Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #20

Generation X #20

Generation X #20

"Bodies in Motion"

Postacie
Cytat

Husk: "If things were bad before Onslaught... they're only going to get worse"
Banshee: "Ye can count on it"

Streszczenie

Asystentka Bastiona, Daria powiększa obraz nagrany na lotnisku w Massachusetts. Ukazuje on przybycie Chambera do USA i pojawienie się Emplate'a [Generation X #1]. Bastiona nie interesuje jednak żywiący się energią mutantów wampir, lecz mutant składający się z energii psionicznej. Zastanawia się co robił on w towarzystwie Banshee'go i White Queen, związanych z X-Men. Nakazuje Darii sporządzić listę młodych mężczyzn podróżującących tamtego dnia samolotem na lotnisko w Bostonie. Zamierza poznać tożsamość Chambera.


W Akademii Massachusetts Emma i Sean urządzili piknik, aby studenci mogli odreagować ostatnie tragiczne wydarzenia spowodowane przez Onslaughta. Oboje spoglądają na bawiących się Leecha i Artiego, a Sean decyduje się porozmawiać z wyraźnie przybitą Husk. Ta stwierdza, że po Onslaughcie ludzi ejeszcze bardziej znienawidzą mutantów, co dla Sean jest oczywiste. Mówi Husk, iż właśnie dlatego oni powinni walczyć o lepszy świat i wierzyć w marzenie Xaviera. Emma obserwuje ich, gdy nagle jej sałatka ożywa, zmieniając się w istotę która oznajmia iż spotkają się we śnie. Przewracającą się Emmę łapie Mondo, który nie zauważył ataku sałatki na White Queen. Ta wstrząśnięta zdarzeniem postanawia opuścić piknik.


Do szkoły dzwonią Angelo i Jono, mówiąc iż wszystko z nimi w porządku, nie chcą jednak zdradzić Seanowi gdzie są. Po krótkiej rozmowie ruszają w dalszą drogę. Sean obserwuje Penance buszującą na stoliku piknikowym. Na jej twarzy widnieją zadrapania, których wcześniej nie było, a Banshee i Jubilee zastanawiają się gdzie mogła się ich dorobić, skoro nie opuszczała terenu rezydencji. Penance ukrywa się w krzakach.


Daria podchodzi do Bastiona po cichu nie chcąc mu przeszkadzać, ten zaś rzuca się na nią słysząc jej głos. Oznajmia, iż nie lubi ludzi którzy się do niego podkradają i jest to ostatnie ostrzeżenie z jego strony. Daria przekazuje mu żądane informacje i wychodzi z pomieszczenia nieco przestraszona.


White Queen rozmawia z M, która unosi się nad dachem kopuły. Mówi jej, iż czuje się podle po tym co wydarzyło się w Kanadzie, nie wiedząc czy ktoś jej jeszcze zaufa. To samo o sobie może powiedzieć Monet, ukrywająca informacje o tym, iż Emplate jest jej bratem. Emma mówi iż powinna dać szansę grupie. M dostrzega, iż ktoś teleportował się do biosfery, lecz White Queen widząc Nathaniela Richardsa z Franklinem, stwierdza iż reszta sobie poradzi.


W Bostonie mężczyzna który odwiedzał wcześniej szkołę w poszukiwaniu pracy tłumaczy człowiekowi który go tam wysłał iż nikogo nie zastał. Ten nakazuje Chevy'emu udać się tam ponownie, chyba że woli więzienie za zabicie mutanta. Tymczasem w Kalifornii Chamber noszący sztuczną brodę dzięki której ukrywa twarz, raz Skin, łapią stopa i ruszają w dalszą drogę.


W biosferze Sean rozmawia z Nathanielem Richardsem, który po śmierci Fantastic Four zdecydował się pozostawić swego wnuka pod opieką Generacji X. Ma nadzieję, iż będąc w szkole nauczy się kontrolować i używać swych potęznych mocy. Sean obiecuje, iż dołoży wszelkich starań aby mu to umożliwić. Gdy Richards grozi, iż jeśli coś stanie się jego wnukowi zabije Seana, ten wpada w gniew. Tymczasem Leech i Artie zabierają Franlina na swoje drzewo. Gdy dobiegają doń okazuje się iż ktoś pod nim leży prosząc o pomoc.


Daria wyświetla wytypowanych młodych mężczyzn, którzy przylatywali bądź odlatywali z lotniska w dniu starcia Generacji X z Emplate'm. Bezbłędnie rozpoznaje Jonothona Starsmore'a jako Chambera. Gdy dowiaduje się, iż bilet dla niego zabukowało Forst Enterprises, nakazuje Darii zdobyć informacje o tej firmie.


Jono i Angelo podążają samochodem do Los Angeles z bardzo nietypowym kierowcą. Jest nim Kaczor Howard [jest taki film Rona Howarda z roku 1986 "Howard the Duck" o przybyszu ze świata kaczek, który ocala nasz świat. Marvel wydawał kiedyś taki komiks, więc nie dziwcie się dalszej obecności Howarda na stronach Gen X - Kumos].

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.