Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #28

Generation X #28

Generation X #28

"Oh, now I get it..."

Postacie
Cytat

Skin: "He sent me home"
Synch: "Whoa"

Streszczenie

Coś się nie dzieje, a pomimo tego Husk przeciąga się w swym łóżku na pokładzie okrętu, gdy wchodzi jej ukochany Chamber. Ma on piękną twarz, całuje ją na powitanie i siada na jej łóżku grając na gitarze. Jest przecież świetnym muzykiem.


Znajdujący się nieopodal Everett Thomas uważa inaczej, bowie dźwięki straszą jego dzieci. Zbliża się jego żona Jubilation, mówiąc iż od kiedy Generacja X omal nie umarła na środku oceanu ich życie uległo gwałtownej przemianie.


Niedaleko siedzi Monet, wraz ze swym bratem Mariusem St Croix, który stwierdza iż lubi dzieci. Przyznaje rację Monet, mówiąc iż takie życie jest lepsze od tego które wiódł przez wiele lat jako Emplate, niszcząc mutantów wraz z ich aurami. Pyta się swej siostry czemu wybrała taką a nie inną fantazję. Gdy uderza go piłka rzucona przez dzieci Everettów, stwierdza iż w jego fantazji byłoby wielu martwych mutantów. Do masztu okrętu przywiązany jest Skin. W tej chwili nie ma nad niczym kontroli.


Daria usiłuje przekonać Jublee iż powinna zacząć jeść, bowiem od dwóch dni odmawia jedzenia. Jubilation pyta ją co skłoniło tak miłą dziewczynę jak ona do służenia takiemu fanatykowi. Spłoszona Daria wychodzi z pomieszczenia nie odpowiadając.


Angelo spogląda na niejakiego Gloriana Twórcę Snów, znanego Fantastic Four jako Thomas Gideon. Glorian oznajmia iż podróżując poprzez omniwersum napotkał na swej drodze umierającą Generację X. Aby ich ocalić podniósł z dna morza statek, na którym ich umieścił i spełnił ich marzenia. Jedynie Skin odmówia wzięcia w tym udziału i ujawnienia swoich marzeń. Glorian pragnie wiedzieć czemu. Angelo oznajmia, iż nie poszukał zbyt głęboko, zadowalając się marzeniami które znajdowały się na samym wierzchu. Jono pragnie wyglądać normalnie, Paige nie chce aby ktoś się nią opiekował... Glorian oznajmia iż jego zdaniem Gen X są szczęśliwi. Stwierdza tajemniczo, iż uczynił Monet jednością, uwolnił dla niej Emplate'a, dał Chamberowi twarz i spełnił marzenia Everetta. Pozostaje tylko Angelo. Glorian pyta czego chce, bowiem nikt mu nigdy nie odmówił a on kształtuje całe światy w oparciu o pragnienia istot. Angelo odmawia, a gdy Glorian wpada w wściekłość, Skin oznajmia czego pragnie. I Glorian spełnia to marzenie. Oddaje mu jego zdumionych przyjaciół i odsyła do domu. Generacja X znalazła się w Los Angeles."Ye Double Feature"


W samolocie podążającym na ratunek Generacji X, Emma skanuje Seana, wpatrując się w jego wspomnienia z walki z wyspą Krakoa. Właśnie tam posłał jego brat jego studentów, do miejsca pierwszej walki nowych X-Men, aby stały się one grobem ostatnich. Teraz wraz z Penance podążają im na ratunek, pomimo iż komputer wciąż nie jest w stanie wykryć ich bio-sygnatur. Sean stwierdza iż zastanawia się, czy nie byłoby dla nich lepiej, aby nigdy nie przybyli do szkoły Xaviera. Emma oznajmia iż już kiedyś przez to przechodziła, gdy zginęli Hellions. Nie chce aby to się powtórzyło. Mówi iż dziwne że dopiero takie chwile potrafią zbliżyć w nieszczęściu dwójkę dorosłych ludzi. Przytulają się do siebie obawiajac o los swych uczniów.


Samolot dolatuje na miejsce gdzie znajdowała się Krakoa, lecz znajduje się tam jedynie wrak statku na pokładzie którego nikogo nie ma. Wówczas rozlega się wezwanie pomocy od Cyclopsa. Blackbird X-Men został zaatakowany przez OZT nad Kolorado [X-Men #64]. Sean i Emma decydują się ruszyć na pomoc.


W Nowym Meksyku Daria spogląda na omdlałą Jubilation, stwierdzając iż może to i lepiej, bowiem nie zobaczy losu jaki Bastion zgotuje X-Men po tym jak wyciągnął z jej umysłu kody dostępu do posiadłości w Salem. Słysząc co Bastion uczynił Jubilee atakuje Darię fajerwerkiem. Ta pada na ziemię, a z jej ciała wydobywa się buczenie. Pojawiają się nano-maszyny, które niczym rój much atakują Jubilation. Operacja Zero Tolerancji odkryła swój sekret.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.