Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #21

Generation X #21

Generation X #21

"To Live and Die and Molt in L.A."

Postacie
Cytat

Beast: "Is this a recurring problem?"
M: "No not really. Well, I guess... define problem"

Streszczenie

Nadeszła pora półrocznych egzaminów i nie omijają one także Generacji X. Do Massachusetts przybył specjalnie Beast, aby zająć się ich przeprowadzeniem. Obserwuje studentów Emmy i Seana biedzących się nad przygotowanym przez niego testem. Jubilee rysuje w nim obrazki nie znając odpowiedzi na żadne pytanie, Synch gryzie nerwowo ołówek, Husk stara się pokazać najlepiej jak umie, Mondo zasnął, zaś M twierdzi iż już skończyła. Przez okno wślizguje się Penance, chwytając swymi ostrymi pazurami do ręki jeden z testów.


Po drugiej stronie Atlantyku w jednym z klubów nocnych Los Angeles barman nie zamierza obsłużyć najbardziej nietypowego gościa jakiego kiedykolwiek miał: Kaczora Howarda. Gdy w dyskusji obaj zaczynają się wzajemnie obrażać barman sięga po wielką pałkę. Nie wie jednak, iż trafił na mistrza kwak-fu, kaczego stylu walki. Barman zostaje powalony, a pałkę przejmuje Howard. Z tłumu wynurza się latynos stwierdzający, iż bardziej niż gadających kaczek nie cierpi tylko mutków. Jak zauważa Howard, ma w takim razie bardzo zły dzień. Pojawia się Chamber, mówiąc iż szuka informacji o osobie nazwiskiem Tores. Latynos oznajmia, iż nie dotrze do Toresa, bowiem musiałby najpierw pokonać jego. Na polecenie Latynosa Jono zostaje pochwycony przez jednego z osiłków, zaś latynos wyciąga nóż. Chwilę później następuje biokinetyczna eksplozja, a Chamber płonący swą energią pyta się kto następny. Obecni w klubie rzucają się na niego i Howarda. Wybucha ogólna bójka, którą obserwuje Angelo. Jest tylko jedna rzecz która sprawia iż nie włącza się do walki. Rodzina. Skin wybiega z klubu, podczas gdy Chamber i Howard powalają kolejnych osiłków szukając Toresa. Wówczas rozlega się głos mówiący, iż go znaleźli. Tores okazuje się dziewczyną.


Beast cierpko mówi do Monet, iż nie musi się zachowywać jak najmądrzejsza dziewczynka w klasie. Po chwili orientuje się, iż do M nic nie dociera. Znowu wpadła w katatonię, zaczynając drzeć test który przed chwilą napisała. Hank stwierdza, iż nie ma z nią żadnego kontaktu.


Na cmentarzu w Los Abgeles siedzi Skin przeprany za starszego człowieka. Nagle widzi iż pojawia się jego matka, która po modlitwie na grobie siada obok niego na ławce, nie rozpoznając go. Minął rok od kiedy straciła swego syna Angelo Espinozę i żyje tylko bólem. Angelo spogląda za nią nie mówiąc nic.


Emma i Sean zastanawiają się jak przebiegają testy, niepokojąc się poziomem swych studentów. Rozmowę na temat metod nauczania przerywa Leech który przeszedł po jedzenie. Zabiera mleko i ciasteczka, kierując się w stronę domku na drzewie. Tymczasem Monet odzyskuje świadomość i widzi Hanka świecącego jej w oczy latarką. M spoglada ze zdziwieniem na swój test który zdążyła przerobic na domek z papieru.


Na cmentarzu w LA pojawia się Tores wraz ze swym ochroniarzem. Staje nad grobem Angelo Espinozy mówiąc iż musiał umrzeć i za to go nienawidzi. Odjeżdża. Nadchodzą Howard i Chamber pytając o co w tym wszystkim chodziło, dlaczego musieli odciągnąć Torres od cmentarza w rocznicę śmierci Angelo Espinozy. Skin nie zamierza im niczego tłumaczyć.


Sean ogląda podarty test Penance, mówiąc iż przynajmniej próbowała. Hank pokazuje origami złożone przez Monet mówiąc że to ona jest prawdziwym problemem. Zdaniem Beasta objawy które ma są typowe dla autystyka.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.