Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #27

Generation X #27

Generation X #27

"The Last X-Man"

Postacie
Cytat

Jubilee o Bastionie: "I showed him!"

Streszczenie

Nazywali go Cyclopsem. Był liderem terrorystycznej organizacji noszącej miano X-Men. Był pierwszym X-Manem. Ona jest ostatnim. Nikogo więcej nie pozostało. Bastion kładzie przed Jubilation pęknięty wizjer Cyclopsa, mówiąc iż zagrożenie ze strony homo superior zostało ostatecznie wyeliminowane. Jubilation nie wierzy mu, lecz gdy Bastion wychodzi z pomieszczenia, w którym Jubilation podłączona jest do dziwnej aparatury, ta zaczyna płakać. Sądziła, że zostanie ocalona, gdy Bastion pokonał ścigającego ją Mondo. Była w błędzie, nie wierzy jednak iż zdołał zabić Cyclopsa. Ma rację, bowiem Bastion wciąż znajduje się wtym samym pomieszczeniu, a Daria podtrzymuje iluzję iż Jubilee jest sama. Bastion ma już Xaviera [Onslaught: Epilogue], lecz nie jest w stanie przebić się przez blokady w jego mózgu. Zamierza poruszyć emocje w Jubilation i w ten sposób odkryć w jej mózgu sekrety X-Men. Obserwują monitor, na ktorym widzą wspomnienia Jubilee. Dzień pogrzebu Ilyany Rasputin i jej rozmowę z Cyclopsem. Wyznała mu jak bardzo martwi się o Logana, u którego po raz pierwszy dostrzegła łzy. Scott wyjaśnił jej, iż Logan ma córkę imieniem Amiko, która jest w podobnym wieku jakim była Ilyana. Rozmawiają jeszcze chwilę, a Daria informuje Bastiona iż tylko tyle udało się jej uzyskać z tego wspomnienia.


W szkole Emma i Sean dowiedzieli się już iż grupka z domku na drzewie ocalała, teraz White Queen skupia się na próbie odnalezienia Generacji X. Skanuje telepatycznie Seana, mając nadzieję iż Cassidy powiedział coś Seanowi, czego on nie pamięta a co może im pomóc w poszukiwaniach. Dostrzega uwięzioną Marvel Girl, a wówczas Sean wykrzykuje iż nie wie jak mógł to przegapić. Dopiero gdy przypomniały mu się wydarzenia przez lat, uświadomił sobie gdzie może znajdować się Generacja X.


Jubilation wykrzykuje iż ma dość już gierek Bastiona. Ten stwierdza, iż to samo mówił Bishop, nim go zabił. Jubilee oznajmia, iż nieważne ile jeszcze pękniętych wizorów jej pokaże, ona nigdy nie uwierzy w śmierć wszystkich X-Men. Bastion z uśmiechem mówi, iż nie wszyscy zginęli. Ukazuje jej uwięzionego Logana, który zapytany o to gdzie znajduje się baza X-Men odmawia odpowiedzi. Wówczas zostaje porażony prądem, aż błaga o litość. Jubilation oznajmia, iż Bastiona trzymają się żarty, a ona nie uwierzy w te iluzje, bowiem Logan nigdy o nic nie błaga i prędzej by zginął niż zdradził X-Men. Daria jest z niej dumna. Jubilation usiłuje kopnąć Bastiona, wykrzykując że jest chorym fanatykiem. Wykrzykuje, iż dopóki nie została mutantką, nie miała pojęcia iż jest jakaś różnica między ludźmi a mutantami, a pomysł nienawidzenia kogoś z powodu jego inności wydawał się jej głupi. Misja ochrony ludzkości jest idiotyzmem. Bastion cofa się pod aparaturę skanującą myśli, a ta wychwytuje jego wspomnienia. Zdziwiona Daria widzi na ekranie metalową dłoń przyoblekającą się w skórę i wstającego Bastiona, który stwierdza iż wreszcie stał się człowiekiem. W trakcie gdy zastanawia się skąd wzięło się to dziwne wspomnienie Bastion rzuca Jubilee o ścianę, stwierdzając iż jego człowieczeństwo jest jedyną rzeczą która trzyma ją jeszcze przy życiu. Daria pyta co widziała na ekranie, zaś Bastion oznajmia iż przeszłość, której nigdy nie było. Poleca jej ogłosić alarm. Operacja Zero Tolerancji ma się rozpocząć tej nocy, zaś pierwszym celem stanie się samolot X-Men wracających z Hong Kongu nad Kolorado [X-Men #64].

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.