowa Jubes, mówiąc, ze to wszystko było jego pomysłem. Hope pyta się jak sobie radzi w szkole. Jubilation odpowiada, że wszystko jest pięknie, a teraz musi odrobić pracę domową.


Nazajutrz w szkole. Meg Devereux idzie przez korytarz jak zawsze wyśmiewana przez innych uczniów. Nagle jeden z nich, Cory, podbiega do niej i zaczyna przepraszać za zachowanie innych. Dziewczyna dziękuje, po czym... zostaje wepchnięta do schowka w którym Woźny trzyma swoje rzeczy. Zapala światło i ku swojemu zdumieniu znajduje biustonosz.


Po lekcjach, Jubilee znowu spotyka się z Panią Kingsley. Mutantka mówi kobiecie, że nie potrafi pomagać innym uczniom i w tej sytuacji dyrektor może ją wyrzucić.

Judy wierzy jednak, że dziewczyna ma duże perspektywy i poradzi sobie, gdyż sama wiele przeżyła w życiu, najpierw gdy została sierotą, a później u boku X-Men. Wystarczy tylko gdy będzie sobą i zacznie słuchać kolegów. Jubilation nadal się wacha, ale w końcu zgadza się.


W nocy Jubilee budzi się i schodzi do kuchni. Zastaje tam Ciotkę która tłumaczy jej, że musi pilnie wyjść w interesach. Daje dziewczynie pięćdziesiąt dolarów. Widząc zaskoczenie Jubes pyta się czy potrzebuje więcej pieniędzy. Dziewczyna odpowiada, że zdecydowanie.


W szkole Jubilee chce zaprosić gdzieś Dale'a. Niestety chłopak mówi jej, że znowu chodzi z Missy. W czasie lekcji w-f Meg pyta się Jubilation jak ona to robi, że nie przejmuje się wyśmiewającymi ją ludźmi. Jubes tłumaczy to na przykładzie bycia mutantem, którzy są stale znienawidzeni i wyzywani. Ona po prostu nie słucha tych ludzi ponieważ dla niej oni wszyscy są przegrani. Podbudowana tymi słowami Meg idzie z Jubilee grać w ping-ponga.


Później, Jubes po raz kolejny spotyka się z Judi Kingsley, która gratuluje jej dobrze wykonanej pracy. Tłumaczy zdziwionej mutantce, że rozmawiała właśnie z Meg która powiedziała jej o rozmowie z Jubes. Dziewczyna nadal jest zaskoczona, przecież tylko z nią rozmawiała. Judy wyjaśnia jej, że to jest właśnie sposób na wszystko - mówienie i słuchanie.


W nocy głodna dziewczyna schodzi do kuchni. Wtedy pojawia się Brad podtrzymujący Hope. Wyjaśnia dziewczynie, że Ciotka przesadziła z drinkami na spotkaniu biznesowym i teraz musi to odespać. Jubilee odchodzi nie widząc, że Hope obficie krwawi z powodu noża wystającego z ciała.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Jubilee #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.