Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #59

Generation X #59

Generation X #59

"Artie & Leech's Day Off"

Postacie
Cytat

Husk: "Don't look at me like that"
Chamber: "Like what?"

Streszczenie

Emma zabrała grupę na wycieczkę do Muzeum Historii Naturalnej na Manhattanie, a Jono stwierdza iż należał im się jakiś odpoczynek, po ostatnich wydarzeniach i udaniu się Bansheego, M i Jubilee do Salem w związku ze śmiercią Wolverine'a [Uncanny X-Men #375]. Wraz z grupą są Artie i Leech używający induktora obrazu, którzy wymykają się korzystając z chwili nie uwagi pozostałych. Emma orientuje się po niewczasie, zdając sobie sprawę iż dwaj chłopcy mogą teraz wyglądać jak chcą i być wszędzie. Emma nie jest w stanie ich wyczuć, bowiem Leech blokuje moce innych mutantów. Dzieli więc obecnych na grupy, polecając wszcząć poszukiwania. Jono i Paige protestują, nie chcąc chodzić razem, lecz Emma nie daje im dojść do głosu mówiąc, iż pora aby zaczęli się wreszcie zachowywać jak dorośli. Wszyscy zaczynają przeszukiwać muzeum. Tymczasem Leech i Artie są już na zewnątrz i usiłują dodzwonić się do Fantastic Four, chcąc spotkać z Franklinem Richardsem. W Baxter Building nikt nie podnosi jednak słuchawki.


Jono i Paige sprzeczają się, wreszcie Chamber pyta jaki ma ona problem. Zwraca uwagę, iż przestała się ostatnio uczyć, choć była najbardziej ambitna z nich wszystkich, nosi dziwne ubrania i spotyka się z pozerem Tristanem. Nieopodal Skin nie wytrzymuje spojrzeń i krzyczy na przechodniów spoglądających na jego szarą skórę. Synch usiłuje go uspokoić, przypominając iż podobne problemy mają także super-bohaterowie. Obaj dostrzegają She-Hulk, a Everett podbiega do niej prosząc o autograf.


Tom zwierza się Emmie, iż początkowo nie ufał jej, pamiętając jak niegdyś uzależniła od siebie New Mutants [New Mutants #39]. Wie jednak, iż się zmieniła i stała inną osobą. Emma zwierza się, iż żałuje że nie wszyscy to dostrzegają. Tymczasem chodzący po mieście Artie i Leech natrafiają na Spidermana walczącego z Sandmanem. Gdy pająk otrzymuje cios powalający go na ziemię, Artie i Leech używają swych induktorów. Gdy wokół Sandmana pojawia się dwóch innych spiderów, ten głupieje, dając się zaskoczyć prawdziwemu Spidermanowi który zadaje mu silny cios. Tymczasem ucieszony, iż Jennifer zostawiła mu z powodu braku długopisu odcisk swej szminki na policzku, usiłuje zatrzymać taksówkę. Wraz z Angelo wdaje się w awanturę z innymi chętnymi do przejażdżki, nie zdając sobie sprawy iż mają do czynienia z grupą New Warriors. Jono i Paige dyskutują, a Husk chce się dowiedzieć czemu on umawiał się z kimś innym, gdy mija ich dwóch uciekających przed grouppies członków popularnego boysbandu. Ukrywszy się Leech i Artie postanwiają zmienic swój wygląd, uznając ten za zbyt ryzykowny. Po chwili wsiadają do taksówki jako Sue i Reed Richards. Choć taksówkarz ma pewne podejrzenia zawozi obu do rezydencji Avengers, gdzie dostają się jako Thor i Kapitan Ameryka. Tam wpadają w systemy obronne, a gdy pojawiają się prawdziwi Avengers, wyjaśniają iż wszytko robili z nudów. Proszą, aby powiadomić o ich miejscu pobytu Emmę Frost. Słysząc to nazwisko Firestar czeka niecierpliwie na White Queen. Gdy ta się pojawia obie przeprowadzają rozmowę. Angelika zarzuca jej, iż odebrała jej dzieciństwo [miniseria Firestar], a Emma mówi jak bardzo się zmieniła. Firestar uprzedza, iż jeśli zniszczy życie jeszcze jakiegoś dziecka, srogo się z nią policzy.


Gen X powracają do domu, a Everett dostrzega bohatera, którego chciał ujrzeć w akcji będąc w NY - Black Panthera. Stwierdza, iż Leech i Artie powinni częściej uciekać.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.