Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #14

Generation X #14

Generation X #14

"Jubilee's Top Ten Reasons Why Emplate is a Loser!"

Postacie
Cytat

M: "These mutants are completely under my brother influence!"
Bishop: "Sorry for them"

Streszczenie

Emplate wścieka się mając już dość wysłuchiwania żartów Jubilee na jego temat. Oznajmia, iż będzie się z nich śmiał wysysając jej kod genetyczny. Husk ma nadzieję, iż jest to część jakiegoś planu, bowiem jak na razie zniką nie widzi ratunku. Chamber wraz z Gayle znalazł się po uszy w bagnie, a M gdzieś zniknęła.


Bishop celuje w Vincenta z karabinu, a Monet wyjaśnia mu iż muszą powstrzymać jej brata. Bish jest zszokowany, iż jest ona siostrą Emplatów, których hordy w jego przyszłości pustoszyły całe miasta. Wykorzystuje to kolejna z niewolnic Emplate'a, Murmur, atakując członka X-Men.


Bishop szybko radzi sobie z nią, lecz do akcji rusza Vincente, korzystając z nieuwagi Bishopa. Gdy zmienia się w mgłę i wpada do jego ust, Murmur udaje się uciec. Bishop zaczyna się dusic, po czym jego ciało eksploduje od wewnątrz biokinetyczną energią, bowiem w ten sposób chce pozbyć się przeciwnika ze swego ciała.


Emplate wysysa przy pomocy swych naręcznych paszczy kod genetyczny Jubilation, a ona zaczyna się śmiać. Wyjaśnia mu, iż popełnił właśnie błąd swego życia, bowiem chyba nie wiedział iż nie ma ona całkowitej kontroli nad swymi drobnymi mocami. Na potwierdzenie tych słów z ciała Emplate'a wystrzeliwują fajerwerki. Jubilation atakuje go swą mocą i powala na ziemię. Po chwili reszta Generacji X jest już wolna i zamierza zająć się oszołomionym Emplate'm. Wampir jest jednak szybszy i oznajmia, że nie przybył tu aby wikłać się w bezsensowne spory. Zamierza zabrać na drugą stronę to, co należy do niego. Po tych słowach znika wraz z Penance. Sean nakazuje pozostałym uwolnić Jono, a przede wszystkim ocalić Monet w stronę której z pewnością zmierza jej brat. Pytaniem pozostaje po czyjej stronie znajduje się Penance.


Bishop kaszląc otrząsa się z wybuchu, który właśie wygenerował. Wszystko rozmazuje mu się przed oczami, więc nadbiegającą Monet bierze za swą matkę. W tej samej chwili M zostaje powalona przez pojawiającego się właśnie Emplate'a, który oznajmia iż chciał jedynie przypomnieć jej że to dopiero początek.


Wowczas spada nań Bishop, wykrzykując iż nie dopóści do tego, aby w przyszłości hordy Emplatów grasowały po ulicach i skoro może go powstrzymać teraz, to właśnie to uczyni. Zdziwiony wampir zaczyna się bronić. M czuje jak ogarnia ją katatonia, z którą usiłuje walczyć, a wówczas pochyla się nad nią Penance zamierzając użyć swych pazurów. Wpatruje się w jej twarz niezwykle podobną do swojej, po czym rzuca się do ucieczki.


Skin i Mondo patrolują okolicę poszukując towarzyszy Emplate'a. Jono wyciąga z ziemi Gayle, ta zaś pyta czemu wciąż traktuje ją tak uprzejmie po tym jak omal za sprawą Emplate'a nie zniszczyła życia jego i jego towarzyszy. Jono oznajmia, iż zdaje sobie sprawę jak wiele bólu zadał jej w życiu, a następnie ja przytula.


Emplate traci siły pod wływem ciosów Bishopa, aż wreszcie udaje mu się wyswobodzić i zamierza zmienić go w sój następny posiłek. Wówczas zostaje jednak zraniony i zdumiony widzi, iż został właśnie zaatakowany przez Penance. Wściekły wykrzykuje, iż przebaczył jej, a ona go zdradziła. Zaczyna znikać, oznajmiając iż to wszytko zmienia, zaś Generację X informuje że będą mieli pełne ręce roboty poszukując swego zaginionego towarzysza. Sean dopiero teraz orientuje się że brakuje Syncha. M wyjaśnia, iż Emplate obawiał się jego aury, która mogła go pokonać, więc czym prędzej przywiązał go do siebie genetycznie. Ponieważ nie znosi rodzin, zapewne wysłał Syncha do jego domu w Saint Louis, aby zabił swą rodzinę, bądź dostarczył wampirowi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.