Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #58

Generation X #58

Generation X #58

"Something Wicked"

Postacie
Cytat

M: "He's not Marius anymore. He's Emplate"
Ambasador St Croix: "He's my son"

Streszczenie

Następnego dnia Sean wraz z Everettem schodzą do kompleksu pod szkołą, z ulgą rozmawiając o tym, iż Emmie udało się telepatycznie przekonać strażaków i uczniów iż wycbuch był przypadkowy. W medlabie dostrzegają obok nieprzytomnego Emplate'a dziurę w ścianie. Niemożliwym wydaje się im, by zrobiła ją Penny, bowiem wiedzą iż jej ciało było puste, po uwolnieniu z niego Nicolette i Claudette. Sean informuje telepatycznie Emmę, iż prawdopodobnie Penny uciekła i trzeba ją odnaleźć nim sytuacja się pogorszy. Uprawiająca w lesie jogging Emma dostrzega w tej samej chwili mocno przerażonego człowieka w podartym na strzępy garniturze.


Do szkoły przybywa ambasador St Croix poinformowany przez Seana, o fakcie, iż jego trzy córki znowu chodzą po świecie jednocześnie. Mija ich przebiegająca Emma, zaprzeczając stwierdzeniom iż coś się stało. Monet zaczyna zastanawiać się co przed nią ukryła, nie chcąc przerywać rodzinnego spotkania. Wkrótce Gen X zbiera się w podziemiach, zastanawiając się co robić. Sean i Emma wiedzą, iż życie dzieci znalazło się w nieebzpieczeństwie, nie mogą jednak ewakuować szkoły, gdyż to zwróciło by na nich zbyt dużą uwagę. Banshee wyjaśnia Husk, iż nie szukają już Penny, lecz groźną Penance. Nie wiedzą kim jest, więc muszą ją traktować jak wroga. Grupa udaje się do lasu znaleźć napastnika, a Emma wyjaśnia iż umysł zaatakowanego, którego zabrano do szpitala, był w takim szoku, iż nie zdołała uzyskać telepatycznego obrazu napastnika. Chamber straszy Skina gałązką, co denerwuje Emmę, a Sean ucina kolejną tyradę Jubilee o podobnej przygodzie jaką przeżyła u boku X-Men. Robi się poważnie.


Ambasador St Croix stwierdza, iż do szkoły przybył także z innego powodu. Pragnie wreszcie zawrzeć pokój z własnym synem. Ostrzeżenia Monet, iż teraz stał się on Emplate'm na nic się nie zdają. Tymczasem w lesie Generacja X zatrzymuje się pod urwiskiem, z którego spada na nich gwałtowna lawina. Z życiem uchodzą jedynie dzięki błyskawicznemu użyciu własnych mocy.


W medlabie ambasador St Croix staje na wprost Emplate'a, który nie ma siły się poruszyć. Sugeruje M aby nakarmiła go materiałem genetycznym Leecha i Artiego. M wpada we ściekłość, a ich ojciec usiłuje ich uspokoić. Wówczas wampir stwierdza, iż pora aby dowiedział się, co naprawdę przydarzyło się ich matce. Opowiada jak zaczęła ujawniać się jego mutacja, a on zwinął się z bólu na podłodze. Matka przybiegła mu na pomóc, lecz on pożywił się jej materiałem genetycznym. Tak umarł Marius St Croix, a narodził się Emplate.


Sean dokonując zwiadu z powietrza odkrywa ślad, który wskazuje iż to nie Penance zaatakowała człowieka w lesie. W tej samej chwili reszta Generacji X zostaje zaatakowania przez Sasquatcha. Chamber usiłuje użyć pirokinezy, lecz z krzaków wyskakuje Penny rzucając się na potwora. Zadaje mu ciosy, które sprawiają iż Sasquatch kuli się przestraszony. Emma ze zdumieniem stwierdza, iż nie wyczuwa umysłu Waltera Langkowskiego. Sean ląduje wraz z żołnierzem, którego spotkał w lesie. Należy on do konwoju, który przewoził Sasquatcha do Bostonu na badania, mające stwierdzić z jakiego powodu zmienił się w bestię. Słysząc to, Emma wymazuje pamięć ludziom, stwierdzając iż sama zajmie się Langkowskim. Wkrótce Sean przekazuje schwytanego stwora wezwanym do szkoły Alpha Flight. Przy okazji prawdziwy dr Langkowski wyjaśnia, iż choć to skomplikowana kwestia, Sasquatch którego schwytali jest tak samo prawdziwy jak on, choć ma po nim jedynie przydomek, a ciało po mitycznej bestii Tanaraq. Gen X zastanawia się co uczynić z nową Penance, ta zaś pisze na drzewie pazurami słowo DOM.


Monet pociesza swego ojca, ten zaś stwierdza że postanowił poświęcić jej więcej czasu i usłuchać jej dawnych błagań. Monet zmieni szkołę i opuści Massachusetts.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #58

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.