Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #65

Generation X #65

Generation X #65

"Correction" - part 3

Postacie
Cytat

Husk: "Why're we covering you?"
Jubilee: "You really wanna see me use fireworks around this jet fuel?"

Streszczenie

Na lotnisku Gen X przesiadają się z samochodu do samolotu, którym przyleciał po nich Banshee. Zdają mu relację z tego co odkryli, jednocześnie wyolbrzymiając swe role w dochodzeniu. Banshee przerywa im gwałtownie, bowiem płot niszczy samochód który wdziera się na lotnisko prowadzony przez odzianych w ciemne garnitury mężczyzn z bronią. Banshee poleca osłaniać Jubes, która nie może użyć fajerwerków aby nie trafić w paliwo lotnicze, a Chamber wybiega do przodu. Jego biokinetyczny atak niszczy samochód, sprawiając iż mężczyźni wybiegają na zewnątrz. Sean atakuje swym sonicznym krzykiem, zaś M chwyta wystrzeloną w jej stronę kulę i odrzuca ją w stronę napastnika trafiając go w ramię. Skin swymi wydłużonymi ramionami wyrywa napastnikom pistolety. Jeden z nich strzela w jego stronę, a widząc to Husk transformuje swe ciało w ciemną, giętka skórę, dzięki której porusza się szybciej niż kula, choć do tej pory nie sądziła że to potrafi. Ratuje Angelo przed pociskiem powalając go na ziemię. Generacja X rozgląda się po pobojowisku. Wygląda na to że nikomu nic się nie stało, a agenci leżą nieprzytomni. Husk stwierdza przeglądając raz jeszcze dokumenty zabrane ze szkoły, iż to co zaszło jest jej winą, bowiem do jednego z nich przyklejono nadajnik, dzięki któremu zostali namierzeni. Banshee poleca wsiadać wszystkim do samolotu, bowiem niedługo napastnicy mogą się ocknąć.


Strażnik imieniem Baxter składa raport Coffinowi. Kolejne z dzieci umarło na dezynterię, choć powód zdaje się nie mieć żadnego znaczenia. Informuje go także, iż ktoś ukradł ze Szkoły pliki Sommersa, a grupy agentów wysłąne aby je odzyskać natknęły się na jakiś opór. Nie są w stanie sensownie opisać napastników, lecz instynkt mówi Coffinowi iż powinni spodziewać się kłopotów. Poleca Baxterowi przygotować spec-oddział dzieci, a ten opiera się temu poleceniu. Przypomina, iż jednego z nich zabił w roku 1971 i na pewno zostanie teraz rozpoznany, napotyka jednak bezlitosny wzrok Coffina.


W samolocie Generacji X Husk przegląda pliki z serwera. Oznajmia, iż jej zdaniem w ośrodku wychowawczym może znajdować się około 1000 dzieci, więc ich zadaniem jest wejść do środka i sprawdzić co się tam dzieje. Jubilee wyprowadza skomplikowany wywód, dowodząc iż skoro wróg z pewnością wie że nadchodzą, nie powinni próbować wtargnąć ukradkiem, bowiem na to czeka przeciwnik, lecz zaatakować od frontu, bowiem zdaniem Logana i Cyclopsa taka taktyka sprawdza się najlepiej. Banshee wzdycha mówiąc do Husk, iż Jubes przejmie w takim razie dowodzenie nad drużyną. Samolot dociera nad ośrodek, a Sean pyta czy Generacja X zastanowiła się co uczyni, gdy już ocali z budynku tysiące dzieci. Husk stwierdza, że gdy rzecz ujrzy światło dzienne, nie będzie już jej można ukryć, przyznaje jednak iż wciąż nie ma pojęcia jak logistycznie zabrać z budynku tysiące nastolatków, które mogą się tam znajdować. Chwilę później strażnicy wewnątrz budynku padają gdy drzwi wpadają do środka dzięki krzykowi Bansheego. Do wewnątrz wpada metalowa Husk powalając strażników. Z drugiej strony ośrodka drzwi do wewnątrz wbija M. Baxter kontaktuje się z Wardenem, informując że strażnicy nie odpowiadają. Generacja X jest już w środku.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #65

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.