Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #54

Generation X #54

Generation X #54

"Land of the Raising Sons" - part 2

Postacie
Cytat

Jubilee: "Didn't know they had valley girls in Madripoor, Spoilsport"
Spoilsport: "Valley girls? Please, I'm from High Town"

Streszczenie

Wściekła Emma rzuca się na Adrienne żądając odpowiedzi, gdzie podziali się jej studenci. Oznajmia, iż Adrienne nie miała prawa ryzykować ich życiem, a gdy dowiaduje się iż Generacja X znalazła się w Msdripoorze jest wręcz przerażona. Zwłaszcza gdy Adrienne zdradza, że nie posłała tam grupy samej.


Na dachu pędzącego pociągu Toughlove dopada Jubilee, unosząc ją wysoko i zamierzając zrobić krzywdę. Paladin kieruje w niego broń, którą osiłek lekceważy mówiąc iż jest kuloodporny, lecz jak się okazuje strzał paraliżuje jego układ nerwowy. Tymczasem pozostali członkowie grupy zbliżają się do pociągu na motorach, lecz jak się okazuje za nimi podąża Jet-black, który rozpoczyna ostrzał z rakiet. Strzał trafia w motocykl Syncha i Skina. Chamber atakuje pirokinezą, lecz cyborg jest szybszy i unika trafienia. Wówczas za jego plecai pojawia się Everett i synchronizuje z Jono, sprawiając iż pomiędzy nimi przepływa pirokinetyczne wyładowanie trafiając znajdującego się pośrodku Jet-blacka. Czwórka mutantów spogląda na zniszczone motocykle, zastanawiając się jak uda im się teraz dogonić pociąg. Na jego dachu Paladin otrzymuje właśnie cios od Spoilsport. Teraz dziewczyna przymierza się do ataku na Jubes, łapią ją jednak długie palce. To nadleciał Skin trzymany przez korzystającego z mocy Jono Everetta. Jubilee powala Spoilsport ciosem, a Angelo wciąga wydłużonymi rękami na dach jadących na ocalałym motocyklu wzdłuż torów Husk i Chambera. Generacja X orientuje się, iż Paladyn gdzieś zniknął. W międzyczasie na monitory pokazujące obraz z dachu pociągu spogląda Viper. Stwierdza, iż brzydko że Jubilee zapomniała ją odwiedzić będąc w mieście.


W pociągu Skin i Synch zostają zaatakowani przez Nighwind. Everett kopiuje jej moce i zaczyna z nią walczyć na miecze, lecz Skin krępuje ją swą skórą. Tymczasem Husk wpada wraz ze ścianą do kabiny Noya, który trzyma miecz ciesząc się iż popsuł plany Adrienne Frost. Jubes dostrzega pistoleta Paladyna i orientuje się że jest on na dachu i ma jakieś kłopoty. Wówczas atakuje ich Sign, lecz jego moc odbija się od metalowej skóry Husk prosto w dach, na którym Paladyn walczy z Dragonwingiem. Jubes wyrywa miecz Noyowi, widząc iż jest on kompletnie zardzewiały. Podczas gdy Husk powala Signa, Jubilee żąda wyjaśnień. Noy przyznaje, iż nie wie do czego służy miecz, lecz Adrienne bardzo na nim zależy, a dopóki on go posiada, ma nad nią przewagę. Dragonwing żąda kapitaulacji, grożąc iż zrzuci z pociągu Paladyna. Jubes grozi iż ona wyrzuci miecz, lecz Dragonwing jej nie wierzy. Wówczas miecz wypada z ręki Jubilation, a Dragonwing rzuca się aby go zdobyć. Chamber zastępuje mu drogę, a Jubilee usiłuje wciągnąć na dach trzymającego się ostatkiem sił Paladyna. Udaje się jej to, a Jono powala pirokinezą swego przeciwnika. Miecz jak się okazało złapał swą skórą Angelo.


Gen X powraca do Massachusetts, gdzie czeka rozzłoszczona Emma. Wyjaśnia, iż miecz jest tym, który zabił męża Adrienne i najwyraźniej jej siostra potrzebuje go, aby używając swej mocy być z nim w ostatnich chwilach jego życia. Nikt nie wie jednak, że to Adrienne przebiła nim jego serce i teraz rozkoszuje się bólem jaki mu zadała, wiedząc że spotyka on każdego kto z nią zadrze. Jak uczyniła to właśnie Emma.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #54

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.