Avalon » Serie komiksowe » Jubilee » Jubilee #3

Jubilee #3

Jubilee #3

"Hard Knocks With Shane Shooter"

Postacie
  • * Jubilation Lee
  • * Shane Shooter, Meg Devereux
    * Judy Kingsley, Ciotka Hope, Brad, Dale Spangler, Charlie, Wolverine
Cytat

Wolverine: "I'm kind of in the middle of something!"

Streszczenie

Młodociany gang zbiera się w jednej z ciemnych alejek, żeby podliczyć wartość skradzionego łupu. Lider grupy, Shane Shooter, każe im zatrzymać tylko pieniądze i karty kredytowe, a resztę wyrzucić. Shooter cieszy się, że wszystko poszło tak gładko i plan wypalił. Jeden z członków gangu pyta się Shane'a czy może odejść, ponieważ jutro ma szkołę. Shooter jest niezadowolony, ponieważ chłopak powinien skupić się na gangu, zamiast na szkole. W końcu jednak pozwala mu odejść.


Następny dzień. Jubilee przyjechała do szkoły nowym skuterem i już w drzwiach zaczęła chwalić się nim przed Meg. Przy szafkach wpadają na Dale'a który zaprasza je na dyskotekę, organizowaną przez jego zespół koszykarski. Jubes pyta Splanglera co zrobi Missy, gdy dowie się, że jej chłopak zaprasza inne dziewczyny. Dale informuje ją, że po raz kolejny zerwał z Lopez. Chłopak odchodzi, a ucieszona Jubilation mówi swojej przyjaciółce, że nawet pechowcy mają szczęśliwe dni. Meg zaprasza ją po szkole do centrum handlowego, ale przysłuchująca się rozmowie pani Kingsley przypomina jej o kolejnym spotkaniu. Obie koleżanki dochodzą do wniosku, że Jubes jednak ma pecha.


Później. Jubes ma spotkanie z chłopakiem, który, według Judy, należy do jakiegoś młodocianego gangu i chce żeby Jubilation mu to wyperswadowała. Dziewczyna próbuje rozmawiać z Charlie'm. Chłopak milczy, ale w końcu mówi, że nie chce tu siedzieć i chce należeć do gangu. Mówi dziewczynie, że wie wszystko o Jubes i jej życiu z ciotką w Bel-Air, a ona nie wie o nim nic, po czym rozgniewany, wychodzi z pomieszczenia.


Dom Hope Lee. Jubilee obładowana zakupami wraca do domu. Brad daje jej numer telefonu i mówi, że należy on do niejakiego Logana, który do nie dzwonił. Dziewczyna idzie do swojego pokoju i po chwilowych poszukiwaniach w końcu znajduje telefon. Dzwoni do Wolverine'a, który właśnie walczy z grupą ninja. Logan mówi, że chciał się dowiedzieć jak Jubilation czuje się w Los Angeles. Niestety teraz jest zajęty i oddzwoni później.


W willi rozlega się dźwięk dzwonka. Brad, z pistoletem schowanym w kieszeni, otwiera drzwi dostawcy pizzy, mówiąc, że jej nie zamawiał. Jubilee mówi, że to jej pizza i każe Bradowi zapłacić.


Szkoła. Jubilee trafia na Shane'a Shootera, który każe jej zostawić Charliego w spokoju. Jubes, na której gangsterzy nie wywarli wrażenia, mówi, że nawet jeśli chłopak mieszka w jego sąsiedztwie to i tak powinien kontynuować edukacje, po czym odjeżdża na skuterze. Shane jest zachwycony Jubilation.


W domu. Brad opowiada Hope o tym jak prawie zastrzelił gościa od pizzy. Nagle wchodzi Jubes, pytając czy może iść się pouczyć do domu Meg. Ciotka zgadza się. Jubes i Brad, żegnając się z Hope, wychodzą. Chłopak mówi mutantce, że wie o jej wieczornej eskapadzie do centrum handlowego, on sam idzie natomiast na koncert Razor Edge. Obiecuje zaciekawionej dziewczynie, że pożyczy jej płytę tego zespołu.


Ranek. Na podjeździe swojego nowego domu, Jubes natyka się na Shootera. Chłopak pyta się co znaczyły jej słowa, że on trzyma Charliego. Dziewczyna tłumaczy, że chłopak miał wcześniej dobre stopnie i nawet planował iść do college'u, ale odkąd poznał Shane'a, bardzo się zmienił. Zaskoczony gangster, mówi, że nie wiedział o stopniach Charliego. Jubilee każe mu odejść, po czym odjeżdża.


Szkoła. Jubes rozmawia z Meg o spotkaniu ze Shooterem. Nagle pojawia się Dale, który informuje ich, że cos nie wypaliło i muszą zrobić nowe ulotki, a ponieważ to kosztuje to wolą zapraszać ludzi drogą słowną. Jubilation pyta się czy wróci on jeszcze do Missy. Splangler zaprzecza.


Teren Gangu. Shane mówi Charliemu, że pozwala mu odejść, ponieważ gang jest dumny z powodu jego dobrych wyników w nauce. Nagle inny członek zorganizowanej grupy przestępczej (ile razy mam pisać, że gangu? ;)-dop. Gamart) mówi Shane'owi, żeby na odchodne pokazał Charliemu swój show. Chłopak jest zainteresowany, więc Shooter zgadza się. Shane nakierowuje palec wskazujący na jakąś puszkę i... niszczy ją strzałem energetycznym.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Jubilee #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.