Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #5

Generation X #5

Generation X #5

"Don't Touch the Dial!"

Postacie
Cytat

Jubilee: "We used to do it all the time in the X-Men. Relax"
Synch: "Jubilee, we left her in the middle of rockefeller plaza... in a catatonic state"

Streszczenie

W pokoju Chambera ktoś się pojawia, a Jono jest początkowo zły iż naruszono jego prywatność. Dostrzega jednakże lewitującego Gatewaya, który jak zwykle milczy. Chamber kontynuuje oglądanie telewizji, aż w końcu psionicznie zaczyna rozmawiać z Gatewayem. Ten przekazuje mu, jak bardzo źle Paige zniosła ujawnienie wiedzy o wirusie spuścizny [X-Men Prime]. Ktoś powienien z nią porozmawiać, bowiem dziewczyna zdecydowanie potrzebuje teraz przyjaciół. Jono wzdycha i zostawia pilota udając się na górę. Gateway natychmiast przełącza na "Piękną i Bestię" Disneya.


W Nowym Jorku Jubilee wybiera na stoisku z jabłkami najładniejszy owoc dla Penance, co komentują pozostali członkowie Generacji X. Nagle obok przebiega omal jej nie tratując Thing, a tuż za nim pędzi tłum fanów Fantastic Four. Jubilation podnosi się z ziemi z melancholią spoglądając na ogryzek. Synch i Skin kończą się śmiać, gdy orientują się iż M zapadła w stan katatonii, podobny do tego w jakim znajdowała się w niewoli u Falangi. Nie pomagają żadne słowa mogące ją wyrwać z tego stanu, nie można jej także przesunąć z uwagi na jej wrodzoną odporność. Nagle Angelo zostaje zaczepiony przez jakiegoś latynosa, który stwierdza iż to cud że się odnalazł, bowiem słyszał iż zatrzymano go w LA. Skin zabiera go na stronę, gdzie ujawniając swą moc grozi co mu zrobi jeśli ktokolwiek dowie się że żyje, a zwłaszcza Torre.


W Massachusetts Sean usiłuje porozumieć się z ukrywającą się w biosferze Penance. Nie pomagają jednak obcojęzyczne książki, które przyniósł i Banshee stwierdza, iż pozostało mu jedynie spróbować następnego dnia w suahili. Udaje się do budynku, a Penance podąża za nim. Przyjmuje od Seana jabłko, przełamując powoli swe opory, zaś on rozmyśla nad ostatnimi wydarzeniami, a szczególnie nad ujawnieniem przez Trish Tilby światu prawdy o wirusie spuścizny.


Skin, Synch i Jubilation w taksówce kierują się w stronę Frost Enterprise. Pozostawili M na ulicy, nie mogąc jej poruszyć i jadą po pomoc do Emmy Frost, bowiem jedynie to wpadło im do głowy. Gdy samochód wjeżdża do piwnicy budynku rozlega się weń głuche uderzenie. Po dłuższej chwili Generacja X wydostaje się z pojazdu, dostrzegając iż przód samochodu został zmiażdżony.


Po pomazaną farbą ścianą leżą wszyscy ochroniarze, co do jednego martwi. Trójka mutantów podejrzewa, iż ktokolwiek to uczynił przybył tu po Emmę Frost, zamierza więc ruszyć jej na pomoc. W ich głowach rozlega się jednak telepatyczny przekaz od Emmy zabraniający im tak postąpić. Mają wezwać na pomoc X-Men i Banshee'ego.


W Massachusetts Jono znajdują pijaną Paige, która stwierdza iż nic nie ma już sensu, gdy po świecie grasuje wirus zabijający mutantów. Nie ma sensu się uczyć, ani robić nic innego, skoro wirus ich i tak zabije. Postanawia zdradzić Chamberowi swój sekret.


Skin, Synch i Jubilee nie posłuchali polecenia Emmy i wjeżdżają windą do jej gabinetu. Po drodze Everett pyta, czy nie wydaje im się dziwne, iż skoro odcięto dopływ prądu w całym budynku winda wciąż działa. Chwilę później zostaje ona wgnieciona w ścianę przez czającego się w szybie mutanta imieniem Hamingway, wykrzykującego iż jest członkiem Gene Nation. Zdziwiony odkrywa, iż w środku nie ma nikogo, a gdy po chwili z szybu wyskakuje Generacja X i atakuje, zdziwiony oznajmia iż oczekiwał ludzi. Jubilee natychmiast zasypuje go serią fajerwerków, lecz Hemingway wyrzuca ją przez okno, gdzie w ostatniej chwili swa skórą łapie ją Skin. Hemingway oznajmia, iż nikt nie zrobi nic Gene Nation, bowiem jest z nimi Leech. Wówczas Synch wyrzuca go swa aurą przed ścianę.


Z gruzów wynurza się Artie Maddicks. Wyświetla projekcję miejsca do którego Gene Nation porwało Leecha, po tym jak wraz z nim przybył do Emmy Frost, bowiem mieli obaj zamieszkać w Massachusetts.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.