Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #23

Generation X #23

Generation X #23

"We Give Thanks"

Postacie
Cytat

Chamber: "A always apologize better on a full stomach"
Husk: "But... you don't eat!"

Streszczenie

Sean spogląda na zdjęcie Siryn, stwierdzając iż powinien do neij zadzwonić. Nie wie tylko co ma powiedzieć, choć czuje iż nauka Generacji X wiele mu dała i zmieniła jego stosunek do wychowania dzieci. Wreszcie decyduje iż spróbuje do niej zadzwonić po powrocie. Wychodzi na zewnątrz, gdzie czeka już Synch, mówiąc iż nie rozumie czemu ma jechać wraz z nim i M do lekarza. Sean przypomina, iż Monet od kiedy dowiedziała się że może cierpieć na autyzm zmieniła się i musi ją moralnie wspierać. Jej pomysłem było, aby Everett jej towarzyszył. Gdy dochodzą do garażu, okazuje się iż ktoś zniszczył wszystkie pojazdy. Monet oświadcza, iż nigdzie nie się nie wybiera, bowiem zmieniła zdanie co do wizyty u lekarza.


W Kentucky Jono i Paige spoglądają na ośnieżone szczyty, a Chamber stwierdza że zawsze gdy patrzy na takie widoki uświadamia sobie jak nieistotne są jego problemy wobec potęgi natury. Rozmawia wraz z Paige, a gdy prawie biorą się za ręce, Husk wraca w rozmowie do chwili w której była pijana [Generation X #6]. Jono wybucha wykrzykując iż z twarzą jaką posiada nie może mieć normalnego życia. Oboje odsuwają się od siebie milcząc. Po chwili Jono stwierdza, że zazdrości jej rodziny, na co Husk zauważa iż on nigdy nie mówi o swojej. Jono nie zamierza tego uczynić także teraz, a Husk stwierdza iż powie jej gdy będzie gotów. Gdy Jono proponuje, aby powrócili do niej na farmę, Husk stwierdza iż ich rozmowa nie klei się. Zastanawia się czemu właściwie zaprosiła Chambera do siebie.


Monet spogląda na Seana i Everetta, po czym wzbija się wyżej. Banshee rusza za nią, przekonując iż M tak naprawdę nie chce aby zostawiono ją samą. Pyta czego się obawia, zaś M przyznaje że nie wie. Rzuca się na Seana prosząc, aby nie pozwolił lekarzom się do niej zbliżyć, bowiem gdy jej moce ujawniły się po raz pierwszy, ojciec zabrał ją na badania, a lekarze nakłuwali ją usiłując dojść co jest z nią nie tak i grzebali w jej mózgu.


Na farmie Guthrie nie ma nikogo, a z pozostawionej kartki wynika iż cała rodzina jest w kościele. Jono widzi jednak inne wyjaśnienie i stwierdza, iż rodzina Husk po prostu nie chce patrzeć na takie jak on dziwadło. Paige mówi mu co o tym myśli, biorąc pod uwagę fakt iż w rodzinie Husk jest już trochę takich dziwadeł, jak choćby jej brat Sam.


Bastion spoglada w dostarczone przez Darię zdjęcie właścicielki Frost Enterpises z czasów gdy była nastolatką. Najwyraźniej Emma Frost chroni swą prywatność. Bastiona interesuje co innego. To, czy Emma jest mutantką. I dlaczego prowadzi szkołę w Massachusetts.


W szkole Leech i Artie ciągną Howarda, aby przedstawić mu swą przyjaciółkę. Pomaga im Beverly, znajoma kaczora z zespołu. Zdziwiona kobieta widzi pod domkiem na drzewie zielonoskórą istotę, która wyjaśnia iż nazywa się Tana Nile. Leech, Artie i Franklin dostarczają jej pożywienie, podczas gdy ona stara się wyleczyć z odniesionych ran.


Jono spogląda na zdjęcie Husk z ojcem i oznajmia, iż nie może być nim dla Paige. Przez tygodnie od kiedy pocałowała go gdy była pijana, zastanawiał się czemu to uczyniła, zaś teraz już wie. Nie może jej jednak tego dać. Husk stwierdza, iż Jono jest głupkiem. Pocałowała go, bowiem go lubi, a jeśli nie potrafi on wyciągnąć z tego wniosków, to już jego problem.


W szkole Sean zastanawia się co dalej. Emma mówi, mu iż jej zdaniem cyniczna i wyrachowana M manipuluje nim. Sean odpowiada, iż white Queen najwyraźniej jest mocno zmęczona, wygląda jakby ostatnio mało spała. Żadne z nich nie wie, że nie są sami. Obserwuje ich stary wróg.


Chamber opuszcza farmę mówiąc Husk iż wraca do szkoły, bowiem to wszystko było złym pomysłem. Paige spoglada w ślad za nim wtulając się w pluszową maskotkę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.