Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #69

Generation X #69

Generation X #69

"Come On, Die Young" - part 3

Postacie
Cytat

M: "We'd better call and warn the male dancers we hired"
Banshee: "Very funny Monet"

Streszczenie

Nad Akademią zapadła noc. Jeden z uczniów zbliża się do drzwi pokoju 304, bowiem otrzymał kartkę z wyrazami miłości od osoby podpisanej jako A. Drzwi otwiera mu półnaga Adrienne. Oznajmiając, iż kwiaty są niepotrzebne wciąga go do środka. Tymczasem w pokoju Penance, Jubilee, Husk i M, Sean demonstruje działanie biometrycznego zamka. Chcąc wyjść bądź wejść do pokoju należy wpisać kod, ponadto czujnik zidentyfikuje osobę której nie ma w swej pamięci. M kpi z takiego zabezpieczenia, a Husk oświadcza iż doceniają starania Seana. Banshee opuszcza pokój pozostawiając dziewczyny same, uruchamiając czujnik. Monet wzdychając stwierdza, iż nie podoba się jej że musi teraz mieszkać w pokoju z nimi trzema, lecz Jubilee przypomina jej iż to ona straciła wszystko wskutek pożaru. W tym jedyne zdjęcia rodziców jakie posiadała. Tymczasem w pokoju Chambera, Skin i Synch grają w grę wideo, a Jono bezskutecznie usiłuje ich uciszyć. Pyta się Angelo czy nienawidzi tych którzy ich zaczepiają, ten jednak nie żywi takich uczuć. Jono oświadcza, że czuje się już zmęczony ciągłym ukrywaniem przed światem faktu, iż jest mutantem. Everett stwierdza, iż powinni postarać się zrozumieć czemu ludzie tak bardzo boją się mutantów, lecz Jono oznajmia że Synch jest idealistą.


Emma i Sean rozmawiają. White Queen opowiada o telefonach od rodziców którzy dzwonili do niej mówiąc iż ukrywa mutantów. Biorąc pod uwagę te i inne wydarzenia, Emma jest niemal pewna że stoi za nimi jej siostra. Sean nie pojmuje, czemu w takim razie chciała ona ukryć się w szkole. Emma stwierdza, iż jej zdaniem Adrienne wcale nie ucieka przed Hellfire Club. Emma próbowała potwierdzić jej historię, lecz nie udało się to jej. Zdaniem White Queen jej siostra przybyła do Akademii aby dokończyć to czego nie udało się jej zrobić poprzednim razem. Pytanie tylko, co jeszcze planuje i jak długo zamierza ich szantażować ujawnieniem prawdy o Generacji X publice.


M na korytarzu spotyka Paige, pytając czy dowiedziała się czegoś. Ta oznajmia, iż słyszała jedynie rozmowy, o tym kto może być mutantem, w których padało imię Angelo. Zza pobliskich drzwi wypada krzesło, a obie dziewczyny widzą znanych im wyrostków bijących innego ucznia. Husk biegnie po Seana, zaś M decyduje się przerwać bójkę. Rzuca oprawcą o ścianę, przyciskając go do niej. Żąda odpowiedzi, co sprawia że czuje się lepszy od innych i co kieruje jego zachowaniem. Spoglądają na nią inni uczniowie, gdy nadbiegają Sean i Emma. M puszcza chłopaka, mówiąc iż ją poniosło. Udaje się do biblioteki szkolnej, gdzie spotyka Everetta. Całują się, a M proponuje aby udali się do jakiegoś miejsca, w którym mogą być sami.


Noc nakrywa szkołę ciemną zasłoną. Jubilee siedzi na łóżku wpatrując się w okno. Na ścianach pojawiają się nadal napisy. Z pokoju 304 wychodzi chłopak. Emma informuje Seana, iż chłopak został ciężko pobity i pyta gdzie zawiedli jako nauczyciele. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Okazało się, że jest groźniejszy wróg niż Emplate, którym jest nietolerancja. Emma oznajmia, iż zatelefonowała do Ambasadora St Croix, który zgodził się aby zamieszkali u niego Leech, Artie i Penance. Stojąc przy oknie Emma dostrzega wjeżdżające na dziedziniec szkoły samochody. Wyczuwa nienawiść i strach.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #69

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.