Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #416

Fantastic Four #416

Fantastic Four #416

"Unfinished Business"

Postacie
Cytat

Reed Richards: "In the words of my dearest friend - it's clobberin time!"
Ben Grimm: "'Nuff said."

Streszczenie

W swej siedzibie Doctor Doom obserwuje telewizyjny przekaz ataku Sentinels na Nowy Jork. Sprawcą całego chaosu okazuje się być Onslaught. Oprócz zwrócenia robotów przeciwko ich twórcom, mutant ten w niewyjaśniony sposób wytworzył ogromną cytadelę w samym środku Central Parku oraz użył impulsu elektro-magnetycznego, który pozbawił energii całe miasto. Ponadto Onslaught wtargnął do siedziby Fantastycznej Czwórki i porwał Franklina Richardsa. Ostatnia wiadomość widocznie zaskakuje Dooma, który postanawia włączyć się do natężającego się konfilktu.


Four Freedoms Plaza. Grupa herosów zebrana w kwaterze głównej mocno odczuła starcie z Onslaughtem. Jednym z ciężko rannych jest Lang, który czuje bezsliność wobec zdarzeń ostatnich kilku godzin. Pomimo kolejnych porażek w walce z Onslaughtem i jego sługami, Reed nie zamierza się poddać i pracuje nad zbudowaniem skutecznego urządzenia zakłócającego, które uwolniłoby Nowy Jork spod kontroli potężnego mutanta. Nathaniel Richards radzi jednak by nie próbować walki z Onslaughtem. Twierdząc, że widzał przyszłość, w której wielu spośród walczących z mutantem bohaterów zginęło, uważa ucieczkę za jedyne sensowne wyjście z całej sytuacji. Jak absurdalną nie zdawałaby się ta poropozycja, Beast widzi w niej alternatywę. Jednak ani Reed ani Sue nie są w stanie porzucić swego syna i poddać się nie próbując wszystkich możliwych metod w walce z przeciwnikiem.


Podczas gdy małżeństwo Richardsów stoi przed najtrudniejszą walką w ich życiu, osamotniony Franklin nie porzuca nadziei na to, że nadejdzie w końcu ratunek i że ktoś uwolni go z więzienia, które stworzył mu Onslaught. Chłopczyk nie ustaje w heroicznych próbach skontaktowania się ze swoją rodziną. W tym samym czasie sprawca chaosu, który zawładnął Nowym Jorkiem obserwuje swe dzieło ze szczytu swojej cytadeli. Lecz nie jest on jedynym obserwatorem. Na dachu siedziby Fantastic Four ulokowali się Hawkeye i Iceman. Nagle źrenice tego pierwszego rozszerzają się z zaskoczenia i Hawkeye nie może uwierzyć w to co zobaczył, obserwując cytadelę Onslaughta.


Four Freedoms Plaza. Reed i Sue odbywają rozmowę dotyczącą ostatnich wydarzeń i przyszłości ich rodziny. Susan jest pełna obaw o los Franklina i zastanawia się czy wraz ze swym mężem są dobrymi rodzicami. Reed pociesza Sue, zapewniając, że wyjdą z tego kryzysu i odnajdą właściwą drogę dla siebie i swego syna.


W innej części budynku Ben Grimm nieoczekiwanie spotyka swą dawną miłość, Alicię Masters wraz z jej ojcem - Puppet Masterem. Starzec oznajmia, że chciałby pomóc Czwórce w walce.


Na innym piętrze Four Freedoms Plaza córka Langa, Cassie rozmawia z Kristoffem Vernardem - 12-letnim chłopcem, któremu zostały wszczepione wspomnienia, osobowość i wiedza Doctora Dooma. Ich konwersację przerywa nagły błysk i pojawienie się istoty o imieniu Kang The Conqueror - bezlistosnego dyktatora z przyszłości. Kang powala na kolana Kristoffa i atakuje bezbronną Cassie. Vernard w ostatnie chwili zadaje Conquerorowi cios, który powoduje rozpłynięcie się przeciwnika. Pojawienie się Kanga okazało się czymś w rodzaju iluzji.


W innej części budynku Grimm ma okazję porozmawiania z Alicią. Chwila spokoju zostaje nagle przerwana przez atak Psycho-Mana i stworznego przez niego wojownika, który zna wszystkie słabości Bena i jest stworzony by go zniszczyć.


Gdzieś indziej intymna chwila Johnny'ego i Lyjy zostaje zakłucona przez pojawienie się dwóch Skrulli - Paiboka i Super Skrulla. Na pomoc Human Torchowi i jego ukochanej przybywa Black Bolt i jego Inhumans. Do starcia przyłącza się inny dawny wróg Fantastic Four - Blastaar. Johnny jest zaskoczony tak nagłym pojawieniem się całej zgrai przeciwników.


W jednym z korytarzy Mr Fantastic jest zmuszony do walki z Wingless Wizardem. W momencie kontaktu fizycznego Wizard poprostu znika. Zaskoczony Reed rusza na pomoc swej żonie osaczonej przez Mad Thinkera i jego androida. Ten także błyskawicznie rozpływa się w powietrzu po ciosie zadanym przez Richardsa. Reed podejrzewa, że Onslaught używa Franklina, by zmaterializować wszystkie przerażające wspomnienia chłopczyka. Na dalsze rozmyślania nia ma czasu, gdyż na pole walki wkracza Devos The Devastator. Powstrzymuje go Prince Namor, który także przybył do Four Freedoms Plaza.


Całą kwaterę opanowują walki z kolejnymi zmaterializowanymi przeciwnikami Czwórki. W budynku pojawiają się jednak także sprzymierzeńcy grupy w osobach Black Panthera i Freedom Force, She Hulk oraz Agathy Harkness. Wśród nieoczekiwanych gości pojawia się także Doctor Doom, lecz nie zamierza on walczyć. Doom rząda natychmiastowej rozmowy z Reedem Richardsem.


Podczas gdy walki w budynku nadal trwają Reed stara się uruchomić swoje urządzenie zakłócające. Po udanej próbie wszyscy przeciwnicy znikają w mgnieniu oka. Gdy koszmarna walka dobiega końca wszyscy przybyli herosi zbierają się by uzgodnić plan działania. Agatha Harkness oznajmia, że w fizycznych manifestacjach wszystkich wrogów wyczuła energię Franklina. Sue, uradowana tym, że jej syn nadal żyje, rzuca się w objęcia Reeda. Chwilę radości przerywa nagłe wtargnięcie Doctora Dooma. Zapewnia on, że w zaistniałych okolicznościach chce zjednoczyć siły z Fantastic Four. W Four Freedoms Plaza zebrała się więc elita super-bohaterów, która jest zdecydowana walczyć do ostatniego tchu i pokonać Onslaughta!

Autor: capulet

Galeria numeru

Fantastic Four #416

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.