Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #3

Generation X #3

Generation X #3

"Deadsilence"

Postacie
Cytat

Jubilee: "Dude, that was like ninety-nine percent ris"
Chamber: "Life's a risk Lee"

Streszczenie

Penance zamierza zadać Seanowi cios swymi ostrymi jak brzytwy pazurami, a on deperacko kopie ją w kolana. Dziewczyna odsuwa się do tyłu, lecz to jej nie powstrzymuje. Wówczas spod ziemi wynurza się Husk przyoblekłszy formę metalu i atakuje czerwonoskórą napastniczkę. Stacza się z nią ze skarpy, a Penance znika pod ziemię. Husk nie słucha ostrzeżeń Seana i natychmiast zostaje ponownie zaatakowana. Penance chwyta ją spod ziemi swoimi ostrymi stopami i wciąga za sobą. Wraz z Bansheem znajdują się w podziemnej jaskinii, a metalowe ramię Husk nosi ślad pazurów. Banshee atakuje Penance swym głosem, a gdy fala dźwiękowa opada, okazuje się że dziewczyna znowu zniknęła.


Tymczasem na wyspach Samoa dziewczynka imieniem Cordelia podbiega do swojego przyjaciela noszącego imię Mondo. Właśnie usłyszała, iż użył swych niezwykłych mocy by ocalić dwójkę dzieci. Radzi mu udać się do USA, gdzie będzie mógł rozpocząć karierę superbohatera.


Skin informuje Generację X, iż utracił kontakt z Husk i Banshee'm. Jubilee i Synch zostają poinformowani, iż Penance zmierza w ich kierunku. Gdy Jubilation oświetla swymi fajerwerkami las, odkrywa iż napastniczka skacze właśnie na nich. Synch natychmiast wytwarza swe pole ochronne powstałe w wuniku kontaktu z mocą innego mutanta. Penance rzuca się nań i zaczyna zadawać ciosy, coraz bardziej zagłębiając się w teoretycznie nieprzenikalną aurę. Przerażona Jubilation zakrywa oczy, a gdy ponownie unosi wzrok okazuje się iż Penance zniknęła, a Synch wciąż stoi na nogach. Pojawia się Banshee niosąc Husk i rozkazuje przenieść ją do ambolatorium. Sam rusza na ratunek Emmie i Monet, bowiem Skin informuje iż Penance zmierza w ich stronę.


Orphan Maker powraca do bazy, gdzie ukrywa się teraz z Nianią, której najwyraźniej udało się wreszcie pozbyć swego korpusu i wydostać się z bagna [Uncanny X-Men #267]. Orphan Maker wyjaśnia Niani co się stało, gdy miał zabić St Croixa. Kobieta tłumaczy mu, iż po prostu rośnie.


W Massachusetts Penance wpada własnie w zasadzkę, a M powala ją silnym ciosem. Emma stwierdza, iż najwyraźniej Gateway sprowadzając ją do rezydencji nie wziął pod uwagę co musiała przejść gdy była uwięziona przez Emplate'a. Usiłuje przekanować telepatycznie Penance, lecz odrzuca się psioniczny wstrząs i nie udaje się jej rozpoznać małego obrazu. M nachyla się na Penance, a wówczas uderza w to miejsce soniczny krzyk Seana. Penance natychmiast rzuca się do ucieczki, a Banshee wyjaśnia poirytowanej Monet, iż zrobił to aby powstrzymać ją przed dotknięciem ostrej skóry uciekinierki. M mogłaby wówczas stracić palce.


Jubilation podąża przez las, zastanawiając się z jakiego powodu Gateway przysłał do nich Penance. Wówczas dostrzaga w lesie Chambera, który stoi przed Penance uspokojając ją swym głosem. Mówi, iż widzi jak jest do niego podobna, najwyraźniej tak samo jak on mając dość uciekania. Powinna pokazać Generacji X iż nie chce nikogo skrzywdzić. Penance podhodzi doń wyciągając swą uzbrojoną w pazury rękę do jego twarzy, po czym ją opuszcza. Ryzyko się opłaciło i Jono może przekazać uciekinierkę pozostałym.


Później do leżącej w łóżku Husk przchodzi Angelo, pragnąc dowiedzieć się o jej zdrowie, zaś ona pyta czy udał się do rezydencji do centrum kontroli aby nie brać udziału w pościgu, ponieważ bał się Penance. Skin urażonym głosem oznajmia, iż nie boi się niczego. Nad kompleksem wreszcie się rozpogadnia.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.