Avalon » Serie komiksowe » Jubilee » Jubilee #1

Jubilee #1

Jubilee #1

"The Fresh Princess of Bel-Air"

Postacie
  • * Jubilation Lee
  • * Meg Devereux, Ciotka Hope
    * Dyrektor Carlton Avery, Pani Kingsley, Dale Spangler, Missy Lopez
Cytat

Jubilee: "Sure. Let's go to the mall. I don't have anything else to do--besindes watching my aunt get older."

Streszczenie

Jubilation właśnie przyjechała do Los Angeles. Przy bramie pięknej willi wita ją ciotka Hope, mówiąc, żeby nie martwiła się o bagaże, ponieważ ktoś zaraz się nimi zajmie, a teraz chce pokazać dziewczynie jej nowy pokój. W drodze do pomieszczenia, urządzają sobie pogawędke: Jubilee opowiada swojej nowopoznanej ciotce o powodach opuszczenia Instytutu (głównie dlatego, że można tam było zwariować) i bardzo się cieszy, że Hope przyjęła ją pod swój dach. Ciotka jest szczęśliwa, że ją odnalazła, albowiem, gdy dostała wiadomość o śmierci swojego brata [daaawne dzieje - dop. Gamart] nie znalazła tam żadnej wzmianki o jego córce. Współczuje Jubes starty rodziców i chce jej ich zastąpić. W końcu kobiety dochodzą do wściekle różowego pokoju. Hope mówi, że chciała, aby to pomieszczenie wyglądało jak pokój typowej amerykańskiej nastolatki. Lekko zmieszana Jubilation odpowiada, że sama by go tak urządziła. Wychodząc, ciotka radzi dziewczynie odpocząć po podróży, ponieważ jutro czeka ją pierwszy dzień w nowej szkole.


Nazajutrz, w klasie nauczyciel przedstawia uczniom nową koleżankę - Jubilation Lee. Niestety miła atmosfera zostaje przerwana, gdy belfer każe otworzyć podręczniki. Po wyjściu z klasy Jubilee zostaje zaczepiona przez Meg Devereux, nieśmiałą dziewczynę, która chce ją przywitać w nowej szkole i przy okazji zaprosić do centrum handlowego. Jubes przystaje na tę propozycję. Dziewczyny rozstają się, ale po paru krokach panna Lee wpada na jakiegoś czarnoskórego mężczyznę, który mówi, że przeglądał jej akta i wie, że jest uciekinierką i buntowniczką. Nie chce też oglądać żadnego z jej dawnych zachowań i będzie miał na nią oko. Jubilee kontruje mówiąc, że nawet nie wie kim on jest. Nieznajomy przedstawia się jako dyrektor Carlton Avery, a Jubes nakładając na uszy słuchawki walkmana, odchodzi. Jedna z nauczycielek zwraca się do Avery'ego z pytaniem, czy zawsze musi być taki w stosunku do nowych studentów, przecież ta nowa wydaje jej się całkiem miłą dziewczyną. Carlton odpowiada, że wszyscy się tacy wydają.


W innym miejscu, Jubilation dzwoni do swojej ciotki, pytając czy może iść po szkole do centrum handlowego. Składająca właśnie karabin snajperski Hope zgadza się. Dodaje jeszcze, że jutro kupi jej telefon komórkowy, bo nie chce, żeby dziewczyna dzwoniła z tych obrzydliwych płatnych automatów.


Centrum handlowe. Jubes opowiada Meg o śmierci rodziców i dopiero co poznanej ciotce. Gdy dochodzą do jednego z fast foodów, rozmowa zahacza o problemy Devereux ze zdobywaniem przyjaciół. Jubilation w swoim stylu tłumaczy jej, aby się nie przejmowała, ponieważ może jej uwierzyć, że sama stawała już przed dużo gorszymi problemami. Przy okazji, używając wyuczonego fortelu zdobywa darmowy lunch.


Podczas jedzenia, Jubes przygląda się grupie osób które widziała wcześniej w szkole. Szczególnie podoba jej się jeden z chłopaków. Meg tłumaczy jej , że są to najpopularniejsze osoby w szkole. Chłopak który zwrócił uwagę Jubilee to Dale Spangler, natomiast dziewczyna stojąca koło niego nazywa się Missy Lopez. Oboje są parą od dziewięciu miesięcy, a Jubilation może zostać pobita przez Missy za samo podziwianie jej chłopaka. Nagle obie dziewczyny zostają zaskoczone przez Spanglera który chce przywitać nową uczennice. Gdy grupa odchodzi Meg i Jubes widzą Missy Lopez której spojrzenie nie wróży niczego dobrego.


Późnym wieczorem, Jubilee wraca do domu. Chodząc po domu słyszy jakąś muzykę i idąc tym tropem trafia do pokoju Brada, pomocnika Hope. Chłopak tłumaczy jej, że ciotka wróci później. Zauroczona wyglądem pomieszczenia, dziewczyna mówi, że chce mieć jego pokój.


Następnego dnia, po dość wyczerpującej lekcji w-f, wszystkie dziewczyny idą do szatni. Meg ostrzega Jubes, mówiąc, że zaraz przyjdzie tu bojowo nastawiona Missy. W tej samej chwili pojawia się sama zainteresowana. Temperament obu dziewczyn daje o sobie znać i dochodzi miedzy nimi do walki. W końcu Jubes nie wytrzymuje i oślepia przeciwniczki swoimi fajerwerkami. Widząc to jedna z nauczycielek, pani Kingsley zabiera ją do gabinetu dyrektora. W szatni zostaje tylko wyraźnie szczęśliwa Meg.


W gabinecie Avery wyraźnie daje do zrozumienia, że nie lubi mutantów i chce usunąć dziewczynę ze szkoły. Pani Kingsley protestuje, ponieważ wyrzucenie mutantki ze szkoły z pewnością wywołało by duży skandal. Ma lepszy pomysł jak można pogodzić Jubilation i szkołę średnią Payton-Noble. Dziewczyna ma zostać doradcą szkolnym który ma pomagać uczniom rozwiązywać różne problemy. Jubilee zgadza się na takie warunki.


Na korytarzu podekscytowana Meg cieszy się, że poznała w końcu jakiegoś mutanta, bo sama zawsze chciała nim być. Rozmowę dziewczyn przerywa pojawienie się Dave'a który przeprasza Jubes za zachowanie Missy. Po jego odejściu wyraźnie zauroczona dziewczyna, mówi, że tu wcale nie musi być tak źle.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Jubilee #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.