Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #50

Generation X #50

Generation X #50

"War of the Mutants" - part 1: "Divided We Fall"

Postacie
Cytat

Fever Pitch: "Show yourself or face the wrath of Fever Pitch"
Skin: "Did he just say wrath?"
Chamber: "Yea"
Skin: "Cool"

Streszczenie

Gen X spoglądają z niepokojem przez okno na przybywających do szkoły uczniów. Zgodnie z pomysłem nowej dyrektorki, Adrienne Frost, aby szkoła stała się dochodowa zostali do niej przyjęci uczniowie bogatych rodziców, co pozwoli utrzymać elitarną placówkę. Oznacza to równieź, iż Generacja X musi ukrywać swe moce we własnym domu. Wszyscy zastanawiają się co z tego wyniknie. Grupa nie ma pojęcia, że jest obserwowana. Z odległego miejsca korzystając ze swych mocy obserwuje ich mutant zwany Membrain, informując Dark Beasta iż teraz nie straci już śladu. McCoy poleca Gene Nation wykonać zadanie. Teraz będzie mógł wreszcie wydostać się z kanałów, w których ukrywa się od czau przybycia do tego wymiaru i spotkania z Emmą Frost [Generation X minus 1]. Znalazł bowiem idealne obiekty, właśnie dzięki Emmie.


Adrienne odnajduje siostrę, pytając Emmy czemu ukrywa się w gabinecie, w dniu w którym do szkoły przybywają nowi uczniowie. Ta wyjaśnia, iż dopadły ją wspomnienia z przeszłości, bowiem niegdyś ta szkoła miała już wielu uczniów, zarówno ludzi jak i mutantów. Zostali oni w większości zabici, podczas ataku Fitzroya i Sentineli [Uncanny X-Men #281]. Emma ma obawy, iż tym razem też może się tak skończyć. Adrienne ich nie podziela, stwierdzając iż najważniejsze że szkoła wróciła do dawnej nazwy - Akademii Massachussetts, bowiem jej Szkoła Xaviera po Onslaughcie źle się kojarzyła. Rozmowę przerywa informacja w telewizji, iż nad Dublinem dostrzeżono X-Mana. Emma postanawia nawiązać z nim kontakt telepatyczny, zamierzając sprawdzić czy rzeczywiście jest tak potężny, jak się o nim mówi. Nate usiłuje właśnie uwolnić się od swej obsesji w postaci Maddie Pryor, gdy dosięga go psycho-kontakt. Choć utracił moce telepatyczne, potrafi je rozpoznać i odczytuje przekaz z umysłu Emmy, widząc w jej wspomnieniach swego wroga, Dark Beasta. Rusza w stronę Massachusetts, zamierzając dowiedzieć się kim jest Emma Frost.


Generacja X spędza dzień w Bostonie. Gaia, Jubilee i Paige idą ulicą, a Jubilation dopytuje Paige skąd wzięły się jej kolejne niesnaski z Jono. Z kolei Gaia usiłuje określić swe uczucia do Everetta, zastanawiając się skąd bierze się dziwne traktowanie go przez Monet. Tymczasem w Szkole Sean dostrzega na monitorach przekazujących obraz z kamer umieszczonych wokół posiadłości helikopter ścigający jakiegoś uciekiniera. Biegnie w tamtą stronę, chcąc zniknąć z oczu rodzicom uczniów przywożonych do szkoły, spoglądających na niego dziwnie. Na uboczu wzbija się w powietrze i leci za helikopterem.


W Bostonie Jono i Angelo rozmawiają o zmianach w Szkole. Adrienne uważa, iż mogliby dołączyć do normalnych uczniów, jeden pod legendą choroby skóry, drugi jako ofiara poparzenia. Nieopodal Everett i Monet zatrzymują się przed wystawą tatuaży i zamierzają wreszcie pocałować, gdy z kanałów wychodzi Membrain. Atakuje ich błotem z którego się składa, przewodzącym psycho-uczucia. Everett i Monet usiłują zablokować atak telepatyczny, tak jak uczyła ich Emma. M atakuje Membraina zadając mu silny cios, zaś ten rzuca się na nią. Everett synchronizuje się z M i atakuje, Membrain jednak powala go na ziemię, mówiąc iż Synch nie przywykł do używania telepatii przejętej od Monet, dlatego nie stanowi dlań zagrożenia. Powala go na ziemię, po chwili dopadając telepatycznie Monet. Zabiera oboje do kanałów. W tym samym momencie prom, którym płyną Jono i Angelo zostaje zaatakowany przez płonącego mutanta noszącego imię Fever Pitch. Statek zaczyna płonąć, a Fever Pitch wykrzykuje iż nikt nie jest w stanie ugasić jego ognia. w odpowiedzi Jono częstuje go swym płomieniem. Angelo skacze do wody na ratunek pasażerom okrętu, zaś Jono przygotowuje się do kolejnego ataku Fever Pitcha, który wynurza się z wody. Tym razem Chamber pada pod naporem płomieni. Fever Pitch podnosi go, zamierzając zaatakować Skina, ten jednak prosi aby pomógł mu ocalić człowieka którego wyciąga z wody, a wówczas mu się podda. Fever Pitch przystaje na taki układ. Tymczasem pociąg którym przemieszczają się mutantki, zostaje zaatakowany. Vessel rozpruwa ścianę wagonu, lecz witają go fajerwerki Jubilee. Udaje mu się jedynie wyrzucić z wagonu Husk, która zaczyna się morfować. Drugi z napastników zdaje się nie przejmować fajerwerkami, lecz w tym czasie Gaia używa swej zmieniającej rzeczywistość mocy atakując Vessela. Zostaje jednak powalona, podobnie Husk która w metalowej postaci przez chwilę stawia czoła napastnikom. Zabierają ją i Jubilation ze sobą, pozostawiając na miejscu nieprzytomną Gaię, której nie dotyczyło ich zlecenie. Gaia odzyskuje przytomność i kieruje się w stronę szkoły po pomoc, nie wiedząc iż Banshee został właśnie przez kogoś obezwładniony. Na drodze spotyka Emmę, a gdy mówi jej co się stało, tę ogarnia znowu wizja umierających Hellions. Nie zamierza do tego dopuścić, lecz nad nią pojawia się Nate. Żąda aby wyjawiła kim jest dla niej Dark Beast, lub nie opuści tego miejsca.


[Prolog w Generation X # -1

Część druga w X-Man # 50]

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.