Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #38

Generation X #38

Generation X #38

"Mystery Train"

Postacie
Cytat

Jubilee: "Can I open my eyes yet?"
Pooka: "I wouldn't advise it"

Streszczenie

Husk dostrzega iż przed pociągiem ucieka coś dużego. To Chamber, Pooka i Jubilation jadący na Snarku najszybciej jak się da, pędzący po torach, bowiem w ciasnym korytarzu nie ma gdzie uskoczyć. Paige przygląda się dokłądniej i w światłach lokomotywy rozpoznaje swoich przyjaciół. Sean szarpie z ahamulce, lecz jest już za późno. Pociąg uderza w przeszkodę, na szczęśćie po chwili okazuje się iż Pooka, Jubes i Jono przeżyli, uczepieni przodu lokomotywy.


W cytadeli Chimera prosi raz jeszcze M-Plate, aby wyjasnił jej na czym polega jego wspaniały plan. M-Palte oznajmia, że gdy moc mutantki Gaii uruchomi Złączacz, powstanie jedna połączona istota o wszechpotężnej woli i mocy wszystkich istot, które wchłonęła. Tak narodzi się Bóg. Gaia oznajmia, iż nigdy nie podda się woli M-Plate'a, zwłaszcza iż połączenie będzie oznaczało śmierć wszytkiego co żyje. M-Plate oznajmia, iż nie jest mu już potrzebna, bowiem Synch może uczynić to samo, gdy przejmie jej moc. Everett odmawia, a Chimera głośno oznajmia iż nie rozumie czemu ma zgodzić się na połączenie w jedna wielką istotę. M-Plate odpowiada atakiem energii i chwilę później w miejscu, w którym znajdowała się kobieta pozostały tylko dymiące resztki. M-Plate zwraca się w stronę Syncha, oznajmiając iż jeśli nie podporządkuje się jego woli wówczas powróci do jego rzeczywistości i po kolei zacznie mordować członków jego rodziny i wszytkich, których kocha.


Jubes, Pooka i Jono wsiadają do pociągu, dopytując się czemu Pooka twierdzi, że to źle iż pociąg zwolnił. Szczur wyjasnia, iż prawdopodobnie chodziło o to że ściga ich gigantyczny pająk. Pociąg przyśpiesza gwałtownie, a szczur wypada z lokomotywy. Przeklinając wszystko zaczyna pędzić torami. Jubilee mówi, iż nie moga go tak zostawić, lecz Sean nie zamierza zwalniać bowiem pająk ich dopadnie. Na jej prośbę wraz z Chamberem udają się na tył pociągu, by ocalić szczura. Gdy ten podaje im łapkę, chwyta go pajęczyna. Na szczęście przecina ją swymi ostrymi jak brzytwa pazurami Penance. Ocalony szczur oznajmia, że aż do dzisiejszego dnia nikomu jeszcze nie zawdzięczał życia.


W biosferze zebrani w domku na drzewie wyjasniają, iż porozmawiali z Tokenem i zaprzyjaźnili się z nim. Niewyparzony język Emmy sprawia, iż Token ponownie staje się agresywny. Leech przeprasza Tokena, mowiąc że Emma nie miała pojęcia iż mieszka on w biosferze. Trace informuje White Queen, iż Token stwierdził iż może pomóc Generacji X odzyskać utraconego przyjaciela w innym wymiarze. Tymczasem w miasteczku Pan Timmons sprawdza postępy Doriana i Weasela. Przypomina, im aby nie otwierali drzwi z napisem WC. Po jego wyjściu natychmiast spoglądają w ich stronę.


Pociąg kieruje się w stronę międzywymiarowego wiru i wpada w niego z całą swą prędkością. Po drugiej stronie wyjście otwiera się tuż nad ołatarzem na którym leży Gaia. Jubilee dostrzega uwięzionego w bańce Everetta. Generacja X wyskakuje z pociągu i rzuca się do ataku na M-Plate, zaś szczur i Pooka im kibicują. Wbrew nadziejom Gaii, M-Plate korzystając ze swych nowych połączonych mocy z łatwością tworzy wokół nacierających pole siłowe. Zaczyna je wokół nich zaciskać, pytając czy chce aby jego przyjaciele cierpieli. Synch zaczyna ulegać woli M-Plate'a, pomimo błagań Gaii, na szczęście postanawia interweniować Pooka. Przemienia szczura powiększając jego paszczę, a ten rzuca się na M-Plate, zamierzając spłacić swe długi. Połyka go w całości. Uwięzieni zostają uwolnieni, podczas gdy D.O.A. wali szczura w brzuch, aby wypłuł jego pana. Synch uwalania Gaię, która wyrzuca mu iż zaczął się z nią synchronizować. Uwagę wszystkich zwraca szczur, mówiąc że dzieje się z nim coś niedobrego.


Trace wskazuje White Queen i Skinowi drogę na stację, na której mają czekać na swych przyjaciół. Jednocześnie Weasel i Dorian przekraczają przez drzwi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.