Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #22

Generation X #22

Generation X #22

"All Hallows Eve"

Postacie
Cytat

Nastolatki na widok Skina: "It's alive!"

Streszczenie

W Vermont Leech, Artie i Franklin z radością rzucają się w największy halloweenowy festiwal w USA, pomiędzy postacie przebrane za wampiry, wilkołaki i tym podobne. Pośród nich mogą uchodzić za zwykłe dzieci, przebrane z okazji Halloween. Husk woła aby zaczekali, lecz Sean uspokaja ją mówiąc że nic im nie grozi. Proponuje aby udali się za dzieciakami.


Do szkoły w Massachusetts zbliża się grupka nastolatków jadąca smaochodem. Usłyszeli pogłoski iż uczą się tu specjalne dzieciaki i zamierzają się na nich powyżywać, strasząc je w Halloween. Przy wjeździe do szkoły samochód gwałtownie hamuje, bowiem keirowca dostrzegł stojącą na drodze postać w płaszczu. Po chwili spod jej kaptura zaczyna dobywać się światło, a po chwili ukazuje się czaszka otoczona biokinetycznym płomieniem. Postać wskazuje na drzewo, na którym przerażeni pasażerowie pojazdu dostrzegają wisielca, z którego spływa skóra. Gdy usiłują odjechać, okazuje się iż ktoś trzyma za podwozie ich samochód. Wreszcie Monet rzuca samochód na gę, a pojazd odjeżdża z piskiem opon. White Queen obserwuje z niepokojem całą grupę, wraz z pomysłodawczynią dowcipu Jubilation, stwierdzając iż choć Gen X nie powinni ujawniać swej mocy przed miejscowymi, to jednak dobrze że znowu są razem. Wchodzi z powrotem do budynku, mówiąc siedzącej obok istocie iż wie że tu jest. Koszmar, kóry ostatnio przestraszył ją powstając z sałatki, zdziwiony jest jej wiedzą. Decyduje się wejść za nią do środka, po czym klucząc stwierdza iż potrzebuje jej pomocy.


W Wermont Leech, Artie i Franklin zbierają słodycze od trzech czarownic, zaś Sean wyjaśnia Paige iż dzieciaki potrzebują takiej zabawy. Zwłaszcza Franklin, który stracił całą rodzinę w starciu z Onslaughtem. Hsuk pyta czy brak mu tego, iż nie patrzył jak dorastała jego córka, a Banshee jest mocno zaskoczony. Wreszcie przyznaje jej rację, po czym podskakuje widząc przed sobą stracha w przebraniu Omegi Red.


Koszmar tłumaczy Emmie iż został wygnany ze swego królestwa. Pokazuje je w lustrze szaloną kobietę, która zamierza przejąć władzę nad królestwem snów. Emma wzdycha ciężko, po czym rozbiera się i kładzie spać, mówiąc iż ma dość problemów związanych z Generacją X, aby przejmować się jego kłamstwami.


Człowiek przebrany za Omegę przeprasza Husk i Banshee, za to że ich przestraszył, po czym oddala się zdziwiony ich zmieszaniem. Husk i Banshee wybuchają śmiechem. Pojawia się Franklin, mówiąc iż tęskni za swą rodziną, a Sean nie wie co powiedzieć. Rolę pocieszycielki bierze na siebie Husk.


Wściekła z powodu tego, iż nie może zasnąć White Queen każe się koszmarowi wynosić. Wie, że nikt nie zajął jego królestwa sny, a on kłamie upewniając się iż w żadne sposób jego przeciwniczka z którą walczy nie może do swych celów wykorzystać Emmy. White Queen wyjaśnia mu, iż nie posiada mocy wpływania na sny, a koszmar odchodzi życząc jej przyjemnego snu.


W Vermont Sean pyta dzieciaki, czypodobała im się wycieczka, a w odpowiedzi Leech pokazuje mu obraz małej Siryn. Jak stwierdza Husk, to chyba podziękowanie.


Emma śni. Widzi ludzi nienawidzących mutantów, strzały, zniknięcie Generacji X, Operację Zero Tolerancji w pełnym toku i Bastiona trzymającego Jubilee. To sen, który jak wyjaśnia koszmar, zapowiedź nadchodzących wydarzeń. Rozpoczną się. Już wkrótce.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.