Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #33

Generation X #33

Generation X #33

"Thieves in the Night"

Postacie
Cytat

Jubilee: "You think the President snuck up to Massachusetts to commit a Burglary?"
Skin: "Nixon did it, why not Clinton?"

Streszczenie

Emma wyjeżdża samochodem do Masachusetts wioząc ze sobą członków Generaci X, którzy są w potwornie złych humorach. Jubilation obwinia siebie o wydanie sekretów Bastionowi, Everett o stan Monet, a Paige i Jono kłócą się gdyż nie ułożyła się ich wzajemna relacja. Gdy samochód opuszcza szkołę przez zamykającą bramę prześlizgują się dwaj złodzieje.


Gen X docierają do przydrożnego baru, dokąd pojechali na obiad. Zamawiają posiłek, podczas gdy dwóch miejscowych postanawia dać wreszcie nauczkę dziwadłom ze szkoły. Stają nad stolikiem przed kórym siedzi Generacja X, wyraźnie szukając zaczepko. Emma odpowiada im swym pogardliwym tonem, zaś w tymczasie Angelo odciąga pasek jednego z łobuzów. Jubilation wrzuca mu do spodni fajerwerk.


W szkole obaj złodzieje nie mogą uwierzyć swemu szczęściu, widząc iż system alarmowy najwyraźniej przez zapomnienie nie został włączony. Zaczynają penetrować korytarze, patrząc co mogą ukraść. Docierają do ambulatorium mając nadzieję iż znajdą tam jakieś narkotyki, lecz natykają się na Penance która ukrywa się przed nimi.


Wściekły łobuz zamierza dać nauczkę mutantom, kórzy pętają się po jego mieście, lecz wówczas pojawia się policjant. Wyrzuca obu mężczyzn z baru, przepraszając Generację X za to co zaszło. Mówi, iż mieszkańcy miasteczka nie są tacy jak ci dwaj. W tymczasie obaj mężczyźni przed barem stwierdzają, iż jeszcze tej samej nocy odegrają się na dzieciakach, bowiem ich wspólnicy, Aemon i Trace są już w szkole. W barze Jono spełnia życzenie szeryfa, ściągając zasłonę z twarzy. Dzięki telepatii Emmy szeryf nie dostrzega spalonej twarzy Chambera, lecz upewnia się, że nie jest on poszukiwany.


Na wyspie Muir Moira demonstruje Seanowi swe najnowsze odkrycia dotyczące wirusa spuścuzny. Sean prosi ją aby nie przesadzała z pracą, bowiem ma wrażenie iż dr Mc Taggert znajduje się na krawędzi wyczerpania.


Generacja X powraca do Szkoły po przedłużonym obejrzeniem w pobliskim miasteczku filmu w kinie. Wszyscy orientują się, iż zostali okradzeni ze swoich najbardziej osobistych rzeczy. Najwyraxniej ktoś był rezydencji, bowiem zapomnieli o włączeniu systemu alarmowego. W ambulatorium odnajdują Penance, która wraz z bliźniaczkami ukryła się w szafie. Zapytana o to, kto ich okradł Penny pokazuje magazyn ze zdjęciem Prezedenta i Pierwszej Damy.


W innej rzeczywistości D.O.A. informuje Emplate'a, iż w ich rezydencji w ścianie pojawiły się drzwi z napisem WC, których nie było jeszcze wczoraj. Emplate jest wyraźnie zafascynowany i pomimo ostrzeżeń D.O.A., iż za drzwiami może znajdować się międzywymiarowy wir poleca je otworzyć.


Następnego dnia w miasteczku Skin, Husk i Jubilation zastanawiają się jak Prezydent mógł dokonać kradzieży. Nagle dostrzegają sklep z gumowymi maskami, a po rozmowie z jego właścicielem wszystko staje się jasne.


Po otwarciu drzwi wpada przez nie kobieta przedstawiająca się jako Chimera, która proponuje Emplatowi przymierze, gdyż uwaza iż mają wiele wspólnego. I wspólnego wroga mutantów. Drzwi przez które przybyła prowadzą do komory międzywymiarowej.


Angelo, Jubes i Paige obserwują chłopaka który wymyka się ze swego domu w masce Hillary Clinton. Dostarcza skradzione rzeczy dwóm osiłkom, którzy zlecili mu kradzież. Okazują się oni mężczyznami z baru i nie mają zamiaru zapłacić Eamonowi za poświęcenie. Dostaje on w twarz, z mężczyźni zamierzają odjechać, wówczas pojawia się Gen X. Mutanci nie mogą jednak ujawnić swych mocy publicznie, więc Husk obrywa bowiem nie chce się morfować, na szczęście Skin niepostrzeżnie oplata mężczynę swą skórą. Jubilation sprzedaje kopniaka drugiemu z mężczyzn. Obaj rzucają się do ucieczki, lecz Angelo wyciąga swą długa ręką skradzione rzeczy z bagażnika samochodu, którym uciekają, zaś Jubilation wrzuca tam swe fajerwerki. Samochód zatrzymuje szeryf, który nie zamierza uwierzyć w pokrętne tłumaczenia obu mężczyzn.


Skin, Jubilation i Husk odbierają Eamonowi swoje rzeczy. Pozostałe ma Trace, która jak się okazuje jest córką szeryfa. Właśnie czyta dziennik Paige.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.