Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #41

Generation X #41

Generation X #41

"Chain Saw Massacre"

Postacie
Cytat

Synch: "...don't you think you're overreacting just a tad"
Jubilee: "Overreacting? We are talking crazies with butcher, knives, axes and razor-sharp claws"

Streszczenie

Generacja X może się wreszcie zrelaksować po ostatnich wydarzeniach. Grupa postanawia odpocząć i spędzić wieczór oglądając filmy. Okazuje się jednak, że chłopcy którzy udali się do wypożyczalni wzięli przede wszystkim thrillery i horrory. Dziewczyny są zawiedzione, lecz nie mają wyjścia, zwłaszcza iż w kuchni kończy się prażyć popcorn przygotowany specjalnie na tę okazję. Jono postanawia przyśpieszyć jego powstanie i używa swej mocy. Sprawia to, iż popcorn zaczyna strzelać po całej kuchni. Wkrótce wszystko jest gotowe, a grupa zasiada na kanapie i zaczyna oglądać pierwszy z filmów, którym jest "Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną". Jubilation zaczyna się bać, a Skin nie poprawia sytuacji zasłaniając jej twarz swą skórą. Jubes protestuje, mówiąc iż w prawdziwym życiu widziała o wiele gorsze rzeczy, a filmy nie są w stanie zrobić nikomu krzywdy. Everett pyta czy słyszała o tym, iż filmy takie jak ten powodują syndrom śmierci we śnie. Monet wyjaśnia, iż po obejrzeniu horrorów często śnią się one ludziom, którzy giną we własnych snach, a jednocześnie w rzeczywistości. Jubilation słysząc kąsliwe uwagi innych oznajmia, iż nie jest małym dzieckiem i nie da się przestraszyć. Skin puszcza kolejny film.


Dużo później Jubilation budzi się na kanapie w salonie, widząc że jest sama. Wstaje i idzie ku schodom, dostrzegając na ich szczycie postać z nożem. Wpada na Skina, pytając się go nerwowo czy to jakiś żart. Angelo zaprzecza, więc oboje pędzą za tajemniczą postacią. Dotarła ona właśnie do łazienki, gdzie Paige bierze prysznic. Nie słucha ostrzegawczych wołań, dopóki postać nie atakuje jej nożem. Jubilation uderza fajerwerkami, a postać się odwraca i okazuje się iż jest to Bastion, który przybył pozbyć się swych wrogów. Pod ubraniem pokazuje przymocowany dynamit. Następuje eksplozja. Angelo i Jubes zostają wyrzuceni z pomieszczenia, a rana Husk osuwa się do wanny i pada nieruchomo. Jubes wstaje mówiąc iż nie wierzy w to co się dzieje. Jej zdaniem po prostu śni, po tym jak naoglądała się złych filmów. Jej zdaniem gdy się obudzi wszystko będzie w porządku. Wówczas pojawia się atakujący Sabretooth. Jubilation pewna jest, iż jest on tylko wytworem jej wyobraźni, lecz Skin prosi ją o pomoc, bowiem choć to jest jej sen, wytwór ten zamierza rozedrzeć go właśnie na kawałki pazurami. Tak też się dzieje, a Jubilation zaczyna uciekać w panice. Creed dopada Monet, którą zabija, na szczęście z pomocą Jubilation przychodzi Penance. Używając swych ostrych pazurów rani Creeda, pojawia się jednak kolejna postać z toporem wbijąjąc go w Penny. Jubes zaczyna uciekać, wykrzykując iż musi się obudzić wreszcie z tego snu. Chamber atakuje płomieniem jej prześladowcę, lecz wówczas z ognia wynurza się istota która go porywa. Jubilation wpada do kuchni, gdzie znajduje się Synch. Oznajmia jej iż przesadza, gdy przez drzwi gramolą się Emplate i D.O.A. wyposażeni w piły mechaniczne. Atakują Everetta, a wciśnięta w kąt Jubes widzi wszystkich dotychczasowych prześladowców zacieśniających wokół niej krą i zaczyna krzyczeć iż chce się obudzić.


Budzi się na kanapie, a wokół niej zgromadziła się Generacja X. Jubes opowiada im o swym strasznym śnie, dziękując za troskę, mówiąc ze przez chwilę miała wrażenie iż to oni robią jej kawały. Gdy dostrzega Angelo chowającego maskę, orientuje się iż Gen X chciała ją przestraszyć. Paige uciekając stwierdza, iż i tak nie udałoby im się tak jej przestraszyć, jak uczyniła to sama.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.