Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #67

Generation X #67

Generation X #67

"Come On, Die Young" - part 1

Postacie
Cytat

Synch: "Please, Jubilee"
Jubilee: "Let go of the door Everett now!"

Streszczenie

Londyn, pół roku temu. Adrienne Frost ubiera się i wrzucając fiolkę do swej torby spogląda na leżącego w łóżku nagiego mężczyznę. Mówi, że musiała to uczynić i choć udawanie White Queen było zabawne, on sam był jednak nudny. Teraz musi wracać do USA, bowiem ma do wyrównania rachunki ze swą siostrą. Spogląda na mężczyznę i wychodzi z pokoju do czekającego na nią samochodu, zostawiając za sobą człowieka o pustej twarzy, z którego ust cieknie ślina.


6 miesięcy temu... Akademia Massachusetts. Everett stoi oparty o drzwi do łazienki, które gwałtownie się otwierają. Przewraca się, gubiąc przybory toaletowe, lecz M podaje mu rękę. Oboje spoglądają na siebie, czując swą bliskość, gdy pojawia się przebudzona Jubilee. Dopiero po dłuższej chwili orientuje się, że coś zaszło, lecz M oddala się a Everett spogląda w ślad za nią.


W szkolnej stołówce Skin i M zastanawiają się jakie paskudztwo przyszło im jeść tego dnia na obiad, gdy Husk zwraca im uwagę na to co dzieje się przy sąsiednim stoliku. Grupa barczystych wyrostków zaczepia chłopaka z kolczykami w okularach, nazywając go dziwadłem. Gdy w twarz wkładają mu tacę z obiadem, Skin postanawia interweniować. Chłopcy nazywają go kolejnym dziwadłem i chłopakiem swej ofiary, choć Angelo prosi ich jedynie aby dali spokój. Jeden z nich zaczyna szarpać Angelo, rozciągając jego skórę. Nieco zdziwiony odchodzi z pozostałymi, a Skin po odejściu dręczonego mówi do Husk i M, iż powinni porozmawiać z Emmą i Seanem. Jednak jak się okazuje, nic nie jest takie proste. Emma informuje ich, iż dzwoniła już do niej matka chłopaka, który szarpnął Angelo, mówiąc iż do Akademii chodzi mutant z rozciągliwą skórą. Emma wytłumaczyła, że ma on jedynie problem natury zdrowotnej, który nie jest zaraźliwy, lecz nie do końca przyjęła ona te wyjaśnienia. Sean złości się na Angelo, iż naraził ich tajemnicę, na co Husk usiłuje bronić Skina, mówiąc iż chciał on jedynie komuś pomóc. Chamber dodaje, iż następnym razem ofiarą wyrostków mógł być on, jako prawdziwe dziwadło. Jubes wybucha iż traktują ich jak dzieci, nie przyjmując do wiadomości iż już dorośli, zaś Angelo chciał komuś pomóc. Emma mówi jej, iż w takim razie powinna się tak zachowywać, spróbować być jak Everett. Wściekła Jubilee wychodzi, a na korytarzu natyka się na Everetta który pragnie z nią porozmawiać o porannym wydarzeniu. Jubes trzaska drzwiami, oznajmiając iż jest ostatnią osobą, którą chciałaby teraz oglądać.


Wieczorem M i Synch spotykają się na zewnątrz, a M pyta czy za nią tęsknił gdy była w Szwajcarii [Generation X #62]. Ona chciała wrócić do Akademii, lecz przede wszystkim do Everetta. Oboje zaczynają się całować, nie wiedząc iż przez lornetkę obserwuje ich Adrienne. Pyta towarzyszącego jej Mr Ravenwooda, czy może rozpoczynać operację. Ten oznajmia, iż systemy ochronne szkoły są do przejścia. Adrienne poleca mu rozpocząć przygotowania do operacji, którą zamierza przeprowadzić w szkole i zająć się poinformowaniem rodziców. Nadszedł czas zemsty na Emmie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #67

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.