Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #9

Generation X #9

Generation X #9

"Someplace Other Than Here"

Postacie
Cytat

Smok: "If you don't move now I'm going to have kill you"
Skin: "And if I do move dude?"
Smok: "Then I kill you quickly!"

Streszczenie

Skin i Penance stoją na wprost olbrzymiego smoka, który domaga się wyjaśnień czemu kręcą się obok Machiny. Oznajmia, iż mają mu zejść natychmiast z drogi. Angelo wraca odwaga, którą wspomaga papierosem i oznajmia, iż trafił tu przypadkiem poszukując swoich dwóch kompanów. Smok rządzi tym miejsce od czasu gdy Machina się popsuła, a jeśli będzie chciał przeszkodzić Generacji X w jej naprawie zostanie powstrzymany. Słysząc to smok pada ze śmiechu i trzyma się za brzuch chichocząc.


Korzystając z chwili przerwy Angelo zagląda za drzwi, poszukując jakiegoś miecza, Grande Dame zafascynowana spogląda na M patrzącą się na Machinę, naprawianą przez Husk i Jubilee. Skin przerywa jej radość mówiąc, iż za drzwiami pojawił się olbrzymi smok. Grande Dame wpada w panikę, mówiąc iż bez powietrza jego ogień ogarnie wszystko. Z Machiny spoglądają Husk i Jubilee krzycząc do Skina, aby im pomógł, ten jednak zastanawia się jak rozwiązać problem smoka. Wreszcie powraca za drzwi, gdzie pozostawił smoka z Penance. Stwór pyta czy Angelo zdobył już miecz, a gdy słyszy odpowiedź przeczącą znowu dostaje ataku śmiechu. Niezbyt podoba się to Penance.


Sean i Emma wspinają się z lochu po schodach zamku, kłócąc się o to czy Emma musiała postąpić tak brutalnie z pilnującym ich trolem. White Queen ma za złe Seanowi, że wciągnął ją i Generację X do jakiegoś dziwnego wymiaru. Wreszcie decydują się przestać kłócić i poszukać swych uczniów. O'Donnel znika za drzwiami na szczycie schodów, zaś Emma w tej samej chwili wyczuwa czyjąć obecność. Pojawia się olbrzymi troll trzymając O'Donnela. Wykrzykuje, iż Fairie potrzebują elfów i skrzatów, aby uruchomić Machinę, dlatego nie pozwoli ludziom ich dostać. Sean spogląda na Emmę, ta jednak oznajmia iż ma już dość krytykanctwa po tym jak walczyła z poprzednim trollem. Teraz kolej Seana.


Chamber i Synch docierają do zamku, bowiem skrzaty stwierdzają iż to jest ich dom. Gdy Everett i Jono usiłują wytłumaczyć, iż chodzi o przejście prowadzące do ich wymiaru, skrzaty proszą ich o pomoc. Jono się zgadza, lecz Everett zwraca mu uwagę iż nie powinni angazować się w sojusze w wojnie, o której nie mają pojęcia. W tej samej chwili słyszą dochodzący z górnych pięter soniczny krzyk Banhee'ego. Na górze Sean toczy zajadły bój z trollem, gdy Jono i Everett przychodzą mu z pomocą. Emma stwierdza, iż nie ma pojęcia czy usciskac ich z radości że się znaleźli czy też ukarać.


Skin zdobył miecz i siedzi na szyi smoka, kóremu owinął oczy swą skórą. Ten stwierdza, że dzieciak przestał go bawić i zajmie się nim tak samo jak Grande Dame. Walkę obserwuje Penance. Wewnątrz Husk i Jubilee zastanawiają się co dalej zrobić z Machiną i M. Ta nagle startuje jak automat i unosi się w powietrze. Husk i Jubilation próbują ze wszelkich sił uruchomić Machinę, zarówno swa energią jak i siłą. Grande Dame kibicuje im, dopóki nie pojawia się Sean z resztą grupy i skrzatami. Oznajmia, iż nadszedł koniec działalności Grande Dame, która terroryzuje wraz z trollami elfy i skrzaty zmuszając je do naprawy Machiny. Wróżka oznajmia, iż Machina musi zostać naprawiona, lecz wówczas M oznajmia iż nie będzie to możliwe.


Na zewnątrz smok zamierza właśnie przypalić Angelo, gdy do smoka podkrada się Penance kłując go w tyłek swym pazurem. M stwierdza, iż maszyna jest naprawiona, lecz brak mocy niezbędnej by ją uruchomić. Po krótkiej rozmowie do Machiny wchodzi Chamber gdzie używa swej mocy powodując eksplozję. Machina rusza, a do Faerie powraca życie. Pojawia się Angelo i Penance, lecz ponieważ nikt nie widział jego walki ze smokiem, sądzą iż oboje się gdzieś schowali.


O świcie zamek Cassidych ma powrócić do naszej rzeczywistości. Lecz wcześniej wszyscy bawią się razem przy ognisku, zaś Emma mówi Paige iż Jono nie uruchomiłby maszyby bez niej.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.