Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #37

Generation X #37

Generation X #37

"In Dark Woods, the Right Road Lost"

Postacie
Cytat

Jubilee: "Ulp! It's got a healin factor?"
Pooka: "At least it's not regenerating factor"

Streszczenie

Chamber wraz z Jubilation uciekają w panice klnąc na czym świat stoi Pookę, który przeniósł ich do innego wymiaru. Ścigani są właśnie przez wielkiego dinozaura, którego Pooka nazywa Snarkiem. Pooka stwierdza, iż chyba nie sądzili że ocalenie ich przyjaciela będzie takie proste, po czym zostaje przydeptany przez Snarka. Chamber atakuje swym ogniem, lecz stwór chwyta Jubilation unosząc ją ku swej paszczy. Jono zionie swym biokinetycznym ogniem i udaje mu się spalić głowę Snarka. Potówr stoi zastanawiając co się stało, zaś Pooka wygrzebuje się spod ziemi. Jono oznajmia, iż nie ma do niego zaufania, bowiem najwyraźniej sprowadził ich do świata pełnego potworów. Wowczas Pooka podaje mu lunetę, przez którą Chamber dostrzega Syncha popychanego przez widma na górę dziwnej budowli.


Synch oznajmia, iż nie zamierza pomagac M-Plate'owi w urzeczywsitnieniu szaleńczych planów. Istota stwierdza, iż nie ma żadnego wyboru. Ucisza Chimerę, która także wyraza swoje obiekcje i oznajmia że już wkrótce wszystkie żyjące istoty zleją się w jedną, stając się jednym ciałem. Grupa wkracza na ostatni podest świątyni gdzie znajduje się Uniwersalny Złączacz mogący to uczynić. Synch po raz kolejny usiłuje zwrócić się do Nicole/Claudette/Monet, lecz M-Plate oznajmia iż te byty przestały już istnieć. Teraz są jednością i noszą miano M-Plate. Everett dostrzega dziewczynę leżącą na ołatarzu, a M-Plate wyjaśnia iż jest ona mutantką, strażniczką Złączacza, która jako jedyna dysponuje mocą umożliwiającą jego uruchomienie. Chyba, że jakiś inny mutant zsynchronizuje się z jej mocą.


Gdzieś w tej samej rzeczywistości pojawili się właśnie Husk, Penance i Banshee, trzymający gadającego szczura. Portal się zamyka, a oni pozostają na arktycznym mrozie stojąc w śniegu. Dostrzegają na horyzoncie dym, a po chwili widzą nadjeżdżający pociąg. Wsiadają do lokomotywy, dzięki czemu zaczynają grzać się przy piecu. Pociąg jest pusty. Przemarznięty szczur proponuje odnalezienie komory międzywymiarowej, dzięki której mogliby wydostać się z tej rzeczywistości, lecz Husk oznajmia iż nie porzucą Everetta. Penn wskazuje Seanowi, który zaczyna dorzucać do ognia nazwy przystanków na trasie pociągu. Ostatnią z nich jest Cytadela Uniwersalnego Złączacza.


W rzeczywistości znanej jako Massachusetts, szeryf schodzi z dzewa rezygnując z wejścia do domku. Oznajmia, iż jego zdaniem w lesie zamieszkał Token, znany miejscowym mieszkańcom. Emma po chwili szoku przyznaje mu rację, szeryf wyciąga zaś z drewutni dwóch podsłuchujących całą rozmowę mężczyzn, których tam właśnie znalazł.


Pooka, Chamber i Jubilation pędzą na pozbawionym głowy Snarku do Cytadeli. Pooka spogląda na swój trójwskazówkowy zegarek i oznajmia, iż mają mało czasu aby powstrzymać M-Plate'a. Nagle Snark uderza we wrota w skale, na których napisane jest "Moria". Pooka popycha Jubilee, która wpadając na drzwi otwiera je. Pooka wyjaśnia Chamberowi, iż udało się jej otworzyć je nie dlatego, że jest czystego serca jak sądzi Jono, lecz ponieważ jest wzrostu krasnoludów które wybudowały to miejsce i popchnęła je we właściwym miejscu. Snark biegnie wgłąb kopalni i dociera do kamiennego mostu, który zarywa się pod nim. Wszyscy spadają w przepaść.


W pociągu szczur zastanawia się jak można ratować kogoś tylko dlatego, że jest przyjacielem, nie zyskując nic w zamian. Sean dochodzi do wniosku, iż muszą dotrzeć do ostatniej stacji. Penance karmi szczura, który jest zdumiony iż ktoś zaoferował mu coś za darmo, zas pociąg wjeżdża do Morii.


Emma i Angelo postanawiają zastosować sposób na Tokena, który poznali dzięki szeryfowi. Wnoszą do domku na drzewie miskę ryżu i kupkę monet. Gdy zagladają tam ponownie, okazuje się że Token siedzi przy zastawionym stole, na herbatce i ciasteczkach z Leechem, Artie i Trace. Tymczasem szeryf sprowadza schwytanego Weasela z kolega do pana Timmonsa, mówiąc że daruje im wtargnięcie na teren szkoły, jeśli zrobią coś dla miejscowej społeczności. Pan Timmons każe posprzątać im zaplecze swego sklepu, zakazując pod jakimkolwiek pozorem otwierac drzwi z napisem WC.


Snark, Pooka, Jubilee i Chamber odbijając się od wielkich grzybów spadają na tory. Nadjeżdża pociąg.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.